Ve službách zla

Tretí prípad Cormorana Strikea a jeho sympatickej asistentky Robin prináša nielen diabolsky rafinovanú zápletku s neočakávanými zvratmi, ale tiež pútavý príbeh o vzťahu obľúbenej dvojice vyšetrovateľov na križovatke osobného a pracovného života. Predstavte si, že jedného dňa dostanete balíček s odseknutou nohou... Neohrozenú Robin Ellacottovú, asistentku súkromného detektíva Cormorana Strikea, tento záhadný balík na smrť vydesí. Jej šéf je síce zvyknutý na všeličo, ale túto výstrahu neberie na ľahkú váhu. Spomenie si na štyri osoby z minulosti, ktoré sa neštítia ani najhoršieho násilia a mohli by mať tento odporný zločin na svedomí. Polícia sa zamerala na jedného z podozrivých, ale Strike čoraz väčšmi pochybuje, že práve on je vinník. Spolu s Robin začnú pátrať na vlastnú päsť a ponoria sa do temného a zvráteného sveta ostatných troch podozrivých. Ďalšie hrozné zločiny však obom sťahujú slučku okolo krku......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291984/ve-sluzbach-zla-dC7-291984.jpg 4.31415

Cormoran Strike (3.)

Career of Evil (2015)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Plus

antuka

Tak tohle ne:-( Jak jsem byla nadšená z Kukačky a Hedvábníka, tak poslední díl celou sérii dost pohřbil. Vývoj postav je furt supr, napsané je to skvěle, ale už to není detektivka, ale thriller - tím, že vidíme do hlavy vraha, tak víme víc, než detektivové a tím pádem detektivem být přestáváme. A to mě prostě moc nebaví. Kdyby tahle kniha stála samostatně, tak by mi to asi tolik nevadilo, jenže já jsem se těšila na vyvrcholení oblíbené série a dostala jsem něco úplně jiného...

SBH

Nemám co vytknout vyjma posledního odstavce, kdy si nejsem jistá, co tím autorka chtěla říct. Nechá jinak racionální Robin udělat takovou osudovou botu, ach ne! Až tolik osobních dramat v detektivce fakt nemusím. A musí být opravdu každý vrah psychopatem? Nebylo by zajímavější, a hodno autorčina mistrovství, aby popsala, jak ke krajnímu řešení dojde "normální" člověk, jeho pohnutky a životní okolnosti? Tak snad příště.
Jinak skvělé jako obvykle - napínavé, domyšlené, úžasné charaktery, uvěřitelné, prostě - skvělé!

K.Rysova

Četla jsem všechny tři zatím vydané pokračování a jsem nadšená a natěšená na další.

Vůbec jsem nepoznala rukopis autorky Harryho Pottera.
Klobouk dolů!

veamertl

Jsem nadšená! Četla se mi báječně, většinou mezi drncáním kočárku, pak se na to uspávání jeden i těšil:) Nejsem náročný čtenář a tohle mi přesně sedlo. Jednoduchý jazyk, spád, snadná čitelnost, přehlednost..Těším se na další!:)

elfinkaa97

Perfektní zakončení této série, nemohu se dočkat dalšího dílu.

Petruse21

Kriminální zápletka nic moc, více mě zajímal vývoj vztahu Matthewa a Robin. Slušné 3* si to ale zaslouží.

adela3128

Rowlingová to prostě umí. Nevím, jestli někomu hned přišlo jasný, kdo je vrahem, ale já se ráda nechávám svést z cesty a obalamutit, abych na konci byla překvapená. Každopádně kvůli poslednímu odstavci fakt potřebuju další díl... :-)

Rihatama

Galbraith/Rowling se rozjela. Z kukaččí okresní silnice odbočila s Hedvábníkem na silnici první třídy, aby mě následně, přes složitou víceúrovňovou křižovatkou, provezla ke Službách zla na vícerychlostní dálnici. Zápletka je košatá, rozvíjí se do šíře po mnoha liniích, se Strikem i Robin se vracíme v čase zpět a zase vpřed a stále více prostoru je věnováno jejich vzájemnému vztahu (možná až moc) a jejich dalším paralelním vztahům. A to vše vytvořila kolem jedné usekunuté nohy. Rowlingová je skvělá vypravěčka. A přesto, že vnímám zatím nejkomplexnější zpracování třetího případu Cormorana Strika, Hedvábník pro mne osobně zůstává jeho nejlepším případem. Zatím.

