Volání Kukačky

Volání Kukačky https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190008/bmid_cormoran-strike-volani-kukacky-95z-190008.jpg 4 4679 1004

Vzrušující detektivní román J. K. Rowlingové, napsaný pod pseudonymem Robert Galbraith. Když se slavná modelka Lula Landryová zřítí ze svého zasněženého balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, dojdou vyšetřovatelé rychle k závěru, že šlo o sebevraždu. Případ se zdá být uzavřen. Lulin bratr má však stále jisté pochybnosti. A najatý soukromý detektiv má za něj odhalit pravdu. Cormoran Strike je válečný veterán, který si z Afghánistánu odnesl těžké zranění, i jizvy na duši. Během řešení případu proniká do světa distingovaných bohatých mužů a krásných svůdných žen, odhaluje skryté souvislosti a sám se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Tento napínavý kriminální román působivě líčí atmosféru velkoměstského Londýna – od ospalého poklidu ulic ve čtvrti Mayfair po zapomenuté hospůdky v East Endu a čilý ruch v Soho. Volání kukačky je vysoce ceněný debut Roberta Galbraitha, v němž se poprvé setkáváme s detektivem Cormoranem Strikem a jeho sympatickou pomocnicí Robin, na jejichž další případy se můžeme těšit už nyní.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Cuckoo's Calling , 2013

Pisquosus
26.07.2022 5 z 5

Já tento typ knih mám moc ráda. Jazyk, kterým je psána, je super, barvité, občas trochu přitažené za vlasy, ale fajn!

Na dovolenou ideální.

Nika.
25.07.2022 3 z 5

Pěkná kniha, ale podruhé už bych si ji pravděpodobně nepřečetla.

Sansli
21.07.2022 5 z 5

Tohle je pro mě srdeční záležitost. Musím přiznat, že prostě jsem fanouškem téhle série a dvojice i jejich příběhy mě opravdu neskonale baví. A to je důvod, proč se k příběhům opakovaně vracím. Než jsem objevila audioverzi, tak jsem si tuhle knihu přečetla a i když mi nakonec bylo divné, kdo byl pachatelem, tak jsem přesto byla nadšená.
Nyní jsem knihu jsem poslouchala už potřetí a s každým dalším poslechem je to lepší a lepší a i když mi stále občas něco přijde nelogické, tak už to v podstatě neřeším. Nechávám se vést příběhem a užívám si skvěle napsaný text a dialogy.
Protože vlastně to, čím mě tahle kniha a celá série přitahuje nejvíc, není jen vyšetřování a jednotlivé příběhy, ale postupné budování vztahu mezi Strikem a Robin. To pozvolné boření zdí - od pouhého tolerování se, k budování důvěry, až nakonec k opravdovému osobnímu přátelskému vztahu (tady trochu předbíhám, ale všichni určitě tušíme, že tohle hraje v celé sérii dost důležitou roli:)
Když to shrnu: Dobře se to čte, a ještě líp se to poslouchá. Občas nechybí ani humor a tak mě napadá, co vlastně víc bych si mohla přát?:)

MartinvonHau
13.07.2022 4 z 5

Ve světě literatury se najdou stovky outsiderů, lidí, kteří mají problém se vztahy a především sami se sebou. A spousta z nich se shodou okolností živí jako soukromí detektivové. Někdy to vypadá, že být soukromým očkem je vlastně diagnóza. V tomto ohledu je koncept Volaní kukačky zoufale neoriginální. Zvlášť, když Cormaran má po boku věrného Watsona v podobě asistentky Robin. Přesto se mi to líbilo. A to dost. Bylo to dlouhé, ale to mi nevadilo, protože se to četlo samo. Byla to záležitost několika málo večerů , než jsem se dostal na konec. A kdo je vrah, to jsem tušil delší dobu. Ovšem vzhledem k zápletce mi to nakonec nedávalo příliš smysl. Protože ale nechci spoilerovat, tak to bohužel nemůžu dovysvětlit. :-)

