Dům v Cornwallu

Dům v Cornwallu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251203/bmid_dum-v-cornwallu-251203.jpg 4 116 32

Cornwall série

Romantický román ve stylu Nory Roberts. Čerstvě ovdovělá malířka Maddie využívá příležitosti opustit Londýn a přestěhovat se do domu v Cornwallu, který jí za záhadných okolností odkázala zcela neznámá osoba. Maddie doufá, že společně s nevlastní dcerou Hannah začne na klidném anglickém venkově nový život. Realita je však na hony vzdálená idylické selance, jakou si Maddie vysnila, a začínají se vynořovat problémy s penězi i s pubertální nevlastní dcerou, která není z přestěhování na venkov nijak nadšená a snaží se matce překazit rodící se milostný vztah. Mezitím Maddie začíná odkrývat tajemnou historii domu a nachází zde překvapivou spojitost se svými biologickými rodiči, které nikdy nepoznala. Starý dům zřejmě skrývá rodinná tajemství, která zde byla skrytá po celé generace…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

The Cornish House , 2012

PREBURDA
17.03.2024 4 z 5

Pěkné čtení, zahaleno tajemstvím. Zžila jsem se s příběhem tak, že hlavní postava.... pubertální hajzlík, po celou dobu knižního příběhu mi lezl neskutečně na nervy. Obdivovala jsem její opatrovnici.....dlouho to vydržela, než jí ruply nervy.
Stojí za přečtení.
Tak se chovat v mládí a nebo moje dítě......zapamatovala by si to okamžitě, že tudy cesta nevede.

malýčtenář
19.01.2023 5 z 5

Pěkný a docela napínavý příběh z Anglie, kde se setkáváme s hrdinkami příběhu. Nešťastná Maddie s nevlastní dcerou. Prožíváme s nimi jejich problémy a snad i nově nalezenou lásku. Pohodové čtení pro ženy.

Lucc93
22.07.2021 5 z 5

Krásný příběh, kniha byla velmi čtivá a moc se mi líbilo, jak bylo popisováno prostředí, kde hlavní postavy v žili. Kniha ve mě probouzela klid. Dávám 5 hvězdiček.

Ewwe
11.10.2020 4 z 5

Mám v oblibě knihy, které jsou zasazené do prostředí Anglie a Skotska. Má to vždy takové zvláštní kouzlo. Autorka píše svižně a čtivě, takže kniha je na takovou odpolední idylku. Příběh byl zajímavý ač místy dost ponurý. Hlavní postavy fajn, jen by Hannah nemusela být tak vulgární. Ale jinak se mi kniha líbila a těším se na další ze série. Za sebe mohu doporučit

LucKys
06.04.2020 5 z 5

oddychovka

pip11
29.01.2019 5 z 5

Krásný příběh, příjemně poklidné čtení o běžném životě na novém místě. Hezký popis Cornwallu a domu, který si získal srdce nových obyvatel. Moc pěkné.

Květinka008
16.01.2019 3 z 5

Hezký příběh, lehký, zajímavé prostředí, ale postavy mohly být propracovanější (většinu knihy soustředění na vztek Hannah a "plácání se" Maddie, bez posunů). Plačící dítě mi vůbec do příběhu nesedlo, vyústění příliš nevyznělo a přišlo mi, že ač se autorka snažila o souhru s hlavní linií, ta se nepovedla. Celé to na mě působilo jako uměle přidaná "atrakce". Přečetla jsem ráda, víckrát nepotřebuji.

Janča089
10.08.2018 5 z 5

Romantika, krásné prostředí, trocha tajemství, reálné problémy, se kterými se lidé potýkají a láska. Pěkný příběh, oddechové čtení, doporučuji!

AnetaHr
08.08.2018 4 z 5

Bylo to moc hezke cteni, jen si nemuzu pomoct, ale strasne mi tam vadilo v téměř kazde odpovedi Ano nebo opravdu? Copak mluvi nekdo tak moc prehnane slusne?

knihovnička007
09.07.2018 3 z 5

Romantická kniha z prostředí Cornwallu.
Pohádka o tom, jak se vše špatné v dobré obrátí, včetně příšerné puberťačky, která se jako mávnutím kouzelného proutku mění ve skvělou kamarádku a dceru.
Prvních několik desítek stran jsem v podstatě protrpěla, pořád jsem čekala, co se bude dít...
Nakonec jsem dočetla, konec byl asi nejlepší. Určitě si budu chtít ze zvědavosti i další díly.

Blančitos
31.05.2018 3 z 5

Příjemný a velice čtivý román, který ale nikterak nevybočuje z řady dalších romantických knih pro ženy.

Tylinka
10.02.2018 3 z 5

Mě se kniha docela líbila i když možná by bylo zajímavější, kdyby se autorka víc rozepsala o minulosti a historii rodu. Neskutečně mě iritovalo chování ukřivděného pubertálního spratka. S Hannah bych byla hotová hned! Jinak oddychovka za den přečteno.

Liduka
13.09.2017 3 z 5

Co říci. Kniha mě trochu zklamala. Těšila jsem se, že to bude něco ve stylu Kate Morton nebo L. Riley, ale té minulosti tam bohužel moc nebylo a navíc mi přišla zmínka o ní taková nedokončená (hlavně co se týkalo Maddiina otce-podle mě si zasloužil, aby se také trochu víc rozpovídal o Nancy) a chaotická hlavně co se týkalo Catherine. Nějak jsem nepochopila, proč jí tam autorka zakomponovala. Mohla alespoň uvést, jak a přes koho je s ní Maddie příbuzná - takový malý rodokmen by neuškodil. To by to alespoň trochu vylepšilo. Také mě neskutečně štvala Hannah. Kdybych doma měla takového spratka tak nevim. Za mě 3 a půl hvězdičky.

ctenarkaEva
09.07.2017

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nesouvisí s dalšími knihami od Liz Fenwick, které jsou zde uvedené jako série. Všechny se pouze odehrávají na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

raty
15.05.2017 4 z 5

Dobrá oddechovka. Spíš než k Noře Roberts bych příběh přirovnala k Rosamunde Pilcher.

Kacula8
30.01.2017

Za mne nic moc, trosku zklamani. Pubertacka Hannah me kupodivu stvala min nez hlavni hrdinka Maddie, to neustale zpytovani zda se k Hannah chova spravne, a hlavne to neustale omlouvani a vtirani se nevlastni dceri. Ale to je nejspis nahled ceske matky, vychovane tradicni ceskou vychovou, kde plati, ze jedna dobre mirena facka vyda za sahodlouhe vysvetlovani...

jluky
27.10.2016 4 z 5

Napriek rozpačitému začiatku /bola som zmätená z množstva postáv/ veľmi pozitívne hodnotím. Pekná romantika - taký bežný príbeh zo života, aj keď ja by som Hannah párkrát preplieskala....

Nelička
12.09.2016 1 z 5

Bohužel jsem musela odložit :-( Nějak jsem se nezačetla... Trošku mi obě hlavní postavy lezly na nervy....

perpe2a
11.08.2016 5 z 5

Výborné a oddechové počteníčko. Zasmála jsem se i si poplakala. Doporučuju

jarrmilla
21.07.2016