Conan Barbar #02

Conan Barbar #02 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275417/mid_conan-barbar-02-226-275417.jpg 4 6 2

Conan Barbar série

Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda. Příběhy: Nepřátelé opeřeného hada! Souboj s mrtvými bohy! Poznámky: Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci. Originál: Fiends of the Feathered Serpent! - Conan the Barbarian #65 (srpen 1976) Daggers and Death-Gods! - Conan the Barbarian #66 (září 1976) Vydal: Marvel. Obálka: Conan the Barbarian #115 (říjen 1980)... celý text

Ivan Kučera
24.05.2021 3 z 5

Druhý Barbar Conan prekvapivo drží linku začatú v prvom a tak pokračujeme v rozprávaní o „bohyni“ Belit, ktorá sa ocitne na palube spolu so svojím záchrancom Conanom. Tentokrát sa z temnej džungle dostávame na more (trochu nuda), následne na ostrov pohltený džungľou (super) a potom do prístavu (opäť trochu nuda). Som zaskočený z toho, ako scenárista rád kopíruje iných. V jednotke Amrbu okopíroval od Burroughsovho Tarzana (výchova dieťaťa zvieraťom) a tu sa pre zmenu vykráda legendárny marvelácky Thor (zdvihnúť sekeru môže len vyvolený). Osobne neverím, že by mohlo ísť o náhodu, na druhej strane je mi to vcelku fuk. A samozrejme nebol by to Conan bez obrovského opereného hada. Páčil sa mi fantasy háv, pretože pred „realistickým“ Conanom v komiksoch uprednostňujem predsa len skôr toho mystickejšieho. Meč hore za Červenú Sonju (!).

Kapis
12.01.2016 5 z 5

Tento Conan byl spolu se Spider-manem a ještě pár jinými kousky úplně první hvězdy na Československém komiksovém nebi a tehdá to byla prostě nepřekonatelná pecka, za kterou je třeba Semicu i po těch letech poděkovat.

Autoři knihy

Roy Thomas