Margherita_N
12.07.2022 3 z 5

V hlavě mi po pár dnech od přečtení téhle detektivky zůstal hlavně dojem, že byla moc dlouhá. Napsané je to dobře, ale s hlavním vyšetřovatelem Cormoranem Strikem se nedokážu ztotožnit a fandit mu. Nové na něm je, že zatímco většina osamělých policistů v detektivkách a thrillerech jsou chudí alkoholici, tenhle je rovnou zadlužený a bez nohy. Už bych si asi ráda přečetla detektivní sérii o policistovi, který má rodinu a spoření… Ani rodina a přátelé oběti, mladé napůl černošské modelky, která před smrtí hledala svoje kořeny, mě nezaujali natolik, aby mě takhle dlouhá kniha celou dobu bavila. Všem zkrátka chybělo charisma. A motiv k vraždě nepřekvapí nikoho, kdo viděl aspoň pár dílů detektivních seriálů. Je to akorát tak čtení na plonkové letní dny, kdy hlava pracuje v úsporném režimu a vám se nechce zbytečně přemýšlet.

Pistácie
06.07.2022 5 z 5

Kniha mě opravdu mile překvapila a poskytla mi velmi uspokojující čtenářský zážitek, po jakém jsem už dlouho toužila. Kdybych měla více volného času, určitě bych ji přečetla třeba během týdne. Líbilo se mi, že vtáhne čtenáře do děje a nutí ho přemýšlet o všech faktech, důkazech i domněnkách. O všech potenciálních vrazích i možných rozuzleních případu. Líbí se mi, že se to téměř do konce nedá odhadnout. Nebo mě to tedy dalo zabrat. Je to napínavý příběh, který je hodně popisný, ale vůbec mi to tu nevadilo. Naopak to k tomu patří. Bavily mě všechny hlavní postavy. A v ději ani postavách a jednotlivých vztazích jsem se téměř neztrácela, až na pár drobností. Upřímně se těším na další dva díly.

Deena_
05.07.2022 5 z 5

Musím říct že jsem byla opravdu napnutá a neustále přemýšlela a v hlavě se vracela k důkazům které by mohly někoho usvědčit. Líbí se mi jak je kniha rozsáhlá a vůbec ne únavná kdykoliv jsem měla možnost vzala jsem jí do ruky a nemohla se odtrhnout. Je přehledná v postavách jsem se vůbec neztrácela. Určitě sáhnu po dalším díle této série.

Mruskulka
04.07.2022 4 z 5

Pěkně napsaná detektivka. Úplně wow efekt se nedostavil, ale určitě se vrhnu na další díl.

Veber
03.07.2022 4 z 5

Kniha mě bavila. Vůbec mi nevadila rozvleklost děje, naopak jsem si to užívala. Všechny ty popisy, pomalé vyšetřování, rozhovory s podezřelými...

Elapheg
02.07.2022 5 z 5

Na začátku bych rád poděkoval všem knižním kamarádkám, které mne na tuto sérii přivedly. Zvláštní dík patří mé oblíbené uživatelce: moudivlacek. Kniha mě zaujala hned od počátku. Cormoran Strike dostane jako soukromé očko pověření od bratra Luly Landryové, která zemřela a jejíž smrt policie uzavřela jako sebevraždu, aby případ jeho sestry znovu prověřil, protože nevěří, že jeho sestra spáchala sebevraždu. Cormoran se do případu pustí a taky ho jako bývalý voják, který vyšetřoval umrtí vojáků v Afganistánu, vyřeší se svou sekretářkou Robin. Cormoran a Robin jsou dobrá dvojka. Je to detektivka, ale zároveň poodkrývá mnoho ze soukromí Cormorana, což vyšetřovatele čtenáři jen přibližuje. Je to klasická detektivka bez brutalit, která má hodně rozvitá souvětí, takže čtenář musí číst pozorně, aby mu neutekl význam a je to zároveň kniha, která má dobře 40 postav. Ještě teď jsem ohromen koncem, zápletka je opravdu brilantní. Zápletka stejně jako vyšetřování jsou velmi reálné a i konec je uvěřitelný. Za mne jednoznačně pět hvězd a doporučení. Našel jsem nového autora, jehož detektivky mi velmi pasují. V sérii budu pokračovat. Ještě jednou vám knižní přátelé děkuji. Bylo to skvělé. :-) Pokud máte rádi detektivky a děj pro vás nemusí být naprostý krvák gradující hned od začátku, tato kniha by vás něměla minout. :-)

