Hra na nikdy

Hra na nikdy https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418579/bmid_hra-na-nikdy-VeI-418579.jpg 4 368 98

Colter Shaw série

V Silicon Valley záhadně zmizela mladá žena. Protože policie se k pátrání staví vlažně, otec pohřešované najme Coltera Shawa, který se živí jako lovec odměn. Cestuje po celé zemi, pomáhá policii při pátrání a soukromým osobám při hledání pohřešovaných. Je ve svém oboru velmi dobrý, pravděpodobně nejlepší. I jeho ale zaskočí, když ho zdánlivě jednoduchý případ zavede do nejtemnějších zákoutí světa technologií. V herním průmyslu se točí miliardy. A kde se točí miliardy, tam obvykle jde i o krk. Stopy z únosu další oběti navedou Shawa k videohře Našeptávač, kterou provází hodně špatná pověst. Hráč je v ní ponechán na opuštěném místě s pěti náhodně zvolenými předměty – a musí se pokusit přežít. Je možné, že se nějaký šílenec nyní pokouší uvést hru Našeptávač do života? Shaw se ocitá uprostřed zběsilé hry na kočku a na myš. Pronásleduje pachatele přes celé Silicon Valley i po nejtemnějších koutech internetu, setkává se s bezcitnými titány herního průmyslu i závisláky, pro které se hraní stalo základní životní potřebou. Možná až příliš pozdě si uvědomí, že přestal být tím, kdo loví. Někdo je mu na stopě a brzy se chystá zaklapnout past.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Domino

The Never Game , 2019

Arsi
19.11.2021 5 z 5

Skvělá detektivka, přesně jak Deaver umí. Ten nikdy nezklame.

ThomasRuhe
19.11.2021 3 z 5

S postavou Coltera Shawa jsem ještě žádnou knihu nečetl. Musím říci, že to nebylo špatné. Zajímavé okolnosti případu, samotný Shaw a postupné objasňování jeho životní minulosti z toho vytvořilo dobrý příběh.
Rhymeovi se sice nevyrovná, ale žádný propadák to není. Zcela náhodou jsem začal prvním dílem, takže zvažuji, že postupně přečtu i ty další.
Hodnotím za 3 hvězdy, ale procentuálně je to asi 70%.

dominika2585
15.11.2021 5 z 5

Deaver mě zatím nikdy nezklamal. I tato kniha se mi moc líbila. I přesto, že téma mi není úplně blízké, tak mě nakonec bavilo. Pachatele jsem neodhadla. Colter je strašný sympaťák a pozadí jeho rodinného života mě ohromuje čím dál víc. Těším se na další díly.

akdar72
01.11.2021 5 z 5

Velmi dobré na první díl série.

JustWomen
21.08.2021 5 z 5

Wow, Colter Shaw je neskutečný sympaťák, úžasná postava, zcela mě pohltila jeho rodinná story, nevšední život a rodinné vztahy. Ale i případ, na kterém se jako lovec odměn podílel, byl originální a neotřelý. Moc se těším na další díly.

kikies
31.07.2021 5 z 5

Za mě tedy perfektní: napínavé, neotřelé, překvapivé, konečně zase nějaký "jiný" hrdina, atraktivní prostředí... Asi mám nového oblíbence! :-)

stanislav0373
20.07.2021 5 z 5

Tak tohle jsem opravdu potřeboval! Znáte ten pocit, kdy se motáte kolem stejných autorů, sérií, podobných knih? A jednou za čas potřebujete opustit předem vyšlapanou cestu a vydat se k jinak smýšlejícím autorům? Tak to mě právě postihlo... Nesbo, Carter, Christie, Flint... Vše perfektní, ale přesto to chce občas nový vítr.

Jeffery Deavera znám jen ze Zběratele kostí, který se mi velice líbil, takže když vyšla nová série s novým detektivem, kterou jsem měl to štěstí zdarma vyhrát v soutěži na FB, nebylo zbytí a tento poklad putoval do police "musím si přečíst". Teď na něj přišla řada a já jsem neskutečně rád, že jsem ve správný okamžik sáhnul po té správné knize...

Hlavní hrdina, který jako jeden z mála není policista ani detektiv na mě působí poněkud podivínsky, ale už od prvních kapitol jsem si ho neskutečně oblíbil. Má poměrně nevšední způsob práce, perfektně logické uvažování a skvěle vykreslenou minulost...

První případ je tak naprosto fenomenálním úvodem, rozkrývající mentalitu hlavního hrdiny, jeho silných i slabých stránek a pootvírá i malou škvírku do tajemné třinácté komnaty jeho osobnosti.

Děj příjemně odsýpá, postrádá hluchá místa a je silně návykový, čemuž dopomáhá i zajímavá zápletka z herního průmyslu...

Palec hore, Jeffery!

