Conan - Potulný bojovník

Conan - Potulný bojovník https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30330/bmid_conan-potulny-bojovnik-65c7b378989a7.jpg 4 15 2

Osud hraje vrchcáby s kostkami Conanova života a padne smrt. Mat, Mlžný mág, neví o svalnatém Cimmeřanovi zhola nic, ale plány tohoto zlovolného nekromanta si žádají jeho smrt. Thayla, krásná královna země Pili, by si raději vzala Conana natrvalo do postele, ale kvůli jejím osobním piklům musí zemřít. Jediným smyslem života čarodějníkova služebníka Klega je plnit příkazy svého pána, ale Conan mu stojí v cestě. Ani rozkošná Cheen se nezastaví před ničím, aby se znovu zmocnila posvátného talismanu svého národa. Kostky jsou vrženy a hraje se o život či o smrt. Ať je však riziko sebevětší, Conan z Cimmerie bude tuto vražednou hru hrát až do konce... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Viking

Conan the Free Lance , 1990

lampernaqui
15.04.2020 2 z 5

Psáno stejným stylem jako jiná Conanovka, kterou jsem od autora už četl (Conan vzdorující) a znovu se mi to nelíbilo. Vážně si asi rozmyslím, jestli si od něj přečtu ty Vetřelce, na které mám delší dobu spadeno. Znovu má extra krátké kapitoly, kde příběh přebíhá od jedné postavy k druhé. S tím bych jinak neměl problémy, ale tady je to zbytečně natahované, neustále se opakuje to, co se opakovalo už pětkrát a děj se vlastně neposunul. Příběh, kde proti sobě stojí tři různé skupiny nepřátel, není zlý, takže ho dolů táhne opravdu jen způsob vyprávění.

Eigis
02.10.2015 4 z 5

Poměrně slušný příběh, ve kterém několik vzájemně soupeřících skupin chce získat magický artefakt, má s Conanovou účastí něco do sebe. Trošku mě sice zklamalo, že se Conan nemusel utkat v pořádném souboji s nějakým opravdu vyrovnaným protivníkem, ale člověk nemůže mít všechno. Jinak nemám vážnější výhrady a doporučuji všem fandům tohoto barbarského chlapíka.

Kniha Conan - Potulný bojovník je v