COM.ensky: Kratičká zpráva o covidovém nakažení

COM.ensky: Kratičká zpráva o covidovém nakažení https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/486541/bmid_com-ensky-kraticka-zprava-o-covidov-5pR-486541.jpg 4 8 2

Patnáctiletá Kristýna se touží stát herečkou a odejít z Přerova. A překvapivě se zdá, že tento sen má na dosah. Jenže všechny plány zhatí nečekaná epidemie. Ve vypjaté atmosféře protiepidemických opatření se lidé mění. Pokud se z našich blízkých stanou nepřátelé, nezbývá než přijmout pomocnou ruku od cizích. Cenná rada však může přijít i od Jana Amose Komenského.... celý text

broskev28
25.09.2022 4 z 5

Jak mám Kláru Smolíkovou, resp. její knihy ráda, a do knihovny si postupně dokupujeme i její starší věci, tak tahle knížka mi připadá tak trochu spíchnutá horkou jehlou. Částečně využívá informace uvedené v předešlé knize S Komenským do komiksu, částečně je „poplatná době“ a snaží se reflektovat covidové časy očima náctiletých.
Proč ne, vždyť to je téma jako hrom, jenže mně tady nesedla jazyková stránka, vadí mi především popisy typu: „Kradmo pohlédla na mamku. Žena se poněkud narovnala a vypadala o dost vyšší.“ Je jich tam povícero (s. 116, 119, 131, 133, 142) a pro mě to vždycky bylo jako pěst mezi oči, s tím jsem se snad ještě nesetkala.
Naopak nadšená jsem byla z popisu Přerova, především přerovského mostu, který – jak vím od své přítelkyně, přerovské rodačky – je všem starousedlíkům trnem v oku a dá se bez přehánění říci, že se za něj stydí. Přidanou hodnotou jsou i zlomky ze života J. A. Komenského a jeho dobových souputníků. Takže určitě doporučuju, teď jen komu; kdo v naší knihovně sáhne po takové knize?

„Rozhodně situaci doma nevylepšovalo, že polevila ve škole. Jenže ona se prostě nemohla soustředit. O víkendu se sice snažila učivo dohnat, ale poměr mezi hodinami prosezenými nad sešity a informacemi, které její paměť uložila do správných přihrádek, byl žalostný.“

jan8470
29.01.2022 5 z 5

Knihu můžu doporučit nejen dětem od sedmé třídy výš, ale i jejich rodičům. Možná si po jejím přečtení uvědomí, že ani ti jejich puberťáci to v době covidové nemají lehké.

Kniha COM.ensky: Kratičká zpráva o covidovém nakažení je v