Conan lovec

Conan lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28061/bmid_conan-lovec-65c7bf2821cbb.jpg 3 12 4

Všechno začalo tím, že Conan koupil od zamoranského zloděje stříbrný náramek s drahokamy. Myslel si, že to bude dokonalý dárek pro jeho milenku Yvannu. Ale nebyla to obyčejná cetka. Náramek patřil jediné dceři krále Brythunie, která byly před nedávnem brutálně zavražděna. Conan proklíná svůj osud a pouští se do hledání vraha, aby sám unikl katově sekeře. A uvízne v síti intrik, které spřádají Mutare, kněží a kněžky prastarého řádu, toužící po nastolení vlády zla a zotročení veškerého lidstva. Dokonce ani Conanovy mužné svaly, divoké pudy a neuvěřitelné štěstí by mu nemusely stačit – dokonce i Conan by mohl potřebovat pomoc samotných bohů!... celý text

Dobrodružné Romány Fantasy
Vydáno: , Deus

Conan the Hunter

t_gon
15.03.2023 odpad!

***Conan tiše vylezl zpod vozu, popadl nic netušícího muže ze zadu a položil mu ruku na ústa, aby utlumil výkřik, který by mohl upozornit stráže. Pak ho strhl k zemi a chtěl ho omráčit, ale zahradník se obratně uhnul a byl to Conan, kdo narazil nosem do hlíny.***

Conan bez Conana, respektive s x-Conany ve vedlejších rolích. Ti zdárně suplují nemehlo v hlavní roli, které Sean A. Moore omylem (jinak si nedovedu představit, kdo k tomuhle smetí svolil) poslal dělat ostudu pravému Conanovi do Hyborie. Příběh se snaží obsáhnout spoustu oblíbených premis klasického Conana, respektive heroic fantasy (temné mágy, dungeony s obludnými obyvateli temnot, stará božstva, pouště, chrámy), ale je to tak strašně špatně napsané a neuctivé k předloze, že prokousat se knihou do konce je vskutku úkol hodný odměny z rukou samotného Croma.

***Conan se shýbl pro meč a nešťastnou náhodou přitom stoupl do smyčky otěží***

Můj první odpad pro Conana, kdy jsem si myslel, že po cirkusákovi Conanovi z Pramenů Černé řeky mě už nic tak bolestně nepřekvapí. Má to však i pozitiva, protože díky těmto laciným absolutním brakům parazitujících na Howardově díle jde snáze docenit jeho genialitu a um s jakým Conana stvořil. Conana v podání Moora už nikdy více.

***Otřel si tvář právě včas, aby viděl, jak se k němu blíží rozzuřený zahradník s hrozivě zaťatými pěstmi Zahradník zvedl pěst jako kyj a praštil jí Conana přímo do tváře. Conanova čelist sklapla a jeho hlava odlétla dozadu, poháněna neuvěřitelnou silou úderu. Jak široký, tak dlouhý se roztáhl na tvrdou zem a myšlenky zmizely v temnotách.***

lampernaqui
01.07.2020 3 z 5

Conan lovec je menší dilema. Po stránce příběhové je to dobré a nemám co vytknout. Ono stejně vždy jen o to, že Conan někam putuje po boku s vnadnou dívčinou (nebo k vnadné dívčině) a cestou se rube. Ale problém mám se samotnou postavou Conana (a jak to tu čtu, nejsem sám). Muselo jít o nějakého ne moc dobrého dvojníka, protože jinak nejde vysvětlit všechny ty kiksy, ke kterým v průběhu příběhu dojde. Sám si zlomí ruku, neustále o něco zakopává, padá, lehce ho zmlátí do bezvědomí.. a když už si ruku nezlomí, tak si ji nechá alespoň propíchnout.

Shashlick
27.02.2019 1 z 5

Už bych se měl konečně poučit a číst Conanovky jen od Howarda.
Nejhorší na tom všem je, že v příběhu není Conan. Ano, jedna z hlavních postav se tak jmenuje, ale není to TEN Conan. Zde se jedná o nemotorného týpka, který pořád někde zakopává a zlomí si ruku, když mu ji soupeř chytne. A je hrozně ukecaný - v jednom místě jeho řeč zabere celou jednu stranu! Mimochodem, tím popisuje děj na předešlých sto stranách jisté postavě. Proč?

Překlad a redakce taky stojí za to. Například z Conana se nám několikrát stane zemědělec, protože vysel u zdi. Akorát nevíme, jakou plodinu.

Eigis
06.03.2016 4 z 5

Z příběhů, které nenapsal Howard, patří tenhle mezi ty lepší.

Sean A. Moore
americká, 1964 - 1998