Conan: Dcera pána mrazu a další povídky

Conan: Dcera pána mrazu a další povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7718/bmid_conan-dcera-pana-mrazu-a-dalsi-povi-yPj-7718.png 4 79 18

Conan (komiks) série

Barbara Conana už omrzel život v jeho rodné Cimmerii, vydává se pryč, aby viděl zázraky světa o kterých mu vyprávěl jeho děd, především o Hyperboreu. Cestou pomůže napadené vesnici a vydává se s jejich bojovníky na trestnou výpravu, setkává se s dcerou pána mrazu. Do Hyperborey se dostává i když za zcela jiných okolností nežli očekával. Nové ilustrované povídky o barbaru Conanovi v komiksové úpravě, které vychází z původního díla R. E. Howarda.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Comics Centrum

Conan, Vol. 1: The Frost Giant's Daughter and Other Stories , 2004

OldaB
OldaB
03.01.2024 5 z 5

Kdysi to vyšlo jako testovací kniha, dlouho před tím, než začala vycházet ucelená série. Krásně to rozvíjí původního Howarda, člověk přímo cítí báje Hyborského věku. Navíc k tomu můžeme připočíst krásnou kresbu. I po létech výborné.

Tomas@S
Tomas@S
04.05.2022 4 z 5

Opět akce akce akce, nedá se to odložit dokud se to nepřečte :-) Za mne skvělé. Výtvarná stránka pravda není v detailech úplně perfektní, ale stále je to poměrně kvalitní. Určitě projedu další díly.

Kee
Kee
16.07.2021 4 z 5

Nebudu tentokrát hodnotit kresebné zpracování, protože intepretace každého umělce bude odlišná a je velmi náročné převzít pochodeň u proslulého hrdiny, natož do vizuálu vnést nový vítr... ačkoliv rozumím výtkám ostatních uživatelů. Kresba je uhlazená v celkovém vzezření, ale v některých pasážích paradoxně velmi hrubá a v náčrtech - bohužel výskyt těchto dvou prvků byl spíše nešťastně zvolen a kombinován. Přesto si stojím za tím, že ženy umí Cary Nord zachytit pěkně (v jejich črtech se uhlazenost naopak hodí), což prokazuje zejména u Atali v mé oblíbené povídce Dcera pána mrazu.

Příběhy jsou psané dobře a popisy mi v případě komiksů nevadí, pokud napomáhají budování atmosféry knižního světa. Linku s Hyperborejci považuji za pečlivě zpracovanou, líbila se mi. Stejně jako provokativní otázky o nesmrtelnosti zahalené do hutného pláštíku nudy.

memphisz
memphisz
10.11.2020 3 z 5

První setkání s Busiekovým Conanem bylo trochu trpké. Mohl bych zmínit kresbu, na kterou se muselo zvyknout, ale to už tu zaznělo několikrát. Děj je pomalý, Busiek si dává na čas a nebojí se být popisný. Atmosféra je už ovšem "starší", jestli se tomu tak dá říct. Ačkoliv tedy Conan v říši věčného ledu je plný akce, magie i válčení, chybí mi tam tajuplnost nebo něco, co by mě opravdu zaujalo. Škoda, ale za přečtení určitě stojí.

Miro.slav
Miro.slav
10.08.2020 5 z 5

Až na to, že samotný Conan vyzeral ako dáky nepodarený zakrslý ork s hračkárskou prilbou na gebuli, tak kresba bola perfektná. Asgarďania a Vanovia mi pripadali viac "konanovskí" než samotný Cimmeran. Príbeh je spočiatku predvídateľný, no keď na scénu nastúpia Hyperborejci, tak sa to konečne rozbehne. Odporúčam.

