Conan: Cesta králů

Conan: Cesta králů https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14693/bmid_conan-cesta-kralu-GDj-14693.png 4 34 5

Conan coby žoldnéř v Zingaře zabije důstojníka a je odsouzen k trestu smrti. V okamžiku popravy jej zachrání povstání, připravující svržení zingarského krále. Conan se k nim přidá, do hry ovšem vstupují i intriky, zrada, podivní kamenní válečníci a tajemná Destandasi. Přeložil Jan Kantůrek.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Klub Julese Vernea

Conan - The Road of Kings , 1979

Israha
15.05.2021 4 z 5

Velmi zdařilý howardovský pastiš, u jehož čtení jsem byl nadšen, že konečně po delší době mám v ruce román s Conanem, který se nejeví být uměle natažený či pseudoantologický. 240 stránek s uceleným, hezky plynoucím a docela napínavým jednotným příběhem, to se mi zamlouvá. Oproti jiným conanovkám zde není zas tolik magie, monster a nadpřirozena, ale zábavnost knihy tím netrpí. Chválím čtivost, strhující popisy bojových scén a trefné pojetí charakteru Conana samotného jako jakéhosi antihrdiny. K téhle knize se v budoucnu možná ještě vrátím.

kilometr
02.04.2020 2 z 5

Začátek celkem navnadil,ale poté co se přidal Conan k povstalcům,tak se z příběhu poněkud vytratil a na můj vkus předvedl velmi málo akce.No a finále bylo(po kolikáté už!)opět spíše k smíchu a čtenář si s úlevou oddechne,že tento příběh končí.30%.

lampernaqui
17.10.2019 3 z 5

Tahle knížka Howardově barbarskému hrdinovi žádnou ostudu neudělá. V rámci žánru se jedná o příjemnou a dobrou četbu, od které se nečeká nic jiného, než že Vás zabaví na pár hodin. Máme tu dostatek nápadů, vše rychle utíká. U kamenných válečníků jsem si také představoval terakotovou armádu z Lishanu.

Eigis
06.03.2016 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale trochu mi u ní vadila ta divoká směska nápadů vypůjčených z historie: republikánské myšlenky, revoluce a boj na barikádách v mě spíš budili představu Velké francouzské revoluce a v kombinaci z ,,terakotovou armádou" a ,,druidskou kněžkou" to autor přeci jen trošku přehnal, ale na druhou stranu Conana člověk nečte s očekáváním nějakého hlubokého literárního zážitku. Conan je oddechovka od které se očekává především akce, žádné zbytečné rozepisování a svižný děj. Což tahle kniha splňuje.

3DD!3
04.01.2012 5 z 5

Mé první setkání s literárním Conanem. Nápadité, chytlavé a ten svět mě pohltil. Pro malého kluka má ta kniha všechno a rád na ty časy v Zingaře vzpomínám.

Conan

Karl Edward Wagner