Ve službách zla

Ve službách zla https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269313/bmid_ve-sluzbach-zla-xCu-269313.jpeg 4 2672 524

Zatímco ve Volání Kukačky soukromý detektiv Cormoran Strike vyšetřoval smrt modelky Luly Landryové, v románu Hedvábník zkoumal záhadné zmizení spisovatele Owena Quinea. Obě díla čtenáře zaujala nejen propracovanou zápletkou, ale také přesvědčivým vykreslením života obyčejných lidí. V knize Ve službách zla se ve smrtelném nebezpečí ocitne sám Cormoran Strike a čtenáři se můžou těšit nejen na ďábelsky rafinovanou zápletku plnou nečekaných zvratů, ale také na poutavý příběh o vztahu muže a ženy na křižovatce jejich osobních i profesních životů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Plus

Career of Evil , 2015

okeey
předevčírem 5 z 5

Tentokrát jde o vraždy žen, jejichž části těl chodí Cormoranovi zásilkou do kanceláře, ale s Robininým jménem, vrah si totiž chce počíhat i na ni. Jenže tentokrát se může jednat o někoho z detektivovy minulosti, tím pádem se nám odkrývá kus jeho života z dětství. Audiokniha se poslouchala moc hezky, hlas Pavla Rímského je jako dělaný na detektivní příběhy. Konec opět otevřený, tak jdu rovnou na další díl! Vřele doporučuji!

Thregadge
15.04.2024 5 z 5

Tohle byla velká paráda. Víc se to blíží klasické detektivce, jsou tu tři jasní podezřelí, ale zvídavý čtenář určitě začne i uvažovat o někom čtvrtém. Závěrečné rozuzlení bylo pro mě překvapivé, ale rozhodně ne vycucané z prstu. Pozorný a pátrající čtenář si mohl leccos domyslet.

I vydavatel tu odvedl lepší práci než v předchozích dílech, v českém textu je jen pár drobných chyb.

LenkaMacak
06.04.2024 5 z 5

SKVĚLÉ! Každý další díl série je lepší a lepší. Jsem ráda, že čtu, když je vydaných už šest dílů série, tudíž mě nečeká žádné zdlouhavé čekání, jaké znám z dětství s Harrym.
Vraha jsem neuhodla, mé tipy se neustále měnily podle dění v knize, ke konci jsem už uvažovala o čtvrtém aktéru. Rozuzlení i závěrečná scéna mě dostaly.
Tentokrát už musím 5/5* a hurá na Smrtící bílou.

luculi
02.04.2024 5 z 5

Další případ detektiva Cormorana Strikea. Opět jeden ze zamotaných a zapeklitých kousků. Tentokrát však hodně blízko Strikeovy minulosti. Velký prostor dostávaly náhledy do jeho mládí a informace o matce, které dosud nebyly tak obsáhlé. Dříve padlo pár zmínek o jejím životě, ale spíše to bylo z většiny zakryté tajemstvím. Tady se však odhaluje mnohem více. Dokonce se rozpovídala i Robin o tom svém.

Tento díl je věnovaný sériovému vrahovi a zatím šlo asi o nejbrutálnějšího vraha. O smrt jde už od prvního dílu, ale tady to bylo hodně krvavé, hnusné, temné. Navíc díky kratším kapitolám z pohledu vraha, i tak trochu s náhledem do choré mysli. Po celou dobu byly ve hře tři podezřelí, ale ani na chvíli nebylo zcela jasné, který z nich to bude. V některé momenty jsem si dokonce říkala, že to nebude ani jeden z nich, že musí být ve hře i někdo další. Autorka poskytovala mnoho nápověd, které pokaždé nějak zaonačila, takže jsem vždy svůj tip na pachatele musela změnit. Netušila jsem, kdo to bude. A pravdu jsem odhalila až během posledních pár stránek.

Samozřejmě v této sérii nejde jen o zločiny, ale dochází i k vývoji vztahů mezi postavami, odhalování minulosti, zapeklitostem běžného života. Na řadu přichází mnoho komplikací, nějaké náznaky k možným změnám. Od začátku do konce tak budete napnuti nejen kvůli šetření vražd, ale kvůli tomu, jaká budoucnost na hrdiny čeká.

Bylo to napínavé, velmi čtivé, občas humorné (nejlepší momenty s Kudlou a Prcinou), překvapující, tajemné... Detektivní práce od píky, kdy od začátku nejsou žádné stopy, přes první krůčky, až po závěrečné spojování detailů. Dlouhá úmorná práce. I třetí díl se ukázal jako výborné čtení.

EnykyBenyky
30.03.2024 4 z 5

Třetí případ Cormorana Strika. Jde o neobyčejnou bichli, cca 560 stran - trochu překvapení, když mi knihovnice svazek podávala. Zkrácení by knize prospělo, ke konci jsem některé stránky prostě přeskakovala.
Nenašla jsem tu žádné výraznější dějové zvraty, zato jsem však objevila úplně jinou specialitu, která mě dostala do varu hned v úvodu, kdy se ocitnete přímo v mysli vraha. Postupně zjišťujete, s jakým monstrem máte vlastně tu čest (..když chtěl, uměl být okouzlující..)! A nad tím vším se jako motýl smrtihlav vznáší úryvky skladeb hudební skupiny Blue Öyster Cult, kterou jsem vůbec neznala, ale ty její kratičké úryvky veršů tam prostě sedly jako pověstná pr-el na hrnec. A ta část o transvalidních lidech uff. Opravdu existují nebo je to jen smyšlenka v této knize?!
Dohromady skvělé čtení, určitě si přečtu některou další knihu z této série.

