Colby #2: Slunce zemřelo dvakrát

Colby #2: Slunce zemřelo dvakrát https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/7676/bmid_colby-2-slunce-zemrelo-dvakrat-Hcj-7676.jpg 3 12 4

Colby série

< 2. díl

I druhý díl přináší napínavý příběh trojice kamarádů z amerického letectva, tentokrát z temných stránek americké minulosti - agentura Blue Sky má odhalit okolnosti týkající se postavení Japonců ve Spojených státech po útoku na Pearl Harbor. Jizvy jsou stále velmi čerstvé… Proč si renomovaný advokát Havelock Treveylan vybral ke spolupráci právě tuto agenturu? Protože si byl jist, že případ důkladně prošetří? Nebo je tomu právě naopak? Kdopak inkasoval největší zisky ze zajateckých táborů…?... celý text

Literatura světová Dobrodružné Komiksy
Vydáno: , BB art

Colby - le soleil est mort deux fois , 2001

Luigi1
12.12.2023 3 z 5

Pěkná ilustrace a pěkné čtení

Ivan Kučera
08.11.2023 3 z 5

Ďalší z pomerne širokej rady komiksov od BB/art z cca rokov 2002 – 2003 (ďalej napr. I.R.$, Niklos Koda, či Vlad), ktoré to na našom trhu skúsili v ambicióznej podobe (menej známi tvorcovia, nesuperhrdinská tematika, rozmery A4, tvrdá väzba) a ktoré sa mali stať úspešnými, dlhovydávanými sériami, ale napokon to predčasne zabalili, tu po jednej časti, tam po dvoch, v najlepšom prípade „až“ po štyroch (Strygy). Ale nebola zo psa slanina a tiež Colby to po dvojke (vrátane) zabalil a už sa na náš trh viac nevrátil. V jeho druhom samostatnom dobrodružstve sa (u nás neznámy) scenárista Michel Regnier Greg venuje „atraktívnej“ téme v podobe dozvukov Pearl Harboru, čo patrí dodnes spolu s indiánskou tematikou, rasizmom, či vojnou vo Vietname, medzi traumatizujúce témy americkej spoločnosti. Celé je to riadne noir retro so skvelou kresbou. Francúzskemu ilustrátorovi Michelovi Blanc-Dumontovi (Go West Young Man) sa podarilo skvele vystihnúť „čarovnú“ dobu americkej prvej polovice 20. storočia. Atmosféra danej doby z komiksu prostredníctvom áut, či kostýmov a interiérov a exteriérov budov, dýcha doslova z každej strany. Benzín za pár centov, klobúky, „starodávne“ autá, pouliční čističi topánok, mliečne bary... fakt super. Ale na mňa zároveň paradoxne (?) pôsobila neživotne. Cítil som sa trocha ako keď sa ku mne kedysi dostal Rip Korby, akurát toto bolo aspoň vo farbe. Scenár ma nudil. Asi to chcelo pritvrdiť (erotika, násilie). Uznávam, týmto smerom asi tvorcovia ísť nechceli, ale i vinou toho to vyzerá ako dospelé Rýchle šípy, ktoré emigrovali do USA a pokúsili sa natočiť remake Čínskej štvrti. Naopak, potešilo ma, že ako napr. I.R.$. 2: Hagenova strategie, aj Colby 2 sa venuje špinavým tajomstvám vojny, o ktