Corneliu Zelea Codreanu a Legie archanděla Michaela

Corneliu Zelea Codreanu a Legie archanděla Michaela https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363393/corneliu-zelea-codreanu-a-legie-arc-137-363393.jpg 5 7 2

Kromě výkladu historie, stylu, doktríny a víry legionářského hnutí, obsahuje rozhovor, který prof. Mutti vedl s vdovou po Codreanovi krátce před jejím úmrtím, vyznání se k legionářské víře od religionisty Eliada a Evolovu rozpravu s Codreanem z března 1938. Především však rozsáhlé ukázky z původních Kapitánových (= Codreanu) knižních prací Pentru legionari (Mým legionářům) a Cãrticica sefului de cuib (Příručka pro hnízda).... celý text

Lesní_chodec
28.11.2018 5 z 5

Tradice Národní myšlenky pokračuje, tak by se dala v krátkosti shrnout publikace, která přináší velice zajímavý a poutavý pohled na jednu z nejzajimavějších postav novodobé rumunské historie - Kapitána a jeho Legii.

hynek5107
06.08.2018 5 z 5

Kniha, na kterou se v naší zemi dlouho čekalo, přináší základní seznámení s legionářským hnutím v Rumunsku mezi válkami. Úvodní chronologická část nás seznámí s politickou problematikou země, zatímco druhá pak s hlubší podstatou zelenokošiláčů. Vyčerpávající poznámky pod čarou obsahují spoustu odkazů na další díla a autory.

Autoři knihy

Mircea Eliade