Conan a meč Skelosu

Conan a meč Skelosu https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34659/bmid_conan-a-mec-skelosu-65c7b8276cc4f.jpg 3 9 3

Skrz shemskou poušť k zamboulskému království přijíždí barbar Conan se svou přítelkyní, divokou a krásnou Isparanou. Přivážejí záhadný amulet, proslulý mocnou magií, který dokáže učinit žebráka králem a krále císařem. Brzy však zjistí že jejich odměnou za uloupený drahokam, má být nikoliv bohatství, ale smrt z rukou krutého tyrana Akter Kana... celý text

Dobrodružné , Romány , Fantasy

Vydáno: , Deus

Conan: The Sword of Skelos , 1979

lampernaqui
19.04.2021 1 z 5

Tohle bylo vážně dobrodružství... vůbec jsem netušil, jestli se mi podaří román dočíst. A to je u tak malé a krátké knížky docela zázrak. Jak už bylo napsáno níže, kniha vyšla plná překlepů. Bohužel netuším, jestli nuda textu byla zapříčiněna autorem knihy nebo jejím překladatelem. Ale zatím se jedná o jednoho z nejhorších Conanů, co jsem měl možnost číst. Jo a "Conan se zahihňal"? To snad ne. Conan se zasměje, pousměje nebo rozřehtá, ale aby se zahihňal? :)

Eigis
08.10.2015 3 z 5

Kniha začíná tam, kde skončil "Conan Žoldnéř" a je bohužel o slabší než předchozí díl. Hlavní příběh je sice ucházející, ale vymyslet solidní děj když autor využije mytologii, prostředí a především postavu hlavního hrdiny, vzešlé z pera pana Howarda, není zas tak těžké. Na druhou stranu díky využití těchto Conanovských atributů, je tato kniha docela slušná.

Fox85
05.03.2013

Tento příspěvek do Conanova světa mě neuvěřitelně nebavil a občas dokonce útrpně nudil. Hlavní kostra příběhu není špatná, ale to, co autor na tuto kostru nabalil za tkáň a pojivo.... no, to je teda pecka. A když k tomu přidáte ještě nezkutečně odfláknutou práci osob, které mají dílo pečlivě zkontrolovat před vydáním, dostanete organismus, který přežívá jenom díky jménu osoby na obálce - Conanovi. Nejsem žádný expert na Conana, ale tohle opravdu ne, takhle si to nepředstavuji.

Celým dílem se nese spousta překlepů a chybějících písmen. Kdyby jich bylo jen pár, tak se to dá pochopit, nikdo nejsme dokonalí, ale tady jich je opravdu hodně. O jiných chybách radši ani nemluvit.

Conan

Andrew J. Offutt