Černý mág z Vendhye

Černý mág z Vendhye https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140509/bmid_conan-cerny-mag-z-vendhye-65c7dee82da1e.jpg 4 12 4

Vendhye je tajemná a bájemi opředená země Hyborského světa. A právě tam má Conan hledat sérum proti tajemnému jedu, který ohrožuje jeho život. U vendhyjského dvora se zaplete do intrik, které kolem vendhyjského panovníka spřádá jeho zrádný rádce Karim Singh. Cimmeřana pronásleduje překrásná a smyslná šlechtična Vyndra a ohrožuje černý mág Naipal, ale ten nejhroznější nepřítel ho teprve čeká. Jsou to Sivániové, démoničtí strážci hrobky dávno mrtvých vendhyjských králů. Aby přežil, musí být Conan opravdu vítězný.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Klub Julese Vernea

Conan the Victorious , 1984

Gothard
Gothard
12.04.2023 3 z 5

V letech 1982-1984 napsal Robert Jordan sedm knih s Conanem. Černý mág z Vendhye je poslední z nich. Všechny knihy s Conanem byly napsány na objednávku a především z finančních důvodů, ale pro Jordana to asi byla dobrá zkušenost. U Černého mága paradoxně lépe funguje vlastní dobrodružný příběh (Conanova cesta za lékem a snaha objasnit tajemství neznámých beden) než "magická" linka s čarodějem. Závěr tradičně není nic moc, rozsah daný smlouvou byl patrně naplněn. Ale jako oddechovka docela dobré, Jordan zde už piloval vlastní styl a alespoň v některých pasážích se tak vyhnul tradičním naivním stereotypům.

lampernaqui
lampernaqui
07.10.2021 3 z 5

Kolo času od tohoto autora mě teprve čeká, mám za sebou jen několik jeho conanovek. Už teď ale vím, že mi jeho styl psaní bude vyhovovat. Tak akorát popisné, tak akorát akční. Myslím si, že jeho Černý mág je docela dobrý příspěvek do barbarského světa. Conan se s ničím nepáře, takže nás čeká jedno dobrodružství za druhým - pěkná odpočinková knížka pro všechny fanoušky.

zbyna666
zbyna666
14.04.2020 3 z 5

Já bych nad touhle knihou meč nelámal. Najdou se horší počiny z daného žánru. Tudle bych zařadil do klasického průměru. Příběh není nijak složitý a docela dobře se čte.

kilometr
kilometr
07.05.2019 2 z 5

Zatím určitě nejslabší kniha o Barbarovi,kterou jsem doposud přečetl.30%.

Robert Jordan (p)
americká, 1948 - 2007
2012  79%Oko světa
1998  76%Oko světa 1
2019  85%Kolo času 0–14 (komplet)
2016  94%Bouře přichází
2017  94%Vzpomínka na světlo