Milonak
Milonak
05.06.2020 4 z 5

Prostě Conan.... Moc pěkná kniha, jediný důvod proč ubírám hvězdu je kresba Caryho Norda. Nějak jí nemůžu úplně přijít na chuť a speciálně mně nesedí ztvárnění Conana - je veliký jako běžný muž a obličej mně občas připomíná plastového panáčka. Jinak skvělé příběhy a je dobře, že stejně jako v Conan:Zrozen na bitevním poli jsou příběhy chronologicky seřazené.

mirec88
mirec88
01.06.2020 5 z 5

Vynikajúci začiatok novodobého príbehu o Conanovi. Skvelé.

jarynek
jarynek
07.11.2019 4 z 5

Příběh má vše, co bych u Conana čekal - epické bitvy (kde mečem useknutých hlav či končetin je jak hub po krvavém dešti), zrada a na to nevyhnutelně navazující pomsta, spoře oděné ženy, neznámé světy, mezi nimiž Conan putuje v touze za poznáním a slávou, civilizace ovládající a využívající jiné národy. Oproti úvodnímu dílu mne v této knize tolik nechytla kresba, celkem jsme si na ní dlouho zvykal, což se nakonec podařilo. Nejhůře se mi asi zvykalo na samotného Conana, který mi vedle válečníků Vikingského typu na některých obrázcích přišel jak špatný příklad transvestity.

DennisMoore
DennisMoore
21.05.2019 5 z 5

Zatímco na kresbu jsem si musel pár stránek zvykat (a doufal jsem, že se Conan co nejdříve zbaví té rohaté přilby, která není nijak zvlášť pěkná), na skvěle podaný Howardův příběh jsem si nemusel zvykat ani vteřinu. Je to typická conanovka se vším všudy a získala si mě tím, jak se stejně jako hlavní hrdina vůbec s ničím nemaže.

Terva
Terva
16.05.2019 4 z 5

Utichlo řinčení mečů
a dozněl nářek umírajících.
Nad sněhovou plání
zborcenou krví
se rozhostilo ticho.

Hned na počátku příběhů mě zarazila jedna věc. Šestnácti stránkový Prolog, který je na začátku této knihy, je úplně stejný, jako prolog v knize „Zrozen na bitevním poli“. Už se tak trochu bojím, že tento Prolog bude i na začátku knihy Conan 2 Bůh v míse. Protože už teď je to 32 stránek, tedy 16 barevných listů, které vlastně můžete přeskočit.

Jinak si v tomto svazku můžete přečíst povídky, na sebe navazující příběhy:
Z temných chlumů ***
Dcera pána mrazu *****
Na hřbetu severního větru **
Brány Ráje ****
Popel a prach ***
Den rozloučení *****
Krev za krev ****

Také můžeme zaznamenat změnu kreslíře. V tomto svazku je to Cary Nord. Jeho kresba není tak hrubá, jakou měl Greg Ruth, ale zase má tato kresba jemnější rysy a větší škálu barev. Těžko říci, kdo kreslí lépe, ale mě se líbí původní styl Grega Rutha. Nepodařilo se mi však zjistit, který malíř nakreslil ten Prolog. A bohužel jsem měl pravdu. Čím víc se probojováváte tímto svazkem, zjišťujete, že se kresba moc nestřídá. Nacházel jsem stále stejné směry pohledů tváří, jen barva byla trochu rozdílnější. Kresba je jednotvárná a chybí tomu kreativita. Nejhůře nakreslený příběh má název „Na hřbetu severního větru“. To bylo šíleně odfláknuté.

Malá ochutnávka:
S pomocí štěstí nebo zkušeností si cizinec vybral dokonalé místo.
Hromada kamenů mu chránila levý bok.....
…..hustě zarostlá rokle záda.....
…..zatímco vpředu a vpravo spřádal jeho obrovský meč krvavou pavučinu smrti,
kterou nedokázal nikdo přetnout.

Scénář kolem Conana je dobrý, jeho život, jeho příběhy i jeho dobrodružství – tady je to v pořádku. Kde mi to hodně haprovalo byl příběh „Popel a prach“. Logiku Hyperborejců jsem nechápal. Oni jsou znuděni životem věčným a nesmrtelností a tak spáchají sebevraždu i se svými otroky, aby se dostali mezi bohy a stali se tak ….. nesmrtelnými !!!!!??????

