Easy?

od:


KoupitKoupit eknihu

Sledoval ji, ale neznal ji. Až do chvíle, kdy se stal díky náhodnému setkání jejím zachráncem...

Dívka, která se domnívá, že lidem nelze věřit, na sliby se nedá spoléhat a věrnost je pouhá iluze. Chlapec, který věří, že pravda je relativní, že lži dokážou skrýt nesnesitelnou bolest a vina je neodpustitelná. Potvrdí si navzájem svá přesvědčení, nebo je naopak jeden druhému definitivně vyvrátí?

Když Jacqueline následuje svého kluka na vysokou školu, kterou si vybral, rozhodně nečeká, že se s ní dva měsíce po začátku druhého ročníku náhle rozejde. Dva týdny stráví v naprostém šoku, aby se pak probudila v jiné realitě: je nezadaná, místo na výběrovou hudební konzervatoř chodí na státní univerzitu, bývalí přátelé ji najednou ignorují a poprvé v životě jí hrozí, že z nějakého předmětu propadne.

Při odchodu z večírku je Jacqueline na opuštěném parkovišti napadena klukem ze studentského spolku, do něhož patří i její bývalý přítel. Zachrání ji neznámý mladík, který byl ve správný čas na správném místě, a ona chce jen jediné – vymazat útok a celou tu noc z paměti. Ale její zachránce Lucas chodí na stejné přednášky z ekonomie jako ona, sedí v zadní řadě, skicuje si něco do bloku a při tom se na ni dívá. Její kamarádky ho ohodnotí jako dokonalý materiál na nezávaznou divokou známost, která jí pomůže vzpamatovat se po rozchodu.

Když se z útočníka, který ji napadl, stane stalker, má Jacqueline na výběr: zhroutit se, nebo se začít bránit. Lucas nad ní drží ochrannou ruku, ale sám má svá vlastní tajemství. Najednou je těžké odhalit, co se skrývá za vnějším zdáním, a není jasné, komu se dá věřit.

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175674/easy-x21-175674.jpg 4.4852
Série:

Contours of the Heart (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Jota
více informací...
1. vydání originálu:2012
Počet stran:308
Překlad:Sabina Čechová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7462-443-8
Nahrávám...

Komentáře (191)

Přidat komentář
inom
25.11.2018

Přesně taková Adultka mě baví. Všichni víme, jak to dopadne, nikdo z nás není překvapen zápletkou, protože jsme ji už několikrát četli, ale přesto si užijeme každučičkú stránku. V mém případě dobrá kniha závisí zejména na hlavních hrdinů. Jacqueline a Lucas jsou neskuteční sympaťáci. Jacqueline se nehraje na nedostupnou a také to není o tom, že by se podívala Lucasovi do očí a v té vteřině k němu pocítila věčnou nehynoucí lásku jako tomu bylo u milionu předešlých hrdinek. Co cítí podle toho se také chová. Lucas je takový tajemný pohodář, který si musí nejprve mnoho věcí ujasnit no pak si Jacqueline pustí k tělu a nastane Happy End. Knihu si určitě někde bezpečně uložím a po čase znovu přečtu, protože tohle určitě stojí za to :)

uminaa
07.11.2018

Ďalší skvelý príbeh o krásnej smutnej princeznej, rytierovi v zlatej zbroji, ktorý bol na správnom mieste v správny čas a zlom drakovi, ktorý si zaslúžil prísť o svoju "pýchu" v nohaviciach.
Nedá mi nezakričať: "DO TOHO, SESTRA! Som na Teba hrdá, princezná, že si toho zlého draka načala a rytier to len dokončil. Trošku sadistické, ale nehanbím sa za to. Tento príbeh prezentuje aj to, že princezné zlých drakov nikdy neprosia, aby tými zlými drakmi boli a nikdy nie je chyba princeznej, že zlý drak nevie pochopiť, že "NIE" jednoducho znamená "NIE" a bodka.
A ak by ste náhodou vedeli o ďalšej knihe od tejto autorky, ktorá je preložená do českého alebo slovenského jazyka, dajte mi, prosím, vedieť ;)

happy19
28.09.2018

Úžasný příběh z prostředí vysoké školy..naprosto jsem byla okouzlena Lucasem.;-)

janno69
08.08.2018

Je prostě skvělá, ukáplo mi i pár slziček. Tento typ knih mi naprosto vyhovuje a klepe na mé romantické srdce.

dendishek
06.08.2018

Moc příjemná a oddychová kniha. Velice mě bavila. Téma znásilnění bylo podáno nenáročně a spíše tak, ať se nad ním každý čtenář lehce zamyslí. Také mě bavilo vysokoškolské prostředí - až mě skoro zamrzelo, že tuto životní kapitolu už mám za sebou :-).