Deena_
28.03.2024 5 z 5

Opravdu jsem se zamilovala do detektivek. Chystám se přečíst všechny díly, protože ta série nemá chybu! Jsem vždy napnutá do poslední stránky. Knihy jsou velmi čtivé a já jsi vždy dokážu představit celé okolí i postavy. JKR je prostě srdcovka.

katst
13.03.2024 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší díl série.
Nechybí nic, co čekám u dobré detektivky . Zajímavá zápletka, vše dobře a přehledně popsané, několik podezřelých a sympatické hlavní postavy
Čtení jsem si opravdu užila.

Mona-Lisa
09.03.2024 5 z 5

Doposud nejlepší díl série. Jiný vzorec, než u dosavadních případů. Pátrání je osobnějšího rázu. Jste svědkem pohledu pachatele.
Do poslední minuty jsem se neuvěřitelně bála o jednu z postav.
Zároveň si ťukala na hlavu nad jejíma rozhodnutíma a musela si připomínat, že je to fiktivní postava a není úplně v pořádku vykřikovat nahlas v polích, jaká je to kráva a bude toho litovat.
No, zamilovala jsem si tu sérii, to je asi patrné.
Hlavní část děje se opět odehrává v Londýně nebo jeho okolí, akceptuji to. Z mého pohledu by se z toho dalo vyždímat víc, ale neubírá mi to hvězdičku z hodnocení, to bude opět nejvyšší.
Opakuju se v mem uvědomění, že číst to v papírové podobě nezkousnu tu rozsáhlost a rozbředlost. Jelikož tuto sérii vstřebávám ušima, pískám si blahem a s láskou se vrhám na další díl.

Honey0105
02.03.2024 5 z 5

Znovu jsem si poslechla v audiu a znovu musím pochválit Pavla Rímského. Opravdu velmi dobře namluvené.
Třetí případ mi přišel zatím nejpoutavější. Líbí se mi chemie mezi Cormoranem a Robin a jsem zvědavá, kam se bude jejich pracovní partnerství dále rozvíjet.
Nejdříve jsem si trochu pletla tři hlavní podezřelé, ale nakonec se mi povedlo zorientovat. Neustále jsem měnila názor na to, kdo bude vrah, díky čemuž jsem byla stále napjatá a měla jsem o čem přemýšlet.
Série mě opravdu baví od prvního dílu a určitě se chystám na pokračování.

Lusa
19.02.2024 5 z 5

Určitě tu budou komentáře, že to je zbytečně natažené, ale pro mě je to prostě pořád čtivé, i když je pravda že to je silnější a silnější bychle XD. Musím říci, že jsem si do poslední chvíli nebyla jistá, kdo je vrah. Tyhle příběhy mě ale pořád baví, takže pokračuji.

Emik87
13.02.2024 4 z 5

Začala jsem sérii číst kvůli čtenářské výzvě a autorce. Neměla jsem žádné očekávání, ale i když se příběh někdy malinko vleče, je skvělý. Vyšetřovací tým detektiv se svou asistentkou/kolegyní prostě nemá chybu.

Luigi1
03.01.2024 5 z 5

Tak tohle se teda povedlo

Annannas
25.12.2023 4 z 5

Místy trochu rozvleklé, ale v druhé polovině už to šlapalo. Moc povedená série.

Jara.v
12.12.2023 4 z 5

Brutální a vulgární jako druhý díl s více nudnými rozepsanými pasážemi. Přesto ale budu v sérii pokračovat. Poslední čtvrtina to zachránila, jak nabrala na obrátkách a k tomu vtipné finále.

m_martina
23.11.2023 5 z 5

Po slabší druhé části řady s Cormoranem Strikem a Robin Ellacottovou se mi tato kniha líbila mnohem víc. Pro mne to byl prozatím nejlepší případ, který tady oba vyšetřují. Jsem tedy spokojená a nyní už i dokonale přesvědčená o tom, že budu pokračovat také dalšími knihami s tímto detektivem a jeho sympatickou sekretářkou.

mila2411
04.11.2023 4 z 5

Cormoran potřetí. Kvalitu to drží s předchozím "Hedvábníkem" na "Kukačku" to rozhodně nemá. Tuna textu, místy se to trošku VLEČE. Přesto dočteno s celkem +++ pocitem, že to za to stálo!

jirina4159
13.10.2023 4 z 5

Moc jsem si od této knihy neslibovala nakonec jsem byla docela s její četbou spokojená, sice spousta postav a docela zamotané některé popisy místa i toho co si postavy myslí zbytečně natahované.

baji42
28.08.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila víc než Hedvábník, ale i tak mi připadala zbytečně rozvláčná a prospělo by jí zkrácení.

Majkrofon
19.08.2023 5 z 5

Zatiaľ najsvižnejšia a najlepšia časť z celej série. Autorka mierne pridala na brutalite, vymyslela zaujímavú zápletku a poriadne zamotala vzťah hlavných postáv, čím okorenila celý priebeh samotného vyšetrovania. Som zvedavy s čím príde v ďalších dieloch.

maryska09
12.08.2023 5 z 5

Skvělá kniha skvělé autorky. Drsná ale milá, čte se v jedním dechem a opravdu baví. Přečteno po několikáté, doporučuji