Při čtení této knihy jsem poslouchal skupinu Korpiklaani a jejich album Kulkija z roku 2018

Citát: U Audhambliných ňader!

3DD!3
3DD!3
01.04.2019 5 z 5

Ožívá první povídka přímo od Howarda a kresba Caryho Norda není možná tak dobrá jako ta Ruthova, ale není ani marná. Obrovské bitvy, nádherné ženy a uprostřed Conan sekající svým mečem nepřátele na kusy. Busiekovy se daří držet styl předlohy a krásně doplňuje události kolem původní povídky. Nemůžu se dočkat dalších dílů.

FireOfFilth
FireOfFilth
11.03.2019 5 z 5

Další kniha z této série pokračuje tam, kde skončil nultý díl. Conan se vydává na sever do Hyperboree. Na vlastní kůži pozná co jsou hyperborani zač. Krásně tu máme popsanou historii této části země.
Příběh je krvavý a drsný. Avšak kresba Caryho Norda není tak surová jako v minulém případě od Grega Rutha. Zvykl jsem si na Norda docela rychle, ale stejně mi furt přijde Ruth lepší volba.
Tento komiks hodnotím o něco hůře než Zrozen na bitevním poli.
Celkové hodnocení 85%

špulo
špulo
09.06.2018 4 z 5

Nie je to úplne ono, ale ani neurazí. Dokonca som si to medzičasom dal druhý krát a bavilo. Veľky súhlas s komentárom od RaptoR...

Atlantis
Atlantis
01.05.2018 4 z 5

Postavu barbara Conana jsem znal jen z doslechu. Nečetl jsem knihy, neviděl filmy. Měl jsem Conana vždy spojeného se spoustou krve, nahých žen, ostrých mečů a sekyr a špetkou magie. A přesně to jsem od Dcery pána mrazu dostal. Conan je prostě naprosto klasické, v dnešní době až béčkové fantasy, kde každý nemusí třicet let intrikovat, aby dosáhl svého. Velice svěží čtení, které je neustále v pohybu.
Hvězdu odebírám hlavně za kresbu, která není ani zdaleka tak detailní, jak bych si přál a bohužel také za české vydání. Komiks je svázaný šňůrkami, což sice možná zabraňuje rozpadnutí hřbetu, ale někdy jsou díry s těmito provázky vedeny přímo skrz textovou bubliny a to je prostě hnus.

Shashlick
Shashlick
19.09.2015 3 z 5

Nevím, prostě mi nějak komiksový styl ke Conanovým příběhům nesedí. Asi zůstanu klasicky u psaného textu.

HlavaXXII
HlavaXXII
15.04.2015 3 z 5

Zo začiatku úplne priemerný komiks. Postupom času to však bolo stále lepšie a lepšie a vlastne od zajatia to bola veľmi fajn jazda a temnejšie ukončenie sa sem veľmi hodilo. Kresba dobrá a dobre sa na komiks pozerá a napísané to tiež nie je zle. Prvá polovica knihy je však trošku slabšia a preto len silné 3*. Inak spokojnosť.

