Ve službách zla

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Představte si, že jednoho dne obdržíte balíček s useknutou ženskou nohou… I neohroženou Robin Ellacottovou, asistentku soukromého detektiva Cormorana Strika, tento záhadný balík vyděsí k smrti. Jejího šéfa hned tak nic nerozhodí, ale ani on tuhle výstrahu nebere na lehkou váhu. V minulosti narazil na čtyři osoby, které přichází v úvahu jako viníci – a Strike moc dobře ví, že žádná z nich se neštítí ani nejhoršího násilí. Policie se zaměří na jednoho z podezřelých, jenže Strikovi je čím dál jasnější, že právě ten pachatelem není. Spolu s Robin se pustí do pátrání na vlastní pěst a ponoří se do temných a zvrácených světů zbylých tří podezřelých. Záhy však dojde k dalším hrůzným činům a Strikovi s Robin začne rychle docházet čas… Třetí případ Cormorana Strika a jeho sympatické asistentky Robin přináší nejen ďábelsky rafinovanou zápletku s neočekávanými zvraty, ale také poutavý příběh o vztahu oblíbené dvojice vyšetřovatelů na křižovatce osobních i profesních životů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291984/ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4.41909

Cormoran Strike 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Plus

Career of Evil, 2015

Kniha Ve službách zla

terimila
17. listopadu

Já mám k téhle sérii rozporuplný vztah. Hodně výstižný mi přijde RGJR doslov, že Strikeova kancelář vznikla, aby si bylo kde hrát. To funguje perfektně - když dobrého vypsaného autora baví psaní, je to pak na výsledku znát.

Z dosavadní série mi tento díl sedl asi nejvíc, stupňuje se jak závažnost zločinů, tak nasazení postav... a to je dobrý. Je to perfektně odvyprávěné a dobře promyšlené. Detektivní linka je super, i když občas až moc spletitá a mezi trojicí podezřelých, respektive jejich rodinami a vztahy, se čtenář může celkem snadno ztratit. Všemu pak napínavost, v některých chvílích pro mě to napětí bylo až nepříjemné až hororové. Občas trošku přehnaně nechutná, nicméně mně tohle spíš sedí, takže fajn. Rozuzlení se taky celkem povedlo, i když jsem možná čekala o chloupek víc. Ale to by nevadilo.

Pět hvězd však dát nemůžu, a to kvůli té osobní lince. Já mám oba hlavní hrdiny fakt ráda. Fakt hodně. Robin je skvělá (až na to, že prostě nechápu její motivaci být s tím hezounským nudným a hádavým blbečkem, když se tento takhle kokotsky chová už od prvního dílu... buď ostrej řez, anebo pořádný vysvětlení, proč to Robin dělá, ale ne tohle lavírování, který k tý odvážný a originální holce fakt nejde!) a Strike možná ještě víc. I to napětí mezi nima je přijatelný (i když v jinejch knihách to moc nemusím).

Jenže já fakt nevím, jestli je to dobrej nápad. Napětí se nedá stupňovat donekonečna a nutí přemýšlet, kam to jednou povede... a ani jeden směr mi nepřijde dobrej. Buď zůstane na úrovni napětí a stane se z toho parodie... nebo to vyprchá a zůstane smutek po ztracené blízkosti a knihy tím ztratí kouzlo... nebo to pospěje tam, kam to všichni tušej... a co krucinál potom. Já prostě fakt nevím. Ale jo, nechávám to na autorce, ať si hraje dál... ale doufám, že mě to její hraní jednou nezhnusí a celou tuhle fajn sérii mi neotráví. Protože víme, že vyvrcholení zápletek ohledně vztahů... to RGJR možná moc neumí, jak jsme viděli v jiné sérii. Bohužel. A tak mi ta nedůvěra k autorským záměrům nedovoluje položit se do těch detektivek s plným nadšením, což je škoda. Ale nenadělám nic.

pavel9410
17. listopadu

Slusna detektivka, jenom ty vylety do romantiky mi tam moc nesedi.

Kami.Hacken
14. listopadu

Moc se mi to líbilo, konec by napínavý a poutavý.
Doporučuji všechny díly

Kami33
04. listopadu

Tento třetí díl mě oproti předchozím bavil o malinko méně. Asi jsem se příliš nesoustředila, ale musím přiznat, že "podezřelí" se mi občas pletli. Nicméně mám knihy paní Rowlingové moc ráda, dobře se čtou a postavy mají mé sympatie. Takže celkově to bylo super.

adoli

Třetí případ Cormorana Strike. Kniha nebyla špatná, rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Autorka má velmi čtivý styl, to ano, kapitoly lehce plynou, děj v klidu ubíhá, ale příběh byl příliš dlouhý. Velmi podobné typy podezřelých, kteří mi splývali a vlastně ani nakonec nevím, který byl který. Nakonec i vysvětlení, proč se vrah mstil detektivovi, mi v té záplavě textu jaksi uniklo. Přesto si někdy v budoucnu nejspíš nenechám uniknout další, ještě delší, díl.

bee88maja

Paní Rowlingová, tento díl se Vám mimořádně vyvedl. Netuším jestli to bylo tou morbiditou, nebo jsem Vašemu stylu psaní detektivek už přišla na chuť, ale musím konstatovat, že pro mne byla tato kniha velkým a milým překvapením. :)

mataj

Hezká, poklidnější detektivka, ale pro mě vůbec ne nudná. Líbilo se mi postupné odkrývání minulosti a charakteru hlavních podezřelých a jejich propletení s Cormoranem. Těším se na další příběh...

kilometr
10. záříodpad!

Tak 3.případ CS a Robin nepotěšil.Neskutečný balast,kterým autorka předchozí dva díly shodila.Dialogy postav na úrovni telenovely.Bylo to tak neskutečně hloupé a naivní,že to až pobavilo.Cormoran a Robin navíc v tomto díle lžou a kradou,takže o sympatiích nemůže být řeč.BÍDA A KŘEČ.0,0000%.

Hodiny
Hodiny