Vikos
20.07.2018

Přečteno podruhé :D tahle knížka je božská, ty postavy, příběh, titulní obrázek prostě ahhh (zamilovaný smajlík)
Mohlo by být pokračování :)

petuzla5591
02.07.2018

Od knihy jsem moc nečekala, nicméně jsem byla příjemně překvapena. Jakmile jsem se začetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Evka3814
08.06.2018

Od této knihy jsem čekala větší pecku,ale jako oddychovka na dlouhé večery fajne;)

nataalie7
02.06.2018

tak tohle bylo slabší oproti knihám podobného žánru... musela jsem se přemlouvat abych knihu vůbec dočetla, protože už jsem ke konci jen kroutila hlavou na každé další straně. Umělý, těžko uvěřitelný příběh a stejně tak postavy. I am sorry..

anishta
31.05.2018

To bylo moc dobré. Nevím co víc napsat, je fakt, že by mi nevadilo vice popsané jejich poznávání se a jiskření, ale celkový dojem je na jedničku.

Petruse21
10.05.2018

Slušný začátek, pak to upadalo. Přišlo mi to jako reklama na kampaň metoo. Už mi lezou na nervy tyto typy hlavních mužských postav, kde si každý v dětství prošel minimálně pokusem o sebevraždu, šikanou nebo ztrátou rodiče a potřebuje "utěšit".

ves.lucie
06.05.2018

Tak tohle nebylo uplne "EASY" cteni ... myslim, ze samotna problematika, ktera se v knize resi neni vubec jednoducha a ocenuji jak k tomu autorka citlive pristupovala ... a pak taky LandonoLucas ... ten byl proste naprosto bezvadny a skvely. Doucovatel vs. Student zaroven :-) kniha na se cetla bajecne a vrele doporucuji a ja take dekuji za doporuceni :-)

Amitiel76
03.05.2018

Velice čtivá knížka, kterou jsem přelouskala za jediný den.....
Přesto mi možná trvalo nějakých sto stránek, než jsem se přeladila na "vysokoškolskou vlnu". Na všechny ty přednášky, testy, referáty, domácí úlohy..... školní spolky, bratrstvo a sesterstvo :-)
Ale jak jsem se přeladila, stránky už ubíhaly velice snadno.
Samotné téma knihy -znásilnění. Dost těžký kalibr. Která z nás to zažila, ta ví. Která ne, určitě si to umí živě představit..... Ať už jde o samotné znásilnění, nebo jen o nedokončený pokus. Pak všechny ty pocity kolem, které vás semelou. Strach, pocit viny, strach z reakce okolí, z možných následků a hlavně z dalšího napadení. Strach, že jste s tím vším sama, a nemůžete to nikomu říct. Dokud vám někdo nepomůže....
Ne vždy se totiž objeví Lucas, který vás zachrání. Ne vždy máte kamarádku, se kterou se můžete o svůj zážitek podělit. Ne vždy je tu rodina, která vás podpoří.....
Hlavní hrdinka se svému strachu dokázala postavit. Sebedůvěru jí dodal kurz sebeobrany, a hlavně Lucas, který se vždy nečekaně v pravou chvíli objevil na scéně....
Lucas. A jeho příběh. No, tak to byla teprve síla.... Kdo by tohle unesl?
Opravdu dobrá knížka, kterou doporučuji všem holkám k přečtení.....

Annkag
30.04.2018

Príjemné čítanie na oddych.Miestami má žena pocit akoby jej libido malo vystrelit z lona von a miestami chyceme dych v návalu strachu.Príbeh je okorenení tým čo sa žial v dnešnej dobe stáva velmi často.Či už je to pokus o znásilnenie alebo znásilnenie samotné....je to niečo s čím spoločnost bojuje ale nie je vysoká pravdepodobnost žeby sme mohli dosiahnút úspech.
Jackie sa niečo také stane ale ona má na svojej strane anjela strážneho do ktorého sa postupne zamilováva.Lucas-Landon...hrdina ktorý tiež bojuje so svojou minulostou nad ktorou sa mi rinuli po tvári slzy...
...ale kniha pre nás ženy, má predza svoje happyendy a inak to nebolo ani v tomto prípade... :)

Nela.Rob
05.04.2018

Naprosto jednoduché čtení - příjemná oddychovka. Jako náctiletá, bych knížku pravděpodobně hodnotila lépe.

JitulHa
02.03.2018

Z počátku to vypadá jako typický příběh - hlavní hrdinka se rozchází se svým přítelem, aby pak mohla potkat toho pravého. Jenže ono to není tak jednoduché, protože je tu daleko závažnější zápletka. Naštěstí v té nejhorší chvíli měla Jacqueline při sobě svého anděla strážného aneb Lucase. Ten byl tak báječný, že se obávám, že někoho podobného by jste jen těžko hledali. Nejvíce bych u knihy ocenila styl psaní, protože ten příběh byl skutečně velice čtivý, knížka postrádala takovou tu očekávanou prvoplánovost. Nechtěla jsem prosedět u čtení téměř celé odpoledne, ale nedalo mi to. Začetla jsem se, čas ubíhal, ale já minuty ani nevnímala a s napětím sledovala předkládaný příběh.

