Conan: Studna ghúlů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Cestou nehostinným pohoří Himelián vyslechne Conan náhodou schůzku, na níž si emisar turanského krále a zástupce jakéhosi Lidu Studny domlouvají plán na podrobení území horských kmenů. Horaly se mu podaří varovat, netuší však, že ve hře je mnohem víc hráčů, z nichž každý sleduje své vlastní cíle. Mezi horaly se pohybuje zrádce, kterým není nikdo jiný než legendární pašerák, přezdívaný Pán Snů, a Lid Studny má cosi do činění s mýtickými vražednými nestvůrami – ghůly....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34945/big_conan-studna-ghulu-zlT-34945.png 3.727
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Conan: Studna ghúlů

Luigi1
01.09.2022

Dobře se to četlo.

lampernaqui
09.03.2020

Na začátku se mi líbilo, jak se autor vrhl do popisů. Od přírodních scenérií po různé historické či kulturní informace. Bohužel v příbězích o Conanovi, kde jde přece jenom o přímou brakovou akci, tyto popisky hodně zpomalují a natahují příběh. Měl jsem (jako jiní) docela problém vyznat se v některých postavách, protože jejich jména zněla podobně a já musel listovat zpátky, abych se ujistil, co je to za postavu. Ke konci se tempo sice zvyšovalo, ale jinak bohužel slabší conanovka.


Necro
14.06.2017

Výborná Conanovka.

t_gon
22.12.2016

Rozporuplné pocity mám po dokončení této neskutečně dlouhé Conanovky. Víceméně se dá podepsat BroDan-úv komentář, s čímž kdokoli, kdo má za sebou mnoho Conanovek, nemůže nesouhlasit. Asi bych nevěřil, že se budu přemáhat do dalšího čtení jednoho z mnoha Conanových dobrodružství, když anotace slibovala fajnové dobrodružství.

Inu, řekl bych, že autor chtěl nacpat do tohoto světa příliš mnoho a místo zábavného úvodu, kdy má následovat spanilá rubací jízda se dostavil utahaný úvod, přecpaný postavami, které se pletli po chvíli víc než děcka na metalovém koncertu, příběh byl zasazen do nudného prostředí výběru nového vládce horských kmenů, z Conana udělal autor neschopného jelimana, schopného ožrat hubu ze dvou decek levného vína, ale přitom si zachovat reflexy hodné Spider-mana a v mezičase si vydělávat kovářstvím a po slíbených ghůlech ani stopy. Místo nich se nakonec dostavili nějací hybridi Gorilo-pštrosů z historií sahající až do samotného Acheronu (za takový původ by se styděl i orangutan po lobotomii) a překombinovaná hra na přechcávání, která patří do jiných příběhů.

Dojem z knihy zachraňuje poslední třetina, kdy tempo dostane pořádný spád, nešetří se krví ani mrtvolami a dostane to jakž takž závan poctivé Conanovky. Co však naplat, když se k tomu musí protrpět to bahno předtím? Ale co už, jak by řekl Conan na hloupou otázku:

„Proč bys ale odcházel“ zeptala se náhle.
„Proč? Proč muži odcházejí?“ Pokrčil Cimmeřan rameny a odpověděl si sám. „Za něčím jiným, lepším, větším…“

BroDan
13.12.2016

Táto kniha bola mojou asi najdlhšie čítanou knihou. Mal som toho veľa na srdci, no kým som ju dočítal, aj som zabudol, čo všetko som chcel spomenúť. Mnohým sa páči, no u mňa vôbec nezabodovala. Ničím ma neoslovila, postavy sa mi časom plietli, prostredie bolo maximálne nezáživné, dej nudný. Predtým som čítal Conana od zahraničného autora, Horští obři, a tá sa mi páčilo teda oveľa oveľa viac, aj napriek tomu, že má tuším horšie hodnotenie ako táto. Taktiež sa mi zdal nejaký čudný aj Conan, nezdá sa mi, že by drsňák ako on používal slová štýlu "sluníčko". Takže u mňa 1*, nudný dej, nudné prostredie, akčné scény nestáli za veľa, maximálne dávam hviezdičku za posledné dve kapitoly. U mňa teda veľké sklamanie. Chápem, že sa to niekomu páči, tak isto sa niekomu nepáčia knihy, ktoré sa páčia mne. Takže ak niekto nesúhlasí, alebo rozmýšľa, či sa do tejto knihy pustiť, toto je len môj subjektívny názor, nenechajte sa odradiť.

jarda108
29.09.2016

Nejlepší český pokračovatel Conana.

StriderCZ
14.06.2015

Knihy psané o Conanovi od českých autorů bývají "divné", a i tato kniha netvoří vyjímku.
Nicméně četla se mi dobře, po dlouhé době jsem si koupil novou knihu a tak vynaložených peněz nelituji.

SiuxBeast
17.04.2014

Výborná kniha o Conanovi