Jančislava

Tato kniha mi tedy trvala dlouho než jsem ji přečetla. Začátek mě nebavil a trvalo mi dlouho než jsem se zacetla. Je pravda, že jsem i časově na tom nebyla nejlépe a za to kniha nemůže. Pak už se to četlo snáze a bylo to zajímavé. Sice bych byla raději kdyby to mezi Robin a Cormoranem "nejiskrilo" ale co se dá dělat. Jinak je kniha psaná lehce a srozumitelně, ostatně jako všechny její knihy. Znovu číst nebudu, ale určitě mohu doporučit dal.

zuziosi

Tak trojka mě totálně odrovnala - jestli byl Hedvábník perfektní, tak Ve službách zla je naprostý top! Rowlingová je opravdu mistr - to dokazuje i to, jak jsem zhtla všechny HP..

Verrrunka

Tak tenhle díl mi zatím přijde bezkonkurečně nejlepší! Četla jsem i názory, že se děj zbytečně táhne, ale já jsem teda nenudila ani minutu. Tohle je přesně ta kniha, kterou chcete dočíst a zároveň nechcete dočíst, protože všechno, co přijde potom, už nebude prostě dobrý. Těžký výběr, co číst dál, těžký...
Cormoran mě prostě neuvěřitelně baví, není to neomylný superhrdina, ale přijde mi naprosto reálný. A Robin, sakra, já bych taky chtěla bejt Robin! No nic, konec rozplývání, tohle je pro mě prostě naprosto skvělá kniha a nemůžu se dočkat, až vyjde další díl.

A takhle kniha je moje 600. hodnocená zde na Databázi, to musí být znamení!

ecila13

Fajn oddechovka na dovolenou.

Moc se mi líbí styl, jakým Rowlingová píše. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že Harry Potter byl promyšlenější a napínavější detektivka ;-)

greetchen

Líbila se mi celá série, podle me je dokonce každý příběh o trochu lepší než ten minulý. Tady jsem se rozhodně nechala vodit za nos dost dlouho a kandidáty na to, "kdo je vrah" jsem měnila s každou další přečtenou stránkou. Příběh krásně graduje, čte se sám.

JAnD

Nějak mi nesedl začátek knížky a začítal jsem se déle než obvykle. Ale stála za to a skupina Blue Öyster Cult je také zajímavá a poslouchatelná.
V tomto ohledu mi to připomnělo Pentagram od Nesba, kde byla také dobrá hudba, ale děj mne nenadchnul.

bezprezdivky

Zatím nejslabší kniha ze série s Cormoranem Strikem.

JaneTrafy

Ze začátku me kniha moc nezaujala. I když o napětí nebyla nouze. Skoro od půlky knihy me to chytlo. Zajímavý příběh. Robin i Strika jsem si oblibila. I když v jedno chvíli mi vadila samotná akce Robin. Mrzelo me ze ty dva spolu nezůstali nedali se dohromady. Vraha jsem měla mezi podezřelé i když jsem si myslela ze on to nebude. Měla jsem hned několik teorií a nakonec me čekalo překvapení. Ale i když se mi tato kniha líbila hodnotím čtyřmi hvězdičkami

Andrea81

I když v této knize bylo mnohem víc krve a násilí, vždycky se mi čtou tak nějak samy a na konci mě mrzí, že příběh dál nepokračuje... Strike a Robin mě prostě baví.

Minnie85

Zatím nejlepší ze tří dílů série. Knížka mě pohltila od začátku až do konce. Rozhodně stojí za přečtení!

bibi.r

Ačkoli se někde psalo, že se jedná o nejslabší díl. Mně se líbil víc než ten předchozí. Pravda byl až zbytečně dlouhý, ale stejně jsem až do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

TipsyChipsy

J.K.R. je pro mě absolutní top spisovatelka. Vážila jsem si jí, protože dávala do svých románů vyšší hodnoty jako přátelství, spravedlnost, dobro. Bohužel toto dílo je normální severský krvák podle šablony Nesbo a Kepler, to je násilí, brutalita, úchylnost a vraždy. Fuj fuj fuj paní Rowlingova, opusťte Galbraitha a vraťte se zase k literatuře.

