Conan Barbar #06

Conan Barbar #06 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275421/mid_conan-barbar-06-cww-275421.jpg 4 5 2

Conan Barbar série

Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda. Příběhy: Hadí oko (adaptace neconanovské povídky The lost valley of Iscander R.E.Howarda) Čarodějnice z bažin (adaptace neconanovské povídky Black Cannan R.E.Howarda) Miniprofily: Hell's Angel, Motormouth, Knights of Pendragon, Digitek Poznámky: Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci. Originál: The Eye of the Serpent - Conan the Barbarian #81 (prosinec 1977) The Sorceress of the Swamp! - Conan the Barbarian #82 (leden 1978) Vydal: Marvel.... celý text

Ivan Kučera
29.05.2021 3 z 5

Zošit č 6 ukončuje minule naštartovaný príbeh o Iskanderovom údolí, čo ma trochu nudilo. V dokončení sa každopádne Conan (konečne) prejavuje nielen ako vlk samotár, ale i ako kvalitný bojový stratég veliaci armáde. Pobavili ma vety typu „trhanie mäsa“, „praskot kostí“ alebo „tečie krv“, ale žiadne krvavé detaily nevidíme, čo je trochu čudné, nevadilo mi to, ale čudné to je. Bizarne pôsobí tiež veta „jeho oči boli zakalené“, pričom podotýkam a upozorňujem, že reč je o jednookom mužovi. Každopádne, druhý príbeh som si užil mohutnejšie. Už ten názov. Bosorka z močarísk. Je jasné, o čo pôjde. A skutočne aj o to ide. Temná džungľa, nebezpečné močiare plné hadov, čiernej mágie, krokodílov, desivých prastarých okultných rituálov, bosoriek a čarodejníkov. Súčasťou zošita je listáreň, avízo na nový semic-slovarťácky komiks (Tarzan sa vracia, ktorý sa však napokon dožil len štyroch dielov) a prvý raz sa v Conanovi objavuje rubrika Najslávnejší v histórii Marvel Comics. Je sranda sledovať neľútostivého Conana, ako sa nebojí ísť proti presile bojovníkov (a vždy vyhrá), ale jedna bosorka mu počaruje tak, že nevie, koľká bije. Raz darmo. Relativita.

Kapis
12.01.2016 5 z 5

Tento Conan byl spolu se Spider-manem a ještě pár jinými kousky úplně první hvězdy na Československém komiksovém nebi a tehdá to byla prostě nepřekonatelná pecka, za kterou je třeba Semicu i po těch letech poděkovat. V tomhle díle my myslím otiskli i můj naivní dopis plný dětsky nadšení.

Autoři knihy

Roy Thomas