Muž z Cimmerie

Muž z Cimmerie https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28084/bmid_conan-muz-z-cimmerie-28084.jpg 4 90 10

Conan (knižní série) série

Příběhy s Conanem se zařadily do zlatého fondu světové dobrodružné literatury, dodnes je kupují a čtou milióny čtenářů po celém světě a mnozí známí autoři píší stále nové a nové Conanovy příhody.

Lothar.777
07.03.2024 4 z 5

No, Conanovek jsem četl haldu od různých autorů a za mě cajk. Samozřejmě se nabízí srovnání s filmem starším i novějším, který stavěl na úplně jiném základu. A přesto oproti seriálu z devadesátek(?) je film topka. Tak uvidíme, jak se povede nový seriál, ale každopádně by se na tom dalo postavit víc než jen nuda, nuda, šeď, šeď.

TheRocketMan
19.08.2023 5 z 5

Nejlepší. Jako malý jsem to četl s tátou. Vždycky se rád k tomu vracím. Vzpomínky úžasné

Ivan F
13.09.2022 3 z 5

Kedysi by som po týchto príbeh nesiahol, odvrátil by som sa s hnusom v tvári. Lenže potom mladší syn dostane zaracha od elektroniky a donesie mi Howardove príbehy. Takže som sa striasol odporom (hoci predtým sa mi už dostal do rúk komiks s Conanovým detstvom a dal sa čítať) a začali sme lúskať prvý príbeh. A ono to nebolo, čuduj sa svet, zlé. No a potom prišiel druhý príbeh, za ním tretí, nasledovaný štvrtým, vzápätí piaty a skončili sme šiestym. Medzitým síce dobe zaracha uplynula, avšak príbehy sme si užili až do konca. Dokonca mám pocit, že v budúcnosti ma stretnutie s Howardovým dielom čaká opäť Nuž, nejako to vydržím, hoci sú príbehy pomerne šablónovité, ale dobre sa čítajú.

iskovsky
28.03.2022 1 z 5

Snažil som sa nemať veľké očakávania od tejto (vraj) klasiky fantasy žánru, napriek tomu som bol fantasticky sklamaný...

danny_21
15.11.2021 3 z 5

Conan Dobyvatel a jeho dalších 6 příběhů ve kterých se víceméně opakuje stejná šoblona, bohužel pro mě mě Conanům tištený svět moc nebere, filmový Arnie byl prostě jinde. V průměrné této sbírce se mi hodně líbila povídka Za černou řekou, zbytek si jede to své, které se mi rychle zají - pletence svalů, bujné děvy, ohyzdní mohutní černoši a sem tam nějaká ta příšera - 60 %

danny_21
15.11.2021 3 z 5

Vidlička
07.04.2017 1 z 5

Moje druhá "Conanovka"a musím se přiznat, že ačkoliv fantasy ráda, tak páně Howardův styl mě bohužel nechytil. Připadalo mi, že příběhy nemají spád a musela jsem se jimi spíš prokousávat. A Conan samotný, ačkoliv to má být barbar a svalovec, jako by ani neměl skoro žádné svoje myšlenky. Další jeho dobrodružství vynechám.

Richie1
17.08.2014 5 z 5

Toto paperbackové vydání povídek o Conanovi od spisovatele R.E. Howarda (s krásnými ilustracemi od Káji Saudka) jsem si koupil a přečetl někdy na přelomu roku 1989-90 - a rázem jsem propadl žánru fantasy. O Conanovi jsem si poté přečetl velké množství dalších knih jak od jeho stvořitele Howarda, tak i od jeho následovníků. Přesto tato první conanovská kniha pro mě zůstane trvale krásnou vzpomínkou na počátky poznávání žánru meče a magie.
10.7.2019 - přečteno podruhé. Jednoduché a geniální, 100%

Finskej
06.02.2014 4 z 5

"Divošství je přirozeným stavem lidstva. Civilizace je nepřirozená. Je to jen momentální shoda okolností a souhra náhod. Divošství a divochům však bude patřit konečné vítězství." - nejlepší náš výbor conanovských povídek ever. V roce 1991 to byl dokonce malý zázrak, ale skvěle se to čte pořád. Samozřejmě, je třeba mít na paměti, o jaký žánr jde - když ne, není to chyba autorova.

HTO
19.02.2012 5 z 5

Výborný výběr povídek s Conanem – to asi není překvapení, vzhledem k tomu, že s ním autor nenapsal slabou povídku. Obsahuje dvě, které patří k nejlepším: snovou Dceru pána mrazu, a drsnou a přitom básnivou, k zamyšlení ponoukající Za Černou řekou (trojici mých nejoblíbenějších povídek s Conanem doplňují Rudé hřeby, pro tuto knížku – kritika ji kdysi u nás moc nechválila – asi příliš dlouhé). Před dvaceti lety, bez encyklopedií a internetu, člověk navíc velmi ocenil stále výbornou předmluvu Ivana Adamoviče. – – Část nákladu nese na obálce modrou značku PRO FANY, protože knihu vydala AFSF.