Conan a horští obři

Naran, velekněz bohyně Kámalí, rozehrál nebezpečnou hru plnou krve a zrady. Krokodýlí bůh se díky jeho lsti vrací na svět v plné síle. Jeho nenávist k barbaru Conanovi během doby, kterou prožil jako bezmocný stín, ještě vzrostla. Osamělý Conan pokračuje ve své cestě Hyrkánií, bojuje s fanatickými přívrženci vraždících bohů pralesa, vyloupí pastmii na zloděje prošpikovanou věž krále Vilimara a ještě má tu drzost, aby celý lup prohýřil v nejlepším nevěstinci jeho města. Opět potkává bojovnici Hiran a společně s ní doprovází prince Malawu do Jeskyně labyrintu, kam ho jeho vlastní otec posílá zemřít, aby pro sebe získal nápoj mládí a věčného života. Bojují se čtyřrukými syny hor, zradou, lží i dávnými kouzly prastarých, dávno zapuzených bohů. Dokážou se vrátit zpátky z prokletého místa, kde už našly smrt stovky mužů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60809/conan-a-horsti-obri-60809.jpg 3.421

Conan (knižní série)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno, Brána

Kniha Conan a horští obři

Israha
16.06.2019

Ukázka toho, že i na psaní tak jednoduchého a skrz naskrz brakového žánru, jako je sword and sorcery fantasy, musí být přítomen talent. Zde se autorovi poměrně slušně podařilo vystihnout postavu Conana jako takovou a drsnou poetiku světa, ve kterém žije, ale všechno ostatní nestojí za nic. Aby v novele o ani ne 230 stranách bylo hned několik kapitol zcela navíc, bez významu pro centrální dějový oblouk, je problémem samo o sobě, k tomu se přidává absence kreativity při tvorbě fiktivních lokací, popisech bojů a projevů násilí, neschopnost vytvořit atmosféru, záplava šablonovitých jednorozměrných krutovládců, kteří se slijí v jeden nerozlišitelný slepenec, a vše je završeno abysmální češtinářskou stránkou, kdy jsou překlepy a gramatické chyby vršeny jedna přes druhou. Howard musí rotovat v hrobě. Conan jako charakter je zde podán v zásadě trefně, ale účastní se příběhu, který disponuje kvalitou odpovídající šuplíkové fanfikci, kterou by většina autorů snad ani nenahodila na svůj blog.

t_gon
25.07.2016

První komentáře mají víceméně pravdu v tom roztříštění knihy na podružné děje v první polovině, kdy přeskakujeme z místa na místo bez jakékoli návaznosti. Pravda, popsaný děj a ty zvěrstva v něm páchané Naranem, to je genocida kolosálních rozměrů a brutalita, s nimiž k nohám úchylně bohyně Kámalí servíruje vnitřnosti svých obětí po tunách je jen pro silné žaludky a skvěle zapadá do Conanova drsného světa, ale mít to semknutější dějovou linku, tak je to lepší počtení. V druhé polovině se již jede Conanovka jak vyšitá, svižná, brutální avšak bez řádného konce. Horští obři (jejich střet s Conanem je výborně popsaný, avšak smutně krátký) tak slouží jen jako první díl k Údolí bohů, kde se nám vše spojí a vyústí to v pořádný konec. Kniha se však četla i s touhle roztříštěností a dost velkým počtem chyb v tisku překvapivě dobře a rozhodně nikoho neurazí.

BroDan
24.04.2016

Knihu som si prečítal a musím uznať, že mne sa páčila. Nesúhlasím s názorom nižšie, že je iba pre zarytých fanúšikov. Bola to moja prvá Conanovka a mne sa veľmi páčila. Zase ale súhlasím, že kniha pôsobila skôr ako viac samostatných dejových línii a celkovo mi na konci chýbalo nejaké objasnenie, čo sa stalo s Naranom. A taktiež vzhľadom na to, že kniha sa volá Horští obři, tak ich tam bolo dosť málo :D Kniha bola inak pútavá, držala ma a zhltol som ju na moje tempo čítania pomerne rýchlo, nechýbala akcia, hajzli, sexy ženy (poprípade jedna). Ako som spomínal bola to moja prvá Conanovka, ale rozhodne nie posledná :) Jednu hviezdu strhávam ani nie za príbeh, ale za technické prevedenie, pretože tam bola chyba na chybe, preklep za preklepom. Neviem, akou korektúrou to prešlo, no asi sa šetrilo. Dávam 4*

Note
24.09.2015

Druhá hviezdička za úvodnú kapitolu. Zvyšok veľmi slabý, odporúčam len zarytým fanúšikom série.

Eigis
02.11.2014

Kniha není špatná, autorovi se dost dobře povedlo vystihnout Conanovu postavu a nechyběla ani častá akce. Na druhou stranu, ale kniha nepůsobí příliš kompaktně, ale spíše jako řada samostatných příběhů, což celkovému ději dost ubralo spád. Prostě se to nečte jedním dechem, protože se člověk nemůže dočkat, aby věděl, jak to dopadne.