Vikos
28.02.2018

Tuhle knížku jsem četla asi tak ve dvanácti v elektronický podobě na wattpadu, kam ji někdo zkopíroval. Nicméně si pamatuju, že se mi strašně líbila a chtěla jsem pokračování, takže pět hvězdiček :D

sola_lupa
25.02.2018

Ještě dneska si pamatuji, jak mě tahle klasická americká romanťárna dostala. Ono není divu, protože tenhle styl jsem v knihách, které se běžně prodávaly, nepotkala. O to víc mě mrzí, že Breakable nebylo nikdy přeloženo.

sarahmoon
17.02.2018

Ano! Ano! Ano! ..... Když od knihy neočekáváte nic víc, než jednoduché romantické rozptýlení ;o)

Nikey
09.02.2018

Knihu jsem četla poprvé před několika lety v angličtině, proto jsem opravdu ráda, že jsem měla šanci si ji přečíst i v češtině. Každopádně je to výborná kniha se skvělým příběhem. Plus jako student ekonomiky jsem se při narážkách na ekonomické pojmy bavila.

MajkaS
28.01.2018

Z téhle knížky jsem hodně nadšená, dostala mě až tak, že jsem přelouskala i další dva díly v němčině, protože u nás zatím nevyšly, což je škoda, určitě by si našly cestu ke spoustě čtenářů nebo spíše čtenářek tohoto žánru.
V druhém díle se prolíná současný děj z pohledu Lucase s příběhem Landona po tragické události.
Třetí díl je příběh o vztahu nejlepšího Lucasova kamaráda ze střední Boyce a jeho přítelkyně Pearl. Tam už Lucas vystupuje jen okrajově.

TerezaMondeková
26.01.2018

Kniha se mi hodně líbila. Byla jsem napjatá a zvědavá od začátku do konce. Jasně, že víme, jak to dopadne, ale konec mě docela překvapil. Na konci mě to bavilo nejvíc. Konečně se tam dělo něco zajímavého.
Obálka se mi hodně líbí. Hned na začátku mě okouzlila. A název to samé.
Hlavného hrdinu jsem si hned zamilovala. Je to ten typický, drsný kluk, co jezdí na motorce a má piercing. Hned se mi líbil.
A hlavní hrdinku totéž. Líbí se mi, že to nevzdala a bojovala za to co chce.
Knihu si určitě znova přečtu. Doporučuji.

Silver.l
24.01.2018

Kniha se mi moc líbila. Škoda že tu ještě nevyšlo pokračování. Série by měla mít ještě další tři knihy.Druhy díl ma být z pohledu Lucase.

martina5069
09.01.2018

Nemůžu se rozhodnout jestli se mi kniha líbila nebo ne, jako chvilkama jo a pak si zas říkam "neměla sem přeskakovat řádky? " Děj byl klasická středoškolská romanťárna pro holky, možná je to mnou protože sem teď takových knih četla poměrně dost ale upřímně byli lepší než tahle. Co musím uznat téma znásilnění a učení se bojovat když situace nastane byla super, zas na druhou stranu příběh číslo dva "Lukas" mi příšel strašnej, vidět něco takovýho ale zas ho obdivuju že se postavil svým démonům a byl z něho super chlap. Co mě docela štvalo bylo to, že když mám v hloubi duše tajemství a někoho miluju na první pohled tak bych mu to řekla ať ten druhej ví na čem se mnou je. A ne tady to okecávání miluju tě ale nemůžu s tebou být, pak si to rozmyslím a nemůžu bez tebe být. Asi už sem zestárla. Suma sumárum kniha byla čtivá, rychlá a hlavně pokud ste na potetovaný kluky a piercingem ve rtu tak budete slintat nad Lukasem jako já :-)

Bitty666
07.12.2017

Jako nebyla špatná. Ale autorka málo využila potenciálu vyždímat díky zajímavému tématu z čtenářky více emocí. Celé to bylo takové nedotažené. Ale celkem dobře se to četlo. Hlavní hrdina si i ke konci knihy ponechal "koule", což je v rámci žánru velké plus. 65%

Eeli
05.12.2017

Pohádka pro holky... Snaha zaobírat se vážným tématem je zcela zastíněna romantickou linkou a okouzlujícím, avšak pravděpodobně nereálně dokonalým hrdinou. Ale proč ne, někdy je třeba si vydechnout a zasnít se...

Luca94
12.11.2017

Úžasná knížka, úžasný děj! Přečtená jedním dechem, zamilovaná do Lucase ... Zklamaná, že už je konec knížky .... Rozhodně stojí za přečtení a rozhodně je jedna z knížek, ke kterým se moc ráda vrátím! :)

Lucuschka
07.11.2017

Knizka me bavila, libila se a nemohla jsem se od ni ani odtrhnout. Super pribeh i zpracovani. Dojemne a krasne.

1259
30.10.2017

Hrozně krásný příběh, který trochu vezme u srdce a přitom je romantický.

lucie2952
22.09.2017

Ze začátku mě kniha hodně bavila. Ale někdy v půlce mě přestala bavit. Ke konci jsem už přeskakovala sloupce a byla ráda, že už to končí. Za mne tedy nic moc.