shelma
29.06.2022 3 z 5

Celkem zklamání. Nějak jsem se nemohl začíst a chvílemi jsem zjistil, že při čtení myslím na něco jiného. Dočteno jen abych zjistil kdo je vrah, jak a proč to udělal. To bylo asi jediný pozitivní.

Lukethd
28.06.2022 1 z 5

Zdlouhavé a nuda. Velké zklamání.

animovanej medv
06.06.2022 4 z 5

Kniha mě bavila, ale přišla mi občas trošku rozvleklá. V serii ale budu každopádně pokračovat!

verden
15.05.2022 5 z 5

Volanie kukučky sa mi čítalo neskutočne dobre. Opäť raz sa skláňam pred Joiným umením, je jednou z mála autorov (áno, narážam na teba, Haruki), ktorí dokážu maličkosťami, odbočkami v deji a zdanlivo nepotrebnými informáciami a
vedľajšími postavami príbeh tak stmeliť, že z toho vyjde príjemné, realistické dielo, ktoré nedokážem pustiť z ruky.

Fanda74
14.05.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, tak trochu ve stylu A. Christie. Na soukromého detektiva jsem si musel zvykat, ale za mě pěkné.

Čmeláček
13.05.2022 5 z 5

Dobrá kniha, skvěle se čte. Já jsem byl spokojený.

Pítrs85
05.05.2022 3 z 5

Přestože je mi svět showbusinessu, ve kterém se děj Volání Kukačky odehrává, krajně nesympatický (přesněji řečeno se mi z něj dělá šoufl), JK to zase dokázala- opět píše neskutečně poutavě, tak, jak to u ní známe, že se jeden nenaděje a padesát stránek má schlamsnutých během chvilky. Rowlingová i tentokrát zvolila jazyk, kterému prostě musí porozumět každý čtenář a který se musí líbit. Stejně tak jako její hrdinové, ať už záporní nebo kladní, s Cormoranem Strikem v čele, velice zajímavý charakter. Závěr je pak možná nešokující, přesto si jeden musí říct, že vlastně ano, tohle fakt dává smysl :-)

Andynka
26.04.2022 3 z 5

Na to jak je to celkem vyhlášena série, tak já jsem lehce zklamaná.
Celý příběh se točí kolem výslechu. Kdy se vlastně nic moc nedozvíte. A vyšetření případu si najednou detketiv vycucne z prstu a podá ho tak, že by to mělo být důvěryhodné.
Pro mě tomu tak není. Už jsem ten konec takhle předvídala, když jsem zjistila, že se vyslechem svědků nikam nedostáváme. A taky na moje poměry zde byl zbytečně moc soukromí život. Jako věcné vrácení se k tomu, že detektivovo otec je známý muzikant.
Četlo se to lehce. To se tomu zase musí nechat. A nápad to zlý nebyl. A já pořád doufám, že ten první díl mi měl jen objasnit celou situaci a ten druhý už bude mnohem lepší. Hlavně co se pátrání týče.

Didi71
24.04.2022 3 z 5

Překvapilo mě, že autorka světa Harryho Pottera píše i takovéto zajímavé detektivky...

Jara.v
20.04.2022 4 z 5

Kniha se mi celkově docela líbila a Strike s Robin mi byli sympatičtí. Bohužel musím vytknout zbytečně květnaté rozepisování nepořádku, vzhledu místností, situací a postav, které neměly zdánlivě nic společného s vyřešením případu. Odpoutávalo to pozornost od děje a čtení se tak více táhlo. Trochu mě to odrazuje od čtení dalších dílů.