Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291984/bmid_ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4 2672 524

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci – a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas… Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

ajucha
14.01.2017 3 z 5

Čekala jsem hodně. Možná až moc. Bylo to dobře a čtivě napsané, jen si asi za týden už nevzpomenu, o čem to vlastně bylo. Nějak mě nezajímaly problémy Cormorana a jeho asistentky Robin, prostředí nakladatelství bylo trochu přitažené za vlasy a ty dlouhatánské popisy mě taky chvílemi nudily. Nevím jistě jestli se pustím do dalšího nebo předcházejícího dílu. Nějak na to nemám náladu.

PetK
11.01.2017 5 z 5

Moc se mi líbí styl, jakým RG/JR píše. Propracované postavy i příběh, napětí, atmosféra Londýna. Tahle série mě baví. Těším se na pokračování! :-)

Michaela999
08.01.2017 4 z 5

Skvěle napsané, ač píše J.K.R. velmi dlouhé příběhy, čte se to jedním dechem.

MisaK81
06.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, Cormoran Strike mě hrozně baví. Napětí do posledního konce.

MKrat
06.01.2017 5 z 5

Super, super ⭐⭐⭐⭐⭐

tarantinka
04.01.2017 4 z 5

Protože s sebou knížku, kterou zrovna čtu, tahám každý den, odkládala jsem toto pokračování vlastně jen kvůli její tloušťce :-D
Zatím poslední díl série se mi líbil úplně nejvíc. Možná už si předchozí dva díly tak dobře nepamatuji, ale spíš to bylo asi autorčiným "přitvrděním" ohledně hlavního záporáka. Plus dávám také za další podrobnější nakouknutí do minulostí Corma i Robin.
S tou jednou hvězdičkou k dokonalosti jsem váhala :-) Trochu pomalejší rozjezd, na můj vkus až moc různých vedlejších postav a podezřelých. Druhá polovina už mě však strhla a posledních 100 stran byla otázka jedné hodiny. Závěr bomba, takže už teď netrpělivě vyčkávám a těším se na další díl série s touto sympatickou dvojkou...snad bude!
Doporučuji.
...PRCINAAA :-D

ilona1400
04.01.2017 5 z 5

Skvělá, čtivá a napínavá!

Marla
01.01.2017 5 z 5

Nejlepší díl! První hodiny nového roku jsem strávila nikoliv v bujarém veselí a za rachotu petard, ale ve společnosti Cormorana a Robin, neboť jsem byla nezřízeně zvědavá, kdo je vrah. A byla to dobrá společnost, díky Roberte Galbraithe! A jak píše denib - "sakra, nutně potřebuju pokračování"!!:-)))

denib
31.12.2016 5 z 5

Sakra, nutně potřebuju pokračování .... stala se ze mě závislačka :-)

Pluky
28.12.2016 5 z 5

Ke knize jsem se dostal náhodou v obchodě a upřímně zaujal mě obal, když jsem se dozvěděl že je to detektivka, řekl jsem si že to zkusím, název autora mi nic předtím neříkal a už vůbec, že má kniha ještě předchozí vydání a však velmi dobře se četlo, děj je napínavý, výrazně popsaný, doslova jsem jej prožíval a čím více se chýlil ke konci, tím nabíral akčnější a lepší spád. Kniha je opravdu dobře propracovaná a i když jsem nečetl předchozí vydání, z části jsem se dozvěděl o čempak je, ale ne tolik abych znal celý děj předchozí knihy a zakončení se mi také velmi líbilo. Těším se na další takováto díla popřípadě i zfilmování jak je u Rowlingové běžné

Julinka679
28.12.2016 5 z 5

Jsem nadšená! Nejlepší kniha série. První díl byl skvělý, druhý ještě lepší a ten třetí je v jasném vedení.
Jen doufám, že bude pokračování. Ten konec to víceméně naznačuje.

iLuciferie
27.12.2016 4 z 5

Za mě také nejlepší ze všech tří v sérii. Doufám, že bude p. Rowlingová pokračovat :-)

Vlastina67
20.12.2016 5 z 5

Třetí díl se mi zatím líbil nejvíc. Bavily mě vztahy mezi hlavními postavami. Ve službách zla je dobře napsaná detektivka - připomíná mi to knížky Jeferyho Deavera.

TerkaPS
19.12.2016 5 z 5

Zatím nejlepší díl.

gad
18.12.2016 5 z 5

Zatím třetí pokračování osudů soukromého detektiva Cormorana Strikea a jeho asistentky Robin. Opět podařený případ s aktuálním tématem a několika možnými pachateli. Trochu víc se řeší vztahy mezi Robin, Matthewem a Strikem. V tomto směru zůstává konec otevřený, takže se za doprovodu kapely Blue Oyster Cult těším na další díl.

Andy6
14.12.2016 5 z 5

Dobrá detektivka. Všechny tři ze stejné série jsou skvělý.

sofmysl
11.12.2016 4 z 5

Klasika nikdy nezklame. Nemyslím si, že by byl tenhle díl slabší než ty ostatní, naopak se mi dost líbil. Jedna hvězda chybí, kvůli častému zavádění děje na zdánlivě nepodstatné věci.
Na druhou stranu klobouk dolů před rozuzlením. Když jsem knihu zavřela, byla jsem trochu rozmrzelá, že jsem celou dobu měla úplně jiný názor na to, jaké bude rozuzlení. Zkrátka bych asi nemohla být detektiv :-)
Kniha prostě nezklamala a těším se zda-li pak bude něco dál.

mazlak
11.12.2016 5 z 5

Tak tento příběh byl snad nejlepší z celé série. Vůbec jsem se nemohl od knihy odpoutat, a to se mi stává opravdu málo kdy. Jen ten konec mne malinko zaskočil. Že by si autorka nechávala pootevřené dveře pro další volné pokračování? No necháme se překvapit. Opravdu doporučuji.

Vlcice72
08.12.2016 5 z 5

Skvělé čtení ...

TereziaH
01.12.2016 5 z 5

Dokonalost já nevím ale Cormoran je mě čím dál tím víc sympatický :)