Kapis
Kapis
13.01.2014 5 z 5

Tak já jsem přímo NADŠEN!! Po Semicu a CL je tohle teda hutný materiál. Zpracování CC není třeba komentovat, je standartně na velmi vysoké úrovni. Pan Howard uměl psát, že to jednoho chytlo za koule a právem nezůstal zapomenut. Dcera pána mrazu je perfektně zasazena do kontextu a je to kurefský rozdíl od zpracování v comicsových legendách - i původního Howardova textu je více. Je fajn si porovnat stejnou věc ve dvou provedeních od jiných autorů v jiných časech, aby se vám na jazyk dralo "když dva dělají totéž, není to vždy totéž." Nádherné barvy se tak přirozeně prolínají kresbou, někde linka dokonce chybí úplně a tvary domodelovává barva, až jsem byl ze začátku přesvědčen, že barvy jsou neoddělitelnou součásti kresby. Kresba je úžasně dynamická. např. ta scéna, kdy Conana napadnou lvi v Hyperborejském paláci - tam jde ten pohyb přímo vidět, lvi jenjen vyskočit z panelu. Nebo pokud někomu nepřijde dynamická, protože postava nemá každý pohyb zdůrazněn čarama se zvýrazněným místem úderu odkud odlétává soupeř s nějakým tím citoslovcem, tak ať čte Spidermana;-) Umělecký dojem ve mně nechal hlubokou rýhu. Scénař je klasické heroic fantasy, ale dobrý autor dokáže formou přidat obsahu několik levelů, v případě Howarda je to jeho nepopiratelnou poetičností, která (subjektivně) evokuje slétající se hejno havranů k řinkotu mečů nad zkrvavenou plání. Dvěma slovy: Nádherný zážitek!! Navíc úplně nové za 520 v antiku, co víc jsem si mohl přát. Snad jen pokračování ve stejném stylu:-)

RaptoR
RaptoR
31.01.2013 4 z 5

Nejznámějšího barbara snad ani nemusím představovat. Conan v ČR vyšel nesčetněkrát. Ať už ve formě románů, tak i jako komiks. To nejnovější komiksové vydání má na svědomí nakladatelství Comicscentrum. A nutno podotknout, že se jedná o kvalitní četbu.
Celá kniha je rozdělena do několika "kapitol", které na sebe nenásilně navazují. Celý příběh se točí kolem krevní msty jednoho kmene, který pronásleduje kmen jiný. Banální téma? Zcela jistě. Ovšem scénárista Kurt Busiek na tuto nudně hladkou špejli nabalil celou cukrovou vatu nápadů, příběhů a zápletek. Sledujeme samozřejmě osudy Conana, který se vydává na pronásledování útočníků toho "špatného" kmene. Příběh Vás nenechá vydechnout. Najdete v něm vše, co i R.E. Howard uváděl ve svém Conanovi - švih, zápletku, intriky, magii, barbarství i líté boje.
O kresbu se postaral Cary Nord a Thomas Yeates. Na přebalu se sice dočtete, že se jedná o poctu F. Frazettovi, ale kdo zná jeho práce, bude možná trochu překvapen. Je tam sice pár momentů (pamatuji si dva), kdy na Vás Frazettovština doslova bafne z panelu, ale celkově jsem se nemohl zbavit dojmu, že styl kresby připomíná mangu, což Conanovi nesvědčí. Jedná se hlavně o panely s akcí, prudké švihy, stříkání krve, skoky apod. Kresba oleje na plátně sice vypadá hrozně staticky, ale na severskou ságu mi padne jaksi víc. A kdo zná Sláina, jistě mi dá za pravdu. Počítačové barvení ale tuto škatulku částečně bourá a vypadá pěkně.
Poslední zmínku ještě o samotné knize. Ve vázané formě stojí 850 Kč. Což by za jí dal jistě jen fajnšmekr. Proto Comicscentrum přišlo s chytrým řešením: Pro fajnšmekry vydává pevnou vazbu a pro ostatní brožovanou. Když jsem proto viděl cenu, spadla mi čelist. A když jsem prolistoval komiks, musel jsem si sednout:). Za pakatel se nám tady nabízí kvalitní lepení tištěné na snad ještě kvalitnějším papíře!

Conan meč a magie Dark Horse Comics hrdinská fantasy

Kurt Busiek
americká, 1960
2015  94%Kolosální Conan
2016  73%Avengers
2002  93%Zázraky: Marvels
2011  75%Avengers: Do boje!
2006  85%Conan: Dcera pána mrazu a další povídky

Kniha Conan: Dcera pána mrazu a další povídky je v