Conan: Věž slona

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Veleúspěšná komiksová řada věrně odrážející původní předlohu spisovatele Roberta E. Howarda. Z Conana je dospělý muž, jenž se rozhodne vyloupit legendární nedobytnou věž. Netuší však, že se uvnitř setká tváří v tvář s jedním z nejtemnějších tajemství tehdejšího světa. Scenárista Kurt Busiek a výtvarník Cary Nord s koloristou Davem Stewartem pokračují v řadě kultovních bestsellerů nakladatelství Dark Horse a přinášejí čtenářům příběh, který nejprve zavede Conana do děsivé hrobky prastarého čaroděje, pak do nejtemnějších uliček Města zlodějů a nakonec do závratných výšin bájné Sloní věže plné drahých kamenů! Příběh „Sloní věž“, který je považován za jeden z nejlepších, jaký kdy Conanův tvůrce, Robert E. Howard, napsal, staví slavnému barbarovi do cesty nepředstavitelné hrůzy a odhaluje před ním jak světy za hranicí lidského vědění, tak i temnotu, která leží v nitru těch, kdo se nezdráhají při své honbě za mocí udělat cokoliv. Cenami ověnčený tým Busiek, Nord a Stewart – spolu se skvělým hostujícím výtvarníkem Michaelem Wm. Kalutou – přináší další překrásné zpracování původní Howardovy povídky, kterou rozvíjí do podoby dobrodružství v žádném zpracování Conana dosud nevídané – dobrodružství plného nových spojenců, náhlých úmrtí, děsivých stvoření a pochmurného osudu bohů i lidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406700/conan-3-vez-slona-BaT-406700.jpg 4.624
Série

Conan (komiks) 3.

Žánr
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum
Orig. název

Conan, Vol. 3: The Tower of the Elephant and Other Stories, 2006

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Conan: Věž slona

Přidat komentář
Disease
27.07.2020

Vzhledem ke geniální kresbě celé série se dá vlastně hodnotit "jen" kvalita původní povídky.

azzies
01.11.2019

Magie, akce a napětí v tom správném poměru.
Příběh má spád a slušné tempo, se správně překvapivě-uspokojivě zábavným koncem.


Terva
24.07.2019

„Před mnoha a mnoha
staletími, když ještě
byli tví předkové opice-
mi, měla tato země jiné
jméno...“

Příběhy udatného Conana se konečně posouvají dál. Zde už začíná vládnou ta správná magie a souboje s tvory z hluboké minulosti i z hlubokých vesmírů se stávají denním chlebem. Ale to Conanovi nestačí, protože je spíš přesvědčen, že největším nepřítelem jsou lidé sami. A ačkoliv jej lidé zradili a chtěl utéci do divočiny, nakonec se vrací na cesty a dále vyhledává ta tajuplná města, která chce pokořit.

Malá ochutnávka:
Kde se nachází nejhorší ze všech měst? Kde je ta největší žumpa civilizace, kterou může tenhle svět nabídnout? Kde najdu ty nejzkorumpovanější úředníky, největší zloděje a lháře, zkrátka ten nejhorší odpad společnosti? Kde?

Opět parádní dobrodružství, kde krev z useknutých hlav teče proudem. Také se zde objevuje jedna moc stará mimozemská rasa plná čar a kouzel....prostě paráda. Zajímavostí pak je článek na konci knihy nazvaný Pravděpodobný průběh Conanova života. Zde získá čtenář pár dalších informací o Conanově životě a vzniku jeho příběhů.

Citát: Nadešel čas najít si hospodu a napít se.

Při čtení tohoto komiksu jsem poslouchal skupinu Abbath a jejich studiové album z roku 2019 s názvem Outstrider. Vybral jsem šest citátů a vložil je mistru Busiekovi na profil. Čtení a celé to Conanovo dobrodružství jsem si neskonale užíval.

Citát: Věděl, že sleduje neviditelný souboj obrovských mimozemských sil, které jsou nad jeho chápání.

3DD!3
12.07.2019

Věž slona je moje nejoblíbenější Conanovská povídka a její komiksová variace si nezadá s originálem. Yag-košha a jeho příběh, smrt v hlubinách karmínového srdce oživují vzpomínky na dětství. Skvělá kniha. Mrzí mě jen opravy v překladu.

davidurban1973
09.07.2019

Perfektní komiks skvělé povídky.
Akorát nechápu, ze finálne to vyšlo pod názvem Sloni věž, přitom je zabehnuta klasika stejně jako u všech vydání této povídky - Věž slona. Nevím proč to comicscentrum prejmenovalo ;( a zajimave ze tady je to na obrázku správně.

FireOfFilth
07.07.2019

Sloní věž je komiks, který bych rozdělil do třech částí. První takovou duchařinu v lesích a kopcích, kam Conan zavítá, když omítne spát v nekalých zlodějských hostincích.
V druhé části dosti naštván se vydá do Města zlodějů. Dostane se k jistému překupníkovi, pro kterého ukradne nějaké věci, aby si ho prověřil.
No a v poslední části se Conan konečně vydá do samotné Sloní věži. Tato část byla nejlepší, hlavně ve mě evokovala mistra Lovecrafta a některé jeho povídky. Milovníci HPL pochopí.
Tato kniha byla opravdu hodně povedená a čtenář fantasy dostal opravdu vše.
Celkové hodnocení 90%