Conan. Hodina draka

Conan. Hodina draka https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34947/bmid_conan-hodina-draka-65c3130aa1de5.jpg 4 203 27

Conan (knižní série) série

< 3. díl

Čtyři spiklenci oživí s použitím mocného magického talismanu zvaného Ahrímanovo srdce přes tři tisíce let mrtvého mága Xaltotuna, posledního Sethova kněze Pythonu, legendárního centra bájné acheronské říše. Očekávají od něj pomoc při uchvácení trůnu Nemedie a poté při dobytí Aquilonie. Jedním z nich je totiž Valerius, který si činí nároky na aquilonský trůn. O ten jej připravil barbarský válečník jménem Conan, který vedl povstání proti jeho strýci Numedidovi Z anglického originálu "Robert E. Howard: Conan the Conqueror", Gnome Press, New York 1950 přeložil Jan Kantůrek. Poprvé publikováno v magazínu "Weird Tales" v roce 1935 pod názvem "The Hour Of Dragon".... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Winston Smith

The Hour of the Dragon , 1935

dobroslav9182
29.12.2014 5 z 5

Tady prostě nelze hodnotit jinak, než plnou palbou. Stárnoucí Conan musí opět vybojovat svůj trůn a zachránit svůj lid. A že to nebude zrovna jednoduchý úkol, to je naprosto jasné. Ale Conan se nestal králem jen pro svoje modré oči...

Eigis
15.11.2014 5 z 5

Conan v tomto příběhu je jiný než dřív. Už to není ta neřízená střela, ale zodpovědný vládce, kterému záleží na vlastním království. Já osobně jsem s touto proměnou spokojen, dřívější povídky jsou sice skvělé, ale nápad nechat hlavního hrdinu ,,dospět" je svým způsobem skvěle završuje. Sice se zde projevil fakt, že autor je zvyklý psát kratší příběhy, ale v tomto případě nad tím rád přimhouřím oko, protože na to v jaké době to autor psal je to výborné.

pobijecmuch
26.07.2014 5 z 5

Málo kdo si uvědomí, že romány a povídky s Conanem napsal pan Howard už na začátku minulého století. Stále se ovšem čtou a číst se budou.

steppen-wolf
23.03.2013 3 z 5

Jak jsem zmiňoval v komentáři ke sbírce povídek Conan Barbar: Howard byl přes svůj talent brakový spisovatel, a tady, na ploše románu se to plně projevilo. Conan je stále mužný a chlapácký, obrazotvornost, s jakou nám autor líčí svůj vysněný starověký svět je stále obdivuhodná, ale schematičnost, naivita a laciná a nenápaditá fabule, jež se dala v malé povídkové ploše částečně schovat, je v rozsáhlém prostoru románu již příliš výrazná.

Pavlikruza
06.01.2013

Mám přečteno celkem 55 knih o barbaru Conanovi, ale jako jedna z mála mi přišla naprosto strhující. Sice bych trochu očekával rozepsání toho děje, ale i přesto to je nejlepší knížka, co se mi dostala do ruky :)

Nevimm
13.06.2012 4 z 5

.....jediný román od otce Conana. Musím říct že mužnějšího muže není nikde v žádné knize a povídce než je Conan. TO je prostě ultra chlap, nabušený milenec a nejlepší válečník jakého moje mysl poznala :D. Děj je dobrý, sice to malinko kazí ten konec čekal bych větší finále, ale to se zde nekoná. Děj: 6/10, Postavy (Conan 9/10), zbytek nuda, Mužnost knížky: 10/10, Rajcovnost knížky pro ženy 10/10 :D. Láska: 1/10.

McGrinder
27.01.2012 5 z 5

Tak tohle je asi jediný román o bájném hrdinovi Conanovi, který R.E.Howard napsal. A je to to nejlepší, co o Conanovi napsal.