Forest66
03.07.2021 3 z 5

Knížka čtivá a celkem napínavá. Bohužel téma Deaverovi nesedne a knížka byla plná nesmyslů, za což musím strhnou pár hvězdiček, protože to bylo dost rozčilující. Stejně jako občasné nelogické jednání hrdinů, ale to možná bylo schválně

Stanas513
03.06.2021 3 z 5

Z této knihy mám trochu smíšené pocity. Je pravda, že je to první kniha nové série, ale nějak mě to zatím moc nechytlo. Právě proto, že je tam příliš mnoho otevřených konců (minimálně dva...) , tak má čtenář pocit, že prostě musí jít do dalšího dílu - a to už mi není moc sympatické. Začíná to zavánět televizním seriálem, hmmm. Ale jinak se to četlo dobře. Styl Jefferyho Deavera se mi líbí.

Katulinka69
16.04.2021 2 z 5

Četlo se dobře, ale že by mě bavilo se říct nedá, každopádně dám šanci dalšímu dílu

konformita
28.03.2021 5 z 5

Colter Shaw se mi moooc líbí. Napínavé, promyšlené a v pozadí něco hodně zamotaného, temného, co bude prostupovat určitě všemi příštími knihami o Colterovi. Po delší době Kniha, lahůdková :-)

Keporkakyně
23.03.2021 3 z 5

Colter je fakt sympaťák a právě tahle postava je jediná nadprůměrná vlastnost knížky, vše ostatní se ztrácí spíše v šedi.

brectanka
18.01.2021 4 z 5

Říkala jsem si, že do nové série od Deavera nepůjdu. Miluji Amílii a Rhyma a nechtěla jsem si zvykat na nové vyšetřovatele. Ale Ježíšek nadělil, je vše zavřené, já doma a tak jsem se do knihy pustila. Říkala jsem si - v první Levelu - nuda. O nic nejde, nemá to spád. A najednou jsem zjistila, že místo koukání na tv čtu. Že nemám hlad a čtu. Čtu i když už bych měla jít spát. Ty jo, najednou třetí Level a konec! A ono to bylo skvělé! Nejdřív jsem přesně věděla, kdo za vším je a ono to bylo úplně jinak. Nejdřív nuda a najednou třeštím oči a čtu s otevřenou pusou. Tak jo, jdu do dalšího případu!

Misshell1
02.01.2021 5 z 5

Dřív jsem četla Deavera, jehož knihy mi půjčovali kamarádi. Většinou mi vadila malá písmena. tuhle jsem objevila v knihovně a zaujal mě název, navíc Deaver mě vždy seděl. Nakopnul mě zase trochu, takže letos si přečtu něco dalšího a také se těším na pokračování Komunita truchlících. Hlavní postava mi sedla a líbí se mi jeho myšlení a zase až skoro do konce jsem nevěděla, kdo je pachatel.

ŠevčaMadVR6
21.12.2020 5 z 5

Tak tohle se mi moc líbilo. Hlavní hrdina, se zkušenostmi zálesáka živící se jako lovec odměn. Zajímavá kombinace v dnešní době. Napětí bylo dost, není to tak krvavé jako Rhyme, ale dle mého to není na škodu. Konec bezostyšně nalákal na další díl. Jen tak dále!!!

TeaPeter
17.12.2020 3 z 5

Deaver vstoupil do nových vod a trhák to tedy opravdu není. Děj je spíše nesourodý, tuhle a tamhle z něj něco trčí. A nakonec se ani všechny linie neuzavřou - já vím, že už existuje další díl a za nedlouho bude další, ale u Deavera takové okaté odbočky k dalším dílům nebývaly zvykem. Uvidíme, jestli se to do příště utřese nebo jestli autor potřebuje tvůrčí oddechový čas.

Crozz
08.12.2020 4 z 5

Perfektní, geniální...

Peggy2711
13.11.2020 2 z 5

Zatím jsem někde kolem strany 170 a vůbec mě to nebaví. Pořád jsem četla a doufala, že se to přeci musí zlomit, že to začne být zajímavé, napínavé, prostě na co jsme zvyklí z předchozích knih od Deavera, ale nic. Je to nuda, zatím jsem ji odložila, těžko říct, jestli dostane ještě šanci.

Vabowime
25.10.2020 4 z 5

J. Deaver je můj nejoblíbenější autor. Hra na nikdy je za mě slabší knihou i když téma je pro laika v hraní počítačových her zajímavé. Nicméně chyběla mi napínavost, na kterou jsem u o tohoto autora zvykla.

Kaja1
25.10.2020 3 z 5

Kniha není tak drastická, jako jiné knihy tohoto autora. Nepřečetla jsem ji na jeden zátah, jako by mě nezajímalo jak to dopadne. Pro člověka, který nikdy nehrál žádnou počítačovou hru, to byl nicméně zajímavý pohled do tohoto světa. Ale nicméně je chápu, hry jsou pro ně tím, co pro mne knihy, a teď, co je lepší....