Conan lovec

Všechno začalo tím, že Conan koupil od zamoranského zloděje stříbrný náramek s drahokamy. Myslel si, že to bude dokonalý dárek pro jeho milenku Yvannu. Ale nebyla to obyčejná cetka. Náramek patřil jediné dceři krále Brythunie, která byly před nedávnem brutálně zavražděna. Conan proklíná svůj osud a pouští se do hledání vraha, aby sám unikl katově sekeře. A uvízne v síti intrik, které spřádají Mutare, kněží a kněžky prastarého řádu, toužící po nastolení vlády zla a zotročení veškerého lidstva. Dokonce ani Conanovy mužné svaly, divoké pudy a neuvěřitelné štěstí by mu nemusely stačit – dokonce i Conan by mohl potřebovat pomoc samotných bohů!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28061/conan-lovec-28061.jpg 3.79

Conan (knižní série)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Deus

Conan the Hunter

Kniha Conan lovec

lampernaqui
01.07.2020

Conan lovec je menší dilema. Po stránce příběhové je to dobré a nemám co vytknout. Ono stejně vždy jen o to, že Conan někam putuje po boku s vnadnou dívčinou (nebo k vnadné dívčině) a cestou se rube. Ale problém mám se samotnou postavou Conana (a jak to tu čtu, nejsem sám). Muselo jít o nějakého ne moc dobrého dvojníka, protože jinak nejde vysvětlit všechny ty kiksy, ke kterým v průběhu příběhu dojde. Sám si zlomí ruku, neustále o něco zakopává, padá, lehce ho zmlátí do bezvědomí.. a když už si ruku nezlomí, tak si ji nechá alespoň propíchnout.

Shashlick
27.02.2019

Už bych se měl konečně poučit a číst Conanovky jen od Howarda.
Nejhorší na tom všem je, že v příběhu není Conan. Ano, jedna z hlavních postav se tak jmenuje, ale není to TEN Conan. Zde se jedná o nemotorného týpka, který pořád někde zakopává a zlomí si ruku, když mu ji soupeř chytne. A je hrozně ukecaný - v jednom místě jeho řeč zabere celou jednu stranu! Mimochodem, tím popisuje děj na předešlých sto stranách jisté postavě. Proč?

Překlad a redakce taky stojí za to. Například z Conana se nám několikrát stane zemědělec, protože vysel u zdi. Akorát nevíme, jakou plodinu.

Eigis
06.03.2016

Z příběhů, které nenapsal Howard, patří tenhle mezi ty lepší.

Sean A. Moore
americká, 1964 - 1998