Conan: Dcera pána mrazu

Conan: Dcera pána mrazu obálka knihy
Mé hodnocení:

Další díl veleúspěšné komiksové řady věrně odrážející původní předlohu spisovatele Roberta E. Howarda. Prožijte Conanova slavná a divoká dobrodružství, střet s vražednými Vany, magické setkání s dcerou pána mrazu nebo jeho zotročení starobylými mágy bájné Hyperborey. Triumfální komiksový návrat světově proslulého hrdinského barbara, o jehož nový začátek se postarali kromě cenami ověnčeného scenáristy Kurta Busieka také skvělí výtvarníci Cary Nord, Thomas Yeates a Dave Stewart....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404402/conan-dcera-pana-mrazu-a-dalsi-povi-R02-404402.jpg 4.362

Conan (komiks) 1.

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno, Comics Centrum

Conan, Vol. 1: The Frost Giant's Daughter and Other Stories, 2004

Kniha Conan: Dcera pána mrazu

memphisz
10.11.2020

První setkání s Busiekovým Conanem bylo trochu trpké. Mohl bych zmínit kresbu, na kterou se muselo zvyknout, ale to už tu zaznělo několikrát. Děj je pomalý, Busiek si dává na čas a nebojí se být popisný. Atmosféra je už ovšem "starší", jestli se tomu tak dá říct. Ačkoliv tedy Conan v říši věčného ledu je plný akce, magie i válčení, chybí mi tam tajuplnost nebo něco, co by mě opravdu zaujalo. Škoda, ale za přečtení určitě stojí.

Miro.slav
10.08.2020

Až na to, že samotný Conan vyzeral ako dáky nepodarený zakrslý ork s hračkárskou prilbou na gebuli, tak kresba bola perfektná. Asgarďania a Vanovia mi pripadali viac "konanovskí" než samotný Cimmeran. Príbeh je spočiatku predvídateľný, no keď na scénu nastúpia Hyperborejci, tak sa to konečne rozbehne. Odporúčam.

Milonak
05.06.2020

Prostě Conan.... Moc pěkná kniha, jediný důvod proč ubírám hvězdu je kresba Caryho Norda. Nějak jí nemůžu úplně přijít na chuť a speciálně mně nesedí ztvárnění Conana - je veliký jako běžný muž a obličej mně občas připomíná plastového panáčka. Jinak skvělé příběhy a je dobře, že stejně jako v Conan:Zrozen na bitevním poli jsou příběhy chronologicky seřazené.

mirec88
01.06.2020

Vynikajúci začiatok novodobého príbehu o Conanovi. Skvelé.

jarynek
07.11.2019

Příběh má vše, co bych u Conana čekal - epické bitvy (kde mečem useknutých hlav či končetin je jak hub po krvavém dešti), zrada a na to nevyhnutelně navazující pomsta, spoře oděné ženy, neznámé světy, mezi nimiž Conan putuje v touze za poznáním a slávou, civilizace ovládající a využívající jiné národy. Oproti úvodnímu dílu mne v této knize tolik nechytla kresba, celkem jsme si na ní dlouho zvykal, což se nakonec podařilo. Nejhůře se mi asi zvykalo na samotného Conana, který mi vedle válečníků Vikingského typu na některých obrázcích přišel jak špatný příklad transvestity.

DennisMoore
21.05.2019

Zatímco na kresbu jsem si musel pár stránek zvykat (a doufal jsem, že se Conan co nejdříve zbaví té rohaté přilby, která není nijak zvlášť pěkná), na skvěle podaný Howardův příběh jsem si nemusel zvykat ani vteřinu. Je to typická conanovka se vším všudy a získala si mě tím, jak se stejně jako hlavní hrdina vůbec s ničím nemaže.

Terva
16.05.2019

Utichlo řinčení mečů
a dozněl nářek umírajících.
Nad sněhovou plání
zborcenou krví
se rozhostilo ticho.

Hned na počátku příběhů mě zarazila jedna věc. Šestnácti stránkový Prolog, který je na začátku této knihy, je úplně stejný, jako prolog v knize „Zrozen na bitevním poli“. Už se tak trochu bojím, že tento Prolog bude i na začátku knihy Conan 2 Bůh v míse. Protože už teď je to 32 stránek, tedy 16 barevných listů, které vlastně můžete přeskočit.

Jinak si v tomto svazku můžete přečíst povídky, na sebe navazující příběhy:
Z temných chlumů ***
Dcera pána mrazu *****
Na hřbetu severního větru **
Brány Ráje ****
Popel a prach ***
Den rozloučení *****
Krev za krev ****

Také můžeme zaznamenat změnu kreslíře. V tomto svazku je to Cary Nord. Jeho kresba není tak hrubá, jakou měl Greg Ruth, ale zase má tato kresba jemnější rysy a větší škálu barev. Těžko říci, kdo kreslí lépe, ale mě se líbí původní styl Grega Rutha. Nepodařilo se mi však zjistit, který malíř nakreslil ten Prolog. A bohužel jsem měl pravdu. Čím víc se probojováváte tímto svazkem, zjišťujete, že se kresba moc nestřídá. Nacházel jsem stále stejné směry pohledů tváří, jen barva byla trochu rozdílnější. Kresba je jednotvárná a chybí tomu kreativita. Nejhůře nakreslený příběh má název „Na hřbetu severního větru“. To bylo šíleně odfláknuté.

Malá ochutnávka:
S pomocí štěstí nebo zkušeností si cizinec vybral dokonalé místo.
Hromada kamenů mu chránila levý bok.....
…..hustě zarostlá rokle záda.....
…..zatímco vpředu a vpravo spřádal jeho obrovský meč krvavou pavučinu smrti,
kterou nedokázal nikdo přetnout.

Scénář kolem Conana je dobrý, jeho život, jeho příběhy i jeho dobrodružství – tady je to v pořádku. Kde mi to hodně haprovalo byl příběh „Popel a prach“. Logiku Hyperborejců jsem nechápal. Oni jsou znuděni životem věčným a nesmrtelností a tak spáchají sebevraždu i se svými otroky, aby se dostali mezi bohy a stali se tak ….. nesmrtelnými !!!!!??????

Při čtení této knihy jsem poslouchal skupinu Korpiklaani a jejich album Kulkija z roku 2018

Citát: U Audhambliných ňader!

3DD!3
01.04.2019

Ožívá první povídka přímo od Howarda a kresba Caryho Norda není možná tak dobrá jako ta Ruthova, ale není ani marná. Obrovské bitvy, nádherné ženy a uprostřed Conan sekající svým mečem nepřátele na kusy. Busiekovy se daří držet styl předlohy a krásně doplňuje události kolem původní povídky. Nemůžu se dočkat dalších dílů.