Conan a Krvavá hvězda

Conan a Krvavá hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17244/bmid_conan-a-krvava-hvezda-65c2f3f64027b.jpg 3 35 6

Conan a Krvavá hvězda je nový příběh našeho známého hrdiny. Tentokrát ho vysílá král Brythunie Alazid s poselstvem do Hyperboje, neboť mu hrozí válka s Hraničním královstvím. Conan se navíc zaplétá do krádeže obrovského rubínu zvaného Krvavá hvězda. Cesta také není z nejlehčích. Cimmeřan se dostane do města lidožravých čarodějnic, z něhož se prakticky nedá uniknout. Je to poslední dobrodružství svalnatého hrdiny?... celý text

lampernaqui
19.07.2019 2 z 5

Ríšově stylu psaní jsem nikdy nepropadl. Vždy mi přišlo, že i z perfektně akční a dramatické scény dokáže udělat nudnou zívačku. A tak nějak mi to přišlo i zde. Nastavil několik různých problémů a potom se je na minimu stránek pokusil dořešit. Jak je to jenom možné, že mnohem starší texty od Howarda jsou mnohem silnější než v Krvavé hvězdě?

Hou_Ba
18.07.2017 1 z 5

Co se ve dvaceti zdá jako úžasný příběh, je ve čtyřiceti těžko uchopitelný patvar. Ač mám Conan rád a Krvavou hvězdu jsem si přečetl z nostalgie, nezbývá, než si povzdechnout nad mizerně napsanou knihou.

Kniha jako by byla povídkou, která měla po 80 stranách skončit, tak by to bylo tak tak. Bohužel autor pokračoval dál a bez ladu a skladu nasekal několik dalších kapitol, které jsou nesourodé a nahodilé. Na 157 stran to má asi "38" dějových linek - hlavně v závěru - a ty jsou roztroušeny po jedné straně, takže se vlastně do knihy nedá začíst.

Celé to podtrhuje velmi prostý jazyk a holé věty, které se vrší jedna za druhou, aby čtenáře spolehlivě otrávily.

Franc
21.07.2015 2 z 5

V jednom ze svých předchozích komentářů jsem psal, že méně je někdy více. To bohužel v tomto případě neplatí. Na malý počet stran se toho snažil autor vměstnat až příliš moc. Příběh se proto nemohl pořádně rozvinout, nezbylo prostoru pro žádnou výraznější zápletku.

Aniž bych chtěl autorovi křivdit, celek na mě působil, jako by byl psán z povinnosti, bez chuti, maximálně tak se zájmem, mít vše rychle hotovo.

Kam Conan přišel, tam bylo ihned hotovo, vše mu na první pokus vyšlo - prostě v duchu hesla:" Veni, vidi, vici."

dobroslav9182
29.12.2014 3 z 5

Slabší kousek Conanovské série, který více poukazuje na své brakové kořeny. Kniha není nijak rozsáhlá, takže dějové lapsusy nesihnou ani pořádně zaskřípat a je konec. Na ukrácení deštivého odpoledne ideální :-)

Ivan F
18.12.2013 2 z 5

Toto bola taká chlopotina, ako máloktorá iná fantasy kniha. Ale čo, hlavne že meno Conan na obálke tak dobre predáva aj somariny.

HTO
21.03.2012

Achjojo, tyhlety knihy, které prodává jméno Conan... Vždycky jest mi litovati, že přítel O. zůstal ve svém románu s Conanem „Conan a tři rozzuřené palačinky" u první věty: „Vejce se roztříštila o pánvičku jako o pleš šíleného opata z Himelian."

Richard D. Evans (p)
slovenská, 1949