Conan: Meče zrady

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtyři příběhy z Conanova života od jednoho z nejlepších českých následovníků Howardova díla. Ke conanianě autor již přispěl Studnou ghůlů a Velkou hrou.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/10251/conan-a-mece-zrady-10251.jpg 4.28
Série

Conan (knižní série)

Žánr
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno · Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Conan: Meče zrady

Přidat komentář
špulo
05. června

Nehowardovský Conan za plný počet. Pretože forma poviedky sedí tomuto hrdinovi najviac. Netreba mu vymýšľať zložité zápletky, detajlne popísané akčné orgie či skúšať nové prístupy k postave. Conan je klasika. A keď sa niekomu podarí zachytiť ducha a atmosféru pôvodných príbehov, ako v tomto prípade, čo viac si môžme priať? Snáď len viac takýchto conanoviek. Pánovi Medkovi tlieskam. Touto knihou zrazil drvivú väčšinu Howardových následovníkov pod podrážky Conanových zaprášených sandálov...

trudoš
20.11.2016

Jak conanovské pastiše obecně špatně snáším, Meče zrady Leonarda Medka pro mě byly skutečně velkým překvapením. A to v dobrém slova smyslu. Jeho kniha se skládá ze čtyř povídek, které tak či onak přímo navazují na některé starší texty a to jak na ty Howardovy, tak na ty jeho nejznámějších pokračovatelů (de Camp, Wagner, Carter atd). Odehrávají se v průběhu celého Conanova života, od mládí až po dospělý věk, a jsou propojeny některými postavami, se kterými se hlavní hrdina průběžně potkává, ať už v dobrém či zlém. I když příběhy nepřekypují bůhvíjakou originalitou, je v nich přesně to, co mám na tomhle kultu rád - krvavé bitvy, krásné dívčiny, mocné nestvůry a zákeřní padouchové. Čistokrevná dobrodružná fantasy, v níž čest, hrdost a odvaha mají ještě stále nějakou cenu a která jistě potěší každého fanouška, stejně jako původní tvorba Roberta E. Howarda.
Takže jo, Conan je zpátky, aby všem dokázal, že nezpitoměl pod nánosem „podivuhodných“ rukopisů. Bylo by jen fajn, kdyby mu to vydrželo.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Štítky

Conan

Autor a jeho další knihy

Leonard Medek
česká, 1962

všech 16 knih autora

Kniha Conan: Meče zrady je v

Přečtených12x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce9x
Chystám se číst2x
Chci si koupit4x