Conan Barbar #08

Conan Barbar #08 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275424/mid_conan-barbar-08-VeW-275424.jpg 4 5 2

Conan Barbar série

Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda. Příběhy: O šermířích a čarodějích Polykač mrtvol Miniprofily: Magneto, X-Men Publicistika: Mutanti, Cerebro , Robert Ervin Howard Poznámky: Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci. Originál: Of Swordsmen and Sorcerers! - Conan the Barbarian #85 (duben 1978) The Devourer of the Dead! - Conan the Barbarian #86, (květen 1978) Vydal: Marvel. Obálka: Savage Sword of Conan #174 (červen 1990)... celý text

Ivan Kučera
31.05.2021 4 z 5

Nič proti ženám (ehm), ale Conanovi ich spoločnosť pristane len ak oddychuje v prístave, alebo v krčme. Akonáhle vyrazí do boja, získa to spád len ak mu kryje chrbát drsný chlap. Ako legendárny, odvážny, dych nikdy nestrácajúci a nemilosrdný bojovník Zula. Dozvedáme sa jeho origin – a totiž že nie je len tak nejakým otrokom, ale naopak jeho krv niečo znamená. Musí si ju ale vziať naspäť. A Conan mu v tom prirodzene pomôže. Veľmi sa mi páčilo rozprávkovo-hororové prostredie mesta kúzelníkov. Následne sa dej z minulosti presúva do súčasnosti, do Hadieho mesta, kde v temnote a mútnej vode číha Mŕtvoložrút. Cítil som parafrázy na Lovecrafta, mimochodom Howardovho kamoša a kolegu. Negatívne vnímam scenár, ktorý operuje s neskutočnými náhodami (objavenie Belit), prípadne je wtf (Conan odmietne splniť dohodu, ktorú uzavrel so Zulom, ponúkne novú dohodu, ktorá je pre Zulu nevýhodná, Zula súhlasí a následne sa filozoficky pýta, či Conan dohodu dodrží, pričom len pred chvíľou jednu nedodržal, nuž toto sa určite dalo vyriešiť estetickejšie). Číslo obsahuje listáreň, rubriku Najslávnejší v histórii Marvel Comics a jednostranový text nielen o postave Conana (kde sa zmieňuje nenapadnuteľný fakt, že slávne conanovky so Schwarzeneggerom nemajú s tými literárnymi veľa spoločného), ale i o samotnom spisovateľovi.

Kapis
12.01.2016 5 z 5

Tento Conan byl spolu se Spider-manem a ještě pár jinými kousky úplně první hvězdy na Československém komiksovém nebi a tehdá to byla prostě nepřekonatelná pecka, za kterou je třeba Semicu i po těch letech poděkovat.

Autoři knihy

John Buscema