Smrtící bílá

Čtvrtý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové „Viděl jsem, jak zabili dítě.“ S těmito slovy jednoho dne navštíví utrápený mladý muž soukromého detektiva Cormorana Strika a prosí ho o vyšetření zločinu, jehož byl údajně svědkem v dětství. Třebaže je mladík zjevně nevyrovnaný, jeho příběh zní věrohodně. Než ho ale detektiv stihne vyslechnout, muž v panice uteče. Strike a jeho společnice Robin se pustí do složitého vyšetřování, které je zavede do zákulisí britského parlamentu i do světa temných rodinných tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415664/smrtici-bila-IaZ-415664.jpg 4.535

Cormoran Strike 4.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno · Kniha Zlín

Lethal White · 2018

Kniha Smrtící bílá

Mišutamyš
dnes

I přes tu spoustu stran naprosto skvělé!

mariva
dnes

Pro mě bylo v knize všeho moc - moc stránek, moc postav, snad až příliš překombinovaná zápletka. Čekala jsem více strhující děj a tady bylo té omáčky kolem až příliš. Zatím asi nejslabší kniha série, i když oběma hlavním postavám fandím.

lenka7679
včera

Řekla bych, že oproti předchozím dílům spíše oddechovka. Pachatele jsem odhalila velmi záhy, což vlastně ani nevadilo, protože kniha se zkrátka čte sama i když souhlasím s předchozím komentem, že to trošku supí. Byla jsem zvyklá na větší napětí a více akce. Za to ubírám jednu hvězdu, protože to JKR umí prostě lépe. Nicméně tady na té knize se potvrzuje, jaká je zdatná spisovatelka a vypravěčka, protože dokáže vtáhnout do děje i bez toho, aby musela nechat vyvraždit půl osazenstva. Nakonec mi vlastně ani nevadí ta omáčka kolem, která kdyby nebyla, tak by kniha měla o půlku méně stran. Nicméně na to, jak dlouho se na knihu čekalo a opravdu jsme na ní doma čekali, tak byla tak rychle za mnou, že je mi to trošku líto.

Shui-Xian
předevčírem

Zdařilé pokračování, ale i v něm se toho snaží Rowlingová-Galbratih vytřískat z příběhu moc. K detektivní zápletce si důkladně užijete romantické peripetie, sociální témata, kritiku diskriminace, genderové narážky... Autorce se podařilo udržet konzistentnost a poutavost po celou dobu, ale přeci jen mi přišla hlavní linka už poněkud rozmělněná. Účelové epizody, byť skvěle vylíčené, byly možná až příliš křiklavá kulisa, která kradla pozornost detektivní zápletce, jež by vyzněla výrazně i bez aditiv. Neužila jsem si ani tak autentičnost a barvitost, jako to, když vleklejší záležitosti vygradovaly. Škoda, že ne o něco dříve, aby veškerý prostor připadl zakončení případu.
Oceňuji, že jak Robin, tak Strike si uchovali svoji svéráznost a nepodlehli černobílému zkreslení. Bod pro autorku, že jim dovolila řešit (i vytvářet) problémy po svém a neudělala z toho očividnou sondu do společnosti, jak je jinak jejím zvykem.

Lamanai

Četl jsem už asi před rokem, po vydání anglické verze, takže hodně lovím ze dna paměti. Pro mě ne až tak atraktivní prostředí, ale JKR se vypsala a dobře se to čte, nechybí solidní atmosféra. Jen se autorce moc nedaří čtenáře mást, nemám u ní nikdy problém odhalit pachatele. Zatím nejlepší kousek ze série Cormorana Strikea je dle mého názoru Ve službách zla, tento titul je v závěsu.

SBH

Jasně že plný počet! Naprosto vymazlená detektivka ve stylu Hercule Poirota, brilantní komplikovaná zápletka s důkladným vyřešením v závěru. Úžasné popisy, skvělé dialogy, užívala jsem si každý řádek. Cormorana a Robin prostě miluju a děkuji autorce, že tentokrát nasměrovala jejich soukromý život trochu příznivějším směrem. Ke knize se určitě vrátím.

morava

Ja to vedela, ze jsem nemela preskocit treti dil, a nevrhnout se po hlave do tohoto dilu.Ale nevadi ja si ho stejne doctu:-)Proste ta anotace mne tak lakala, a prvni dva dily se mi dosti libily, no a pak jsem na tuto knihu narazila v knihovne, a precetla jsem si ji v nizozemskem prekladu. Prvni i druhy dil jsem cetla v cestine, a tak jsem se trochu obavala toho, ze ji nedocenim tak, jako kdyby jsem ji cetla v rodnem jazyce, ale nastesti se me obavy nenaplnily, a ja si tech 700 stran uzivala. A to i presto, ze jsem ocekavala vice te detektivni akce, ale i tak mne bavilo nakukovat vice do soukromi , jak Cormorana, tak Robin. A samozrejme , ze jsem neprisla i o zajimavou detektivni zapletku.A to , ze autorka je opravdu vybornou vypraveckou, to snad uz je zbytecnost podotykat. Takze ja jsem spokojena, me ruce taky, kterym tato kniha, co se tyce vahy dala zabrat, ale vysledek je takovy, ze si doctu treti dil, a az vyjde dalsi kniha, tak ji urcite neobejdu obloukem.

kristyna3552

Kniha se mi líbila z celé série zatím nejvíc. Nejen, že v sobě má zajímavou detektivní zápletku, ale zároveň mě baví sledovat, jak se vyvíjí vztah Robin se Strikem.