Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4683 1004

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Germaina
04.10.2015 5 z 5

Vzhledem k tomu, že nemám ráda autorku, vůbec se mi do čtení knihy nechtělo, Ale můj syn tvrdil, že se mi to bude líbit, a zcela výjimečně měl pravdu. Než se pustím do Hedvábníka, ještě to proložím něčím jiným.

Nuny
02.10.2015 3 z 5

Mohu říci, že detektivka je povedená. Ale tak zbytečně dlouhá, že se ani nedivím, že půlka čtenářů knihu odložila v polovině. Já sama jsem teď na třísté stránce a říkám si, co sakra ještě těch dvě stě stránek budu číst. Pořád jen samé rozhovory a nic pořádného se neděje.
Neříkám, že by byla napsaná nějak špatně. Je to čtivé, jen bez náboje, bez takového "tak tohle musím dočíst".
Škoda, kdyby byla o půlku kratší a bylo v ní více napětí, více by mě to bavilo.

unavensluncem
29.09.2015 4 z 5

Pekne se cte. Asi to neni nejlepsi detektivka, ale je zabavna a postavy jsou mile a celkem vtipne...

edisek83
28.09.2015 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla, nejsem velká fanynka Harryho, ale tahle se jí opravdu povedla :-)

NikaMirka
21.09.2015 2 z 5

Miluji detektivky, napětí, strhující děj...bohužel, jak jsem se obávala, J.K. Rowlling věděla proč použila pseudonym a bylo by lepší, kdyby nikdy nikdo neprozradil, kdo se pod pseudonymem skrývá. Pokud bych měla za to, že to psal Robert Galbraith, napsala bych, nezáživná, průměrná detektivka. Takhle ale hodnotím Harry Potter vs. Volání kukačky a zjišťuji, že hůř napsanou detektivku jsem nikdy nečetla! Nebo, že by to byla detektivka pro děti? Styl, jakým je děj a postavy popisovaný je až moc odlehčený. Žádný super příběh, nápad, postavy...pouze jedna mrtvá a pár zhrzelých, kteří mají problémy v soukromém životě, jako spusta obyčejných lidí. Myslím, že pokud J.K. Rowling zůstane u psaní příběhů pro děti, udělá daleko líp. Za mě dvě hvězdičky a to jen za jméno autora a za to, že mi spisovatelka přirostla k srdci neuvěřitelnou fantazií, kterou uplatnila u Harryho Pottera.

mpb1913
07.09.2015 4 z 5

Od autorky HP jsem toho moc na poli detektivek nečekal, ale jo překvapila. Žádná šílená akce, žádný kýble krve, spíš něco ve stylu Poirota a mě to bavilo.

Brus
01.09.2015

Vyborna knizka. Jen nemam rada, kdyz odhadnu vraha moc brzy.

Safira55
31.08.2015 5 z 5

Super kniha a nečekaný vhrah

rubit
30.08.2015 3 z 5

Pro mě klasická průměrná detektivka, která neurazí, ale ani nijak zvlášt nenadchne. Čekala jsem víc dle toho, jakou reklamu měla. Kdyby knihu nenapsala Rowlingová, určitě by neměla takový ohlas. Knize by neuškodilo více dynamičnosti, propracovanější děj a zkrácení o pár desítek (stovek) stránek.

mariva
30.08.2015 5 z 5

Výborná datektivka, vůbec mi nevadil počat stránek, protože jsem se od ní nemohla odtrzhnout. Pachatele jsem neodhalila, ale výborně jsem se pobavila a díky tomu,že jsem před pár dny navštívila Londýn, jsem si děj dokázala zasadit do skutečných míst a tím víc mě kniha bavila.

Lindulinek
25.08.2015 4 z 5

Skvělá detektivka. Hvězdičku ubírám za zdlouhavé popisy situací, okolí i lidí. Kniha by mohla být o třetinu kratší. Zápletka fajn, jen rozuzlení na posledních 10 stranách ještě umocňuje pocit, že je kniha zbytečně dlouhá a popisná.

Arsinoe_06
24.08.2015 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, souhlasím sice s komentáři které píšou, že by stačil menší počet stran, ale nijak mi to nevadilo. Mám ráda takovéto klasické detektivky, na způsob Agathy Christie. Po těch krvácích, sériových vrazích a nejmodernějších metodách laboratorního zkoumání z většiny detektivek poslední doby je to příjemná změna :-) Tím netvrdím, že je nemám ráda a nečtu, ale člověk si občas rád odpočně u "klasiky". Za mě 5 hvězd a žádná nuda:-)

David_Vesely
19.08.2015 5 z 5

Mě kniha nepřijde nudná, má poutavý děj, místy moc popisný, ale jinak dobrý. Ale vše je věc názoru.

marasaj
17.08.2015 2 z 5

Do čtení jsem se musela nutit. Mám ráda detekticky, ale zdlouhavé popisy nejsou mým šálkem kávy. Snažila jsem se to dočíst, ale skončila jsem na 244 straně. Dávám dvě hvězdičky, ale to jen díky Robin, která se mi opravdu hodně zamlouvala.

aronoele
17.08.2015 5 z 5

Bavila mě více než Hedvábník. Mám ráda prostředí módy a hlavně styl Rowlingové, která se na tomhle románu opravdu předvedla. Postava Cormorana mě hodně baví.. i Robin je mi sympatická, hlavně svou povahou v níž trochu vidím sebe. Děj mě pohltil, byla chyba začít číst večer, protože jsem ve finále šla spát až ve 4 ráno.. tak mě to vtáhlo :) a dočetla jsem hned druhý den. V jednu chvíli jsem si myslela, že znám vraha, ale pak mě ten konec dostal. Dávám plný počet a už teď se těším až si ji někdy přečtu znovu.

Nombeko
15.08.2015 3 z 5

Detektivka se asi nestane mým oblíbeným žánrem. Pro mě je to zatím slabší z knih od Rowlingový.

Jane100
11.08.2015 2 z 5

Nic moc. Čekala jsem víc. Je to klasická Rowlingová - místy až zbytečně roztahaný a vláčný děj, ale nakonec se příběhem nějak proskáčete.
PS: Nemůžu si pomoct, ale vycítila jsem v této knize narážky na přistěhovalé černochy v Londýně? :-)

fiona007
31.07.2015 4 z 5

no... Jestli to fakt psala J. K. Rowling, tak asi zapomněla jak se píše.
Je to neskutečně zdlouhavý.
Bavil mě vztah Robin a Strika, v příběhu nahlédneme do detektivní práce opravdu do detailu.
Posledních asi 70 stránek je to napínavý, ale zbytek knížky by se dal zcuknout určitě o polovinu.
Sice to není Poirot, ale detektivka dobrá.

ewi
29.07.2015 3 z 5

autorka sa asi chcela stylom priblizit klasikom tohto zanru, ako je A. Christie, no nepodarilo sa jej to ....skutocne zdlhave,miestami az nudne, bez dynamiky, motiv dost nelogicky ...myslim, ze keby nebola autorkou prave Rowling, kniha by zapadla v sedi priemeru ...

AnnieBarming
28.07.2015 3 z 5

Ano, bylo to v některých částech poněkud zdlouhavé a závěrečné rozuzlení mi nepřišlo zas tak překvapivé, ale líbila se mi. Za pozornost určitě stojí i audiokniha Volání kukačky. Čte Petr Oliva ( a čte báječně:)