Návrat do Cornwallu

Návrat do Cornwallu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407944/bmid_navrat-do-cornwallu-b11-407944.jpg 4 83 24

Cornwall série

< 5. díl

Příběh dvou sester – dvojčat Adele a Amelie – začíná ve válečném Cornwallu v roce 1943 a pokračuje zradou, která je navždy rozdělí. Minulost v obou zanechá hluboké rány, jež se nezahojí ani po sedmdesáti letech. Osudy sester se prolínají s příběhem Američanky Lary, rozvedené, nezaměstnané a zdrcené smrtí milovaného pradědečka. Lara se vrací do Cornwallu, aby poodhalila roušku tajemství kolem života svých praprarodičů. Romantický příběh vychází ze skutečných událostí, odehrává se na pozadí úchvatné cornwallské přírody a osciluje mezi válečnými léty a současností. Kniha potěší všechny milovníky silných příběhů s překvapivými zvraty, zaujme hloubkou emocí a přenese nás na nádherné pobřeží Cornwallu, malebné a magické.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

The Returning Tide , 2017

veronika0382
06.09.2019 5 z 5

Nádherný příběh dávného tajemství, lásky, druhé světové války a obrovské zrady… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

zuzana2599
27.07.2019 4 z 5

Hezký a čtivý příběh, který na svém konci odhalil tajemství doby minulé. Moc se mi líbilo, jak autorka propojila minulost s přítomností, příběh bylo radost číst. Alespoň prostřednictvím tohoto příběhu jsem zavítala do překrásného Cornwallu, který je mou vysněnou destinací.

mariva
15.07.2019 5 z 5

Knížka zajímavá a i když válečné motivy moc nevyhledávám, potěšil mě pohled na přípravu invaze a Den D z anglické strany. Zatím jsem to všechno znala jen z té francouzské. Pěkně propojené dvě dějové linie. Co mi ale vadilo, byly chyby v překladu nebo sazbě - vrcholem bylo, když si šéfkuchařka vezme na filetování ryby "filmovací" nůž. To nikdo nedělá korektury? V doslovu se o knize píše jako o Návratu přílivu, tak nevím, proč se tak kniha nejmenuje a všechny u nás vydané autorčiny knihy musí mít v názvu Cornwall.

Jana77
27.06.2019 5 z 5

Nádherný příběh starého tajemství, lásky a zrady. Přečetla jsem jedním dechem.

romantika

Liz Fenwick