Liggy

Četla jsem hlavně kvůli Cormoranovi a Robin, které jsem si v předchozích dvou knihách oblíbila.
Zápletka opět zajímavá, ale trochu jsem se ztrácela v postavách a ději (což není nutně autorem) a z mého pohledu bohužel pokračuje v jakési sadistické lince, nechybí uříznuté končetiny a prznění malých holčiček, což podle mého soudu dílu na kvalitě nepřidává.
Autor/ka by si měl/a trošku nastudovat anatomii, protože podívat se člověku zpříma do očí a pak ho nečekaně udeřit do ledvin je výkon, který nezvládne ani Cormoran Strike.

prestiggio

No tak mne sa to teda pacilo, a hlavne aj vztahova linia hlavnych hrdinov. Milujem ich oboch, ale ten koniec!!! Dufam ze bude pokracovanie.

jejeja

Jo. Jo. Jo...... zase se mi to líbilo. Četlo se to víc než dobře, i když jsem se občas musela nad propletencem podezřelých zamyslet a zorientovat. Šťávu dodala minulost Robin i Cormorana a Kudla s prcinou byl už jen třešničkou na dortu.

Placi

Osobně se musím přiznat, že se mi asi o trošku více líbily předešlé dvě knihy. Nicméně jde o další díl geniálně píšící Rowlingové (Ano, píše to Galbraith, já vím!) o Strikovi, Robin a "jejich" detektivní agentuře. Tentokrát je to pro Strika velice osobní, vždyť pronásleduje své životní nepřátele, kteří ho všichni nenávidí. Krásně se nám posunul vztah: Strike-Robin. V průběhu knihy to hlavně s Robin vypadá všelijak a je jasné, že v závěru si leckdo nad Robin zaťuká na čelo.

Rovněž jsme se opět dozvěděli mnohem více o minulosti Robin a Cormorana. V tomto ohledu nás autor/ka dokáže překvapit, alespoň já překvapený byl.

Nejvíce mě však v celém příběhu překvapilo, když si Strike sedl do koženkové sedačky v kanceláři a ono "nezapšoukalo". To považuji za významný zvrat v celé dějové lince, neboť se to ještě nikdy dříve nestalo a i samotný Strike byl velice překvapený.

Nyní konečně mohu dokoukat zbylé zatím vydané díly seriálu Strike!

Mates84

Pro me nejlepsi ze vsech 3 dilu.

laeela

Chvili jsem si ji setrila ve ctecce, abych si ji hezky uzila. Bavila mne moc. To, ze je dej zdanlive pomaly a pro nekoho rozvlacny, mi vyhovuje. Jsem vic vtazena do deje, mam prostor premyslet. Postavy jsem si oblibila. Za mne autor proste umi.

KlariN

V podstatě se opakuje syndrom, u Rowlingové velmi dobře známý už z Harryho Pottera - knihy jsou s postupem série čím dál delší, leč děje je méně. Naštěstí srdcem série jsou postavy a jejich vzájemné vztahy. Poznáváme další důležité okolnosti ze životů Cormorana i Robin, z nových hrdinů jednoznačně nejvíc baví Kudla, potěší i rozšíření prostoru pro Robininu matku Lindu, i stopy břitkého humoru. Naopak zcela zbytečný, a pro spád románu značně retardující je návrat nerudného inspektora Roye Carvera. I kvůli němu je to tentokrát za tři, což ovšem neznamená, že bych přemýšlel nad možností exodu. Cormoran, Robin a spol. už dávno patří mezi moje oblíbené hrdiny.

kristkam

Bohužel mě knížka úplně nenadchla. Ze začátku byl děj super, ale potom se to začalo hrozně táhnout a pořád se to opakovalo dokola.

kacenka72

Slabší než předchozí díly a to i navzdory tomu, že zápletka byla propracovanější a sama detektivní práce se mi líbila. Hrdinou tohoto dílu se pro mě stal Kudla a líbily se mi i citáty z písní Blue Oyster Cult... Omezila bych ty emocionální "výlevy" - za mě to akorát ubíralo z děje...

momo01

Táhlo se to a pletli se mi podezřelí mezi sebou. Navíc, když se začalo schylovat k odhalení identity vraha, tak jsem si uvědomila, že mi je fuk, kdo to bude. To asi není u detektivky žádoucí, že?

krimi detektivky Londýn vraždy smrt detektivové anglická literatura

Joanne Kathleen Rowling

Robert Galbraith (p)