Conan a krokodýlí bůh

Conan a krokodýlí bůh https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/4890/bmid_conan-a-krokodyli-buh-65c7b6b60334d.jpg 3 15 4

Kdo v Shadizaru vraždí vysoké a silné muže? Proč nájemní vrazi útočí na Conana, který má ve váčku sotva pár stříbrňáků a ve městě je teprve jeden den? Jedenkrát za tisíc let se v úplňkové noci hvězdy dostanou do takového postavení, aby bylo možné otevřít prastarý skalní chrám, ve kterém kdysi bojovala lehkonohá Tančící bohyně s krokodýlím bohem Sobkem. Jejich dávný boj musí dobojovat lidé, proto míří do pouště Conan s pannou bojovnicí a upovídaným falešným hráčem, aby se v tajemném chrámu utkali v boji na život a na smrt s černým mágem, zradou i samotným krokodýlím bohem.... celý text

Dobrodružné Romány Fantasy
Vydáno: , Deus

Conan and Crocodille God

Gordonlord
08.05.2023 3 z 5

Christopher Blanc je po Howardovi můj nejoblíbenější spisovatel, který do svých rukou vzal osudy Barbara Conana.

Jeho příběhy jsou velice lehce čtivé, zábavné, nenudí a krásně odsýpají. I když se nejedná o žádnou velkou literaturu, nebo veledíla, tak mi to jeho příjemně podané klišé vždycky krásně uteče, aniž bych skřípal zubama, nebo se byť jen stránku nudil. Prostě ví, jak se tenhle žánr dělá.

Stejně tak jsem si užil i dobrodružství Conana, kterého doprovázel zloděj Sýsa a Limara z chrámu Tančící panny, jenž se s barbarem neustále hádala, přesto s ním dokázala dobře spolupracovat a zcela originálně se s ním ani nevyspat, v misi za získáním opánků a rolniček její bohyně, díky kterým může napravit osud a navždy zamést se zlým bohem Sobekem, kterého kdysi bohyně Tančící panna poranila na genitáliích.

špulo
11.03.2023 3 z 5

Relaxofka, ktorá conanovcom nič nové neprinesie. Navyše tu veškerý pokus o vtip vyšumí jak nevydarené pivo z pohára. Pritom tam je istý potenciál a šikovný autorský prestrih by z knihy vykresal slušnú akčnú fantasy. Niekde ubrať, niekde pridať...

lampernaqui
12.07.2021 3 z 5

Moje první seznámení s Čendovým Conanem. Celkem dobře napsané - bráno samozřejmě v rámci tohoto žánru. Mě to nenudilo a přečetlo se to za jeden den. Prostě další conanovka s jednoduchým a nikterak originálním příběhem, kde jedno dobrodružství navazuje na další a Conan společně s polonahou ženštinou u boku a přítelem zlodějem znovu zachraňuje svět.

trudoš
29.10.2017 1 z 5

Polozapomenutý krokodýlí bůh hodlá prostřednictvím oddaného velekněze ovládnout svět a uvrhnout ho do zkázy. Podle prastarého proroctví se zlu dokáže postavit jedině krásná panna-bojovnice a to pouze v případě, že jí bude doprovázet mocný cimmeřanský válečník. Otázkou za 10 milionů je, kdopak asi ten barbar bude.
Nakladatelství Deus připravilo pro milovníky dobrodružné literatury další směsici heroické fantasy a prvoplánového pulpu. Začátek je ještě slibný - prvních dvacet stran prologu ponechává čtenáře v očekávání příjemné krvežíznivé pouti napříč městem Shadizar. Pak ovšem Christopher Blanc alias Břetislav Čenda sklouzne do tenat podprůměrnosti, která ač solidně napsaná, postrádá jakékoliv záchvěvy originality. Nehledě na ohledy k Howardovým fanouškům. Hlavním kamenem úrazu jsou především postavy vypůjčené z nízkorozpočtové komedie a neuvěřitelně prostinká zápletka mající v sobě více děr než plyšový medvídek po zásahu brokovnicí. Na relax dobrý, jako zarážka do knihovny ještě lepší.

Autoři knihy

Christopher Blanc
americká, 1950
Břetislav Čenda
česká, 1950

Kniha Conan a krokodýlí bůh je v