Aféra v Cornwallu

Aféra v Cornwallu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275105/bmid_afera-v-cornwallu-o9X-275105.jpg 4 82 23

Cornwall série

Útěk z vlastní svatby nikdy nepřináší nic dobrého Román plný intrik, lásky, okouzlení a nabízí čtenáři odpočinek od problémů běžného života. Když začíná Jude pociťovat přílišný tlak z nadcházejícího manželství, uteče z kostela, kde nechává u oltáře skvělého muže, rozzuřenou matku a spoustu hostů, kteří budou mít léta o čem mluvit. S pocitem viny a studu odlétá Jude na Pengarrock, rozpadající se honosné sídlo na útesu v Cornwallu, kde získá práci v rozsáhlé knihovně rodiny Trevillionů. Dům je pro Jude vítaným únikem z minulosti, a navíc je plný tajemství a historie, ale když přijíždí jeho majitel, je více než jasné, že Pengarrock není každým tak milován. Jak Jude propadá kouzlu domu, dovídá se o rodinné záhadě pramenící z tragédie, která se tu udála před staletími. Když je Pengarrock na prodej, vypadá to, že Jude bude muset dům opustit. Volné pokračování bestselleru Liz Fenwick Dům v Cornwallu... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

A Cornish Affair , 2013

malýčtenář
23.01.2023 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla začíst, ale postupně mě děj vtahl do svého prostředí . Přesto se mi snad první díl asi líbil více. Myslela jsem si, že druhý díl bude navazovat na první. Bohužel je to jen volné pokračování. Společné mají jen prostředí a přírodu, která je krásně popsaná.

Dáda4
05.04.2021 5 z 5

Tento typ knih čtu jednou za čas, ale vzhledem k recenzím, jsem ji zakoupila a přečetla během pár dní. Krásně vykreslená krajina v jihozápadní Anglii, dobrodružství i romantika mě vtáhly do děje a pustily až na konci knihy. Určitě doporučuji - ideální pro letní čtení :).

bábuška
31.01.2021 4 z 5

Dívka Judith se ocitne na území Cornwallu a je krajinou tolik okouzlena, že pozvolna zapomíná na všechny bývalé nepříjemnosti. Přispívá k tomu práce při archivování množství spisů na panství Pengarrocku a posléze seznámení s mladým dědicem Tristanem. Spolu prožijí dobrodružnou výpravu při hledání před mnoha léty ztraceného rodinného pokladu a ten nakonec pomůže zachránit upadající krásu celého panství. Krásný popis Cornwalském přírody a její magičnost.

Knihomolka506
05.01.2020 5 z 5

Kniha je úplně skvělá stejně jako první díl Dům v Cornwallu, ale o trochu lepší. Krásný příběh s napinavým dějem, úplně super popis postav a hlavně zajímavý popis historických míst v knihách :-)

martinaandulka
17.09.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka Judi uteče od oltáře,odjede z Ameriky do Anglie kde veme práci na panství v Cornwalu a tím se jí změní celý život... . Kniha se čte pěkně,ale za mě je to moc pohádkový příběh.

_Janina_
30.07.2019 4 z 5

Aféra byla o něco lepší, než Dům v C., takže za mě 4* s mínusem, ale zaokrouhlím nahoru :-).

JankaK
07.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, moc mě překvapila oproti prvnímu dílu, který mi místy přišel dost nezáživný a dlouhý. Oproti tomu Aféra v Cornwallu se četla lehce, jedním dechem. Celý příběh logicky plyne, autorka umí úžasně popisovat charakter krajiny, jednotlivé proměny počasí. Stejně tak znalosti cornwallských květin mě velmi zaujaly.

pip11
16.05.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila a dobře jsem se bavila, bylo to příjemné čtení. Byla snad ještě o něco lepší než první díl.

Kamiliana
21.02.2019 2 z 5

S autorkou nás spojuje jen láska ke Cornwallu, který hraje v jejích knihách důležitou roli. Jinak mi však její příběhy připadají nudné a povrchní.

knihovnička007
04.12.2018 4 z 5

Odpočinková literatura. Děj se odehrává v krásném prostředí Cornwallu, úplně jsem se tam po autorčině líčení viděla.
Na druhou stranu se jedná o červenou knihovnu, kde člověk tuší hned od začátku, jak to dopadne, včetně útěku nevěsty z vlastní svatby. Ale to, jak si spolu Tristan s Johnem rozuměli, už bylo vážně moc...
Jude se našla, zazvonil zvonec a pohádky byl konec, včetně happy endu.
Jako odpočinkovou literaturu s dobrým koncem doporučuji romantickým duším milující Anglii a rodinná tajemství. Přidávám * za hezkou obálku a krásné prostředí, ve kterém se děj odehrává.

Janča089
20.08.2018 4 z 5

Oproti knize Dům v Cornwallu je tato slabší, má chudší děj/zápletku. Přibližně asi 100 prvních stran vypráví o tom, co víme z obálky. Na přebalu se také píše, že se jedná o volné pokračování právě knihy Dům v Cornwallu. To je ale opravdu hodně volné, knihy můžete číst v klidu i obráceně. Ale jako odpočinkovou romantickou knihu pro chvíle pohody ji doporučuji.

Peršanka
24.02.2018 odpad!

Totálně plytké, ztráta času.

ctenarkaEva
09.07.2017

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nenavazuje na předcházející Dům v Cornwallu, pouze se odehrává na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

raty
27.06.2017 4 z 5

Velmi milé a nenáročné romantické počteníčko.

Selinute
06.04.2017 4 z 5

Pěkná a čtivá pohádka pro romantické duše, která si mě získala od první stránky.

Kacula8
30.01.2017 5 z 5

Tak tenhle pribeh me naprosto bavil, nemohla jsem knizku odlozit, sedela jsem nad tim celou noc az do posledni stranky. Za mne nejlepsi z tech tri u nas vydanych o Cornwallu.

Aneleh
14.01.2017 4 z 5

Dobrá romantika, nezaujala mě však tolik jako jiné knihy, proto dávám čtyři hvězdičky.

jluky
30.10.2016 4 z 5

Aj druhá kniha série ma potešila...milé, nepresladené romantické pohladenie...Verím,že aj tretia časť mi urobí radosť.

Toňula
03.09.2016 4 z 5

Příjemné čtení, opět zasazené do osobité krajiny Cornwallu, kombinuje tajemství, historii a milostný příběh.

perpe2a
22.08.2016 4 z 5

krásná a oddechová, milé pohlazení po duši

knihovny knihovníci, knihovnice

Liz Fenwick