Aféra v Cornwallu

Aféra v Cornwallu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275105/bmid_afera-v-cornwallu-o9X-275105.jpg 4 82 23

Cornwall série

Útěk z vlastní svatby nikdy nepřináší nic dobrého Román plný intrik, lásky, okouzlení a nabízí čtenáři odpočinek od problémů běžného života. Když začíná Jude pociťovat přílišný tlak z nadcházejícího manželství, uteče z kostela, kde nechává u oltáře skvělého muže, rozzuřenou matku a spoustu hostů, kteří budou mít léta o čem mluvit. S pocitem viny a studu odlétá Jude na Pengarrock, rozpadající se honosné sídlo na útesu v Cornwallu, kde získá práci v rozsáhlé knihovně rodiny Trevillionů. Dům je pro Jude vítaným únikem z minulosti, a navíc je plný tajemství a historie, ale když přijíždí jeho majitel, je více než jasné, že Pengarrock není každým tak milován. Jak Jude propadá kouzlu domu, dovídá se o rodinné záhadě pramenící z tragédie, která se tu udála před staletími. Když je Pengarrock na prodej, vypadá to, že Jude bude muset dům opustit. Volné pokračování bestselleru Liz Fenwick Dům v Cornwallu... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Brána

A Cornish Affair , 2013

malýčtenář
malýčtenář
23.01.2023 4 z 5

Z počátku jsem se nemohla začíst, ale postupně mě děj vtahl do svého prostředí . Přesto se mi snad první díl asi líbil více. Myslela jsem si, že druhý díl bude navazovat na první. Bohužel je to jen volné pokračování. Společné mají jen prostředí a přírodu, která je krásně popsaná.

Dáda4
Dáda4
05.04.2021 5 z 5

Tento typ knih čtu jednou za čas, ale vzhledem k recenzím, jsem ji zakoupila a přečetla během pár dní. Krásně vykreslená krajina v jihozápadní Anglii, dobrodružství i romantika mě vtáhly do děje a pustily až na konci knihy. Určitě doporučuji - ideální pro letní čtení :).

bábuška
bábuška
31.01.2021 4 z 5

Dívka Judith se ocitne na území Cornwallu a je krajinou tolik okouzlena, že pozvolna zapomíná na všechny bývalé nepříjemnosti. Přispívá k tomu práce při archivování množství spisů na panství Pengarrocku a posléze seznámení s mladým dědicem Tristanem. Spolu prožijí dobrodružnou výpravu při hledání před mnoha léty ztraceného rodinného pokladu a ten nakonec pomůže zachránit upadající krásu celého panství. Krásný popis Cornwalském přírody a její magičnost.

Knihomolka506
Knihomolka506
05.01.2020 5 z 5

Kniha je úplně skvělá stejně jako první díl Dům v Cornwallu, ale o trochu lepší. Krásný příběh s napinavým dějem, úplně super popis postav a hlavně zajímavý popis historických míst v knihách :-)

martinaandulka
martinaandulka
17.09.2019 3 z 5

Hlavní hrdinka Judi uteče od oltáře,odjede z Ameriky do Anglie kde veme práci na panství v Cornwalu a tím se jí změní celý život... . Kniha se čte pěkně,ale za mě je to moc pohádkový příběh.

_Janina_
_Janina_
30.07.2019 4 z 5

Aféra byla o něco lepší, než Dům v C., takže za mě 4* s mínusem, ale zaokrouhlím nahoru :-).

JankaK
JankaK
07.07.2019 5 z 5

Skvělá kniha, moc mě překvapila oproti prvnímu dílu, který mi místy přišel dost nezáživný a dlouhý. Oproti tomu Aféra v Cornwallu se četla lehce, jedním dechem. Celý příběh logicky plyne, autorka umí úžasně popisovat charakter krajiny, jednotlivé proměny počasí. Stejně tak znalosti cornwallských květin mě velmi zaujaly.

pip11
pip11
16.05.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila a dobře jsem se bavila, bylo to příjemné čtení. Byla snad ještě o něco lepší než první díl.

Kamiliana
Kamiliana
21.02.2019 2 z 5

S autorkou nás spojuje jen láska ke Cornwallu, který hraje v jejích knihách důležitou roli. Jinak mi však její příběhy připadají nudné a povrchní.

knihovnička007
knihovnička007
04.12.2018 4 z 5

Odpočinková literatura. Děj se odehrává v krásném prostředí Cornwallu, úplně jsem se tam po autorčině líčení viděla.
Na druhou stranu se jedná o červenou knihovnu, kde člověk tuší hned od začátku, jak to dopadne, včetně útěku nevěsty z vlastní svatby. Ale to, jak si spolu Tristan s Johnem rozuměli, už bylo vážně moc...
Jude se našla, zazvonil zvonec a pohádky byl konec, včetně happy endu.
Jako odpočinkovou literaturu s dobrým koncem doporučuji romantickým duším milující Anglii a rodinná tajemství. Přidávám * za hezkou obálku a krásné prostředí, ve kterém se děj odehrává.

Janča089
Janča089
20.08.2018 4 z 5

Oproti knize Dům v Cornwallu je tato slabší, má chudší děj/zápletku. Přibližně asi 100 prvních stran vypráví o tom, co víme z obálky. Na přebalu se také píše, že se jedná o volné pokračování právě knihy Dům v Cornwallu. To je ale opravdu hodně volné, knihy můžete číst v klidu i obráceně. Ale jako odpočinkovou romantickou knihu pro chvíle pohody ji doporučuji.

Peršanka
Peršanka
24.02.2018 odpad!

Totálně plytké, ztráta času.

ctenarkaEva
ctenarkaEva
09.07.2017

Pohodové čtení na letní dny. Kniha nijak nenavazuje na předcházející Dům v Cornwallu, pouze se odehrává na podobném místě v Anglii, v části Cornwall.

raty
raty
27.06.2017 4 z 5

Velmi milé a nenáročné romantické počteníčko.

Selinute
Selinute
06.04.2017 4 z 5

Pěkná a čtivá pohádka pro romantické duše, která si mě získala od první stránky.

Kacula8
Kacula8
30.01.2017 5 z 5

Tak tenhle pribeh me naprosto bavil, nemohla jsem knizku odlozit, sedela jsem nad tim celou noc az do posledni stranky. Za mne nejlepsi z tech tri u nas vydanych o Cornwallu.

Aneleh
Aneleh
14.01.2017 4 z 5

Dobrá romantika, nezaujala mě však tolik jako jiné knihy, proto dávám čtyři hvězdičky.

jluky
jluky
30.10.2016 4 z 5

Aj druhá kniha série ma potešila...milé, nepresladené romantické pohladenie...Verím,že aj tretia časť mi urobí radosť.

Toňula
Toňula
03.09.2016 4 z 5

Příjemné čtení, opět zasazené do osobité krajiny Cornwallu, kombinuje tajemství, historii a milostný příběh.

perpe2a
perpe2a
22.08.2016 4 z 5

krásná a oddechová, milé pohlazení po duši

knihovny knihovníci, knihovnice

Liz Fenwick