Hedvábník

Hedvábník https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221461/bmid_hedvabnik-2Er-221461.jpg 4 3405 640

Když se spisovatel Owen Quine ztratí, jeho žena se obrátí na soukromého detektiva Cormorana Strika. Domnívá se, že se manžel sám uchýlil na pár dní do ústraní – stejně jako to už dříve udělal – a chce, aby ho detektiv našel a přivedl zpátky domů. Jakmile Strike zahájí vyšetřování, je stále jasnější, že za Quinovým zmizením je více, než si jeho žena připouští. Spisovatel právě dokončil rukopis nové knihy, ve které vykreslil velmi jedovaté karikatury téměř všech svých známých. Pokud by byl román vydán, rozvracel by životy – je tedy mnoho lidí, kteří by si mohli přát Quina umlčet.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Plus

The Silkworm , 2014

tinka1974
20.08.2021 3 z 5

Doposloucháno, tentokrát jsem udělala chybu a pustila si film dřív. Ale možná to bylo dobře, protože v tomto díle je moc jmen a spisovatelů a dost jsem se motala a ztrácela. První díl mi přišel lepší, i když má horší hodnocení. Každopádně se těším na další díl a Hlavně kam se posune Cormaran a Robin

Ešína
25.07.2021 3 z 5

Druhé pokračování Strika mě bavil o něco míň než první díl ale i tak nezklamal.

MarkCarter
05.07.2021 4 z 5

Bol to boj! Pri prvej knihe som hovoril, že mi nevadí počet strán no túto by som o 100-150 strán skrátil. Inak to je podobné ako prvý diel, veľa postáv, zamotaný dej a rozuzlenie príde v poslednej kapitole. Priznám sa, že som z poskytnutých stôp netušil kto je vrah a ak sa to nejakému čitateľovi podarilo, tak klobúk dole.

Dominique27
12.06.2021 4 z 5

Přečteno jedním dechem. Tedy jak jen jde 500 stran jedním dechem přečíst. Knížce nelze upřít napínavost, Rowlingová prostě umí psát zábavně. Má to své mouchy - vážně si britský investigativec platí soukromého detektiva, aby za něj odvedl všechnu práci? A vlastně si nejsem jistá, jestli jsem stoprocentně pochopila celou Strikovu dedukci, která vedla k odhalení vraha a trochu jsem se pak už ztrácela v tom, kdo s kým co měl a co jsou fakta k případu a co jen drby, které o sobě roznáší postavy ve snaze se pošpinit. Příběhu ale přidává na přitažlivosti zasazení do literárního prostředí, což musí být pro Rowlingovou téma snad nejbližší. Rozuzlení bylo překvapivé.

evvva
10.06.2021 5 z 5

Tak důmyslně zamaskované vnitřnosti...klobouk dolů,to prostě nevymyslíš.....mě tohle fakt baví, s chutí,kterou mi nějaké to střevo nezkazí...se vrhám na další díl!

Nudlesmakem
24.05.2021 2 z 5

Tato kniha mne příliš nezaujala. Děj byl roztahaný, postavy otravné a nebýt Cormorana a Robin, tak to snad odložím. Nakonec dočteno a doufám, že další díl se povedl lépe.

HelenBarbora
17.05.2021 3 z 5

Cormoran a Robin jsou sympatičtí a těšila jsem se na druhý díl série, nicméně mi Hedvábník připadl trošku přitažený za vlasy. Furt se tam velice nic neděje, na konci to sice bere spád, ale jakoby to autor už honem, honem chtěl uzavřít. Některé akce se mi zdály dost nepravděpodobné. Za mě slabé.

baji42
04.05.2021 4 z 5

Hedvábník byl o něco lepší než Volání kukačky, ale stejně mě tohle čtení neuchvátilo. Detektivka trochu ve stylu Chandlera, ale dlouho trvá, než se začne něco dít. Je to na dnešní dobu příliš pomalé tempo, ale někomu tohle naopak může vyhovovat.

DvěTéčka
17.03.2021 4 z 5

Druhý díl ze serie se mi líbil o něco více než ten první. Je takový více poutavější a napínavější :)

Balrog
11.03.2021 1 z 5

Jsem velká fanynka J. K. Rowling, ale toto jsem dočetla jen z úcty k ní a abych věděla, jaký konec a pointu tomu vymyslela. Bylo strašně zajímavé vidět, jak jí ta detektivka vůbec nejde :) Doporučuju přečíst čistě z literárně věděckého hlediska, jako detektivku néééé :)

Ninushka
01.03.2021 5 z 5

Rowlingová má takový dar, že ať si vybere jakékoliv téma, bude to dobře a hlavně napínavě napsané. Stejně jako u Potteta, jen co si ke knize sednete a začtete se, nebudete z ní moc spustit oči.

MonikaV
23.02.2021 5 z 5

Pecka!

kokina74
23.02.2021 3 z 5

Rozhodla jsem se dát autorce ještě šanci. Bohužel začínám mít pocit , že autorce tento žánr ne úplně sedí. Fantasy ji jde určitě lépe. Opět dlouhé popisující pasáže, které člověka spíše otravují, než aby příběh někam posouvaly. Ale když vydržíte dostatečně dlouho, začne vás to možná i bavit. A konec vám pak rychle uteče neboť se tam konečně něco děje.

michalmatousek
11.02.2021 4 z 5

Drsnější případ než v prvním díle a taky zajímavější a zábavnější.

Cormoran mi konečně začíná být sympatický, ale Robin... Tu miluju. :)

Opět povedené čtení, byť rozsáhlé, ale hezky to odsýpalo. Rychleji než u Volání kukačky. Ale opět žádný detektivní zázrak, ze kterého by se člověk vzpamatovával ještě den po dočtení.

tiajackey666
30.01.2021 3 z 5

cormoran strike je skvelý detektív a teším sa aj na ďalšie jeho dobrodružstvá

slečna.k
28.01.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem nějakou dobu pracovala v knižní branži a snad jednou budu zas, jsem si tuto knihu vychutnala od začátku do konce. To i přesto, že bych určitě našla stovku lepších detektivek.

MatoPalkes
27.01.2021 5 z 5

Rysuje sa ďalšia skvelá séria. Pútavé čítanie, teším sa na pokračovanie. Cormoran a Robin vyborní.

marcela0282
30.12.2020 5 z 5

Proste kvalita, ktera se skvele cte :) i kdyz jsem tusila kdo to byl, cele rozuzleni bylo zajimave a ke konci jsem byla opet napnuta jak ksandy...

Kami.Hacken
14.11.2020

Skvěle popsané, zápletka jako vždy nezklamala.
Vše má čtenář před očima a stejně je překvapený.
Miluji ty příběhy

milary
04.11.2020

Nedoposlouchala jsem... Nabídnutá zápletka tentokrát razantně přesáhla rámec thrilleroidního fujtajblu, který jsem ochotná vstřebávat. Pro zábavu. Mrzí mě to. Jinak mě na Galbraithově Cormoranovi baví všechno. A ani obávaný nadměr romantické linie, v následujících (zejména) pokračováních v řadě komentářů zmiňovaný jako otravný, v Hedvábníkovi žádné enormní zpomalení nezpůsobuje, zdá se mi. Aspoň do místa, kam jsem audioknížku slyšela. Třetímu dílu se nebudu vyhýbat, jen sáhnu po knize a nebudu poslouchat. Líp se mi tak absolvují méně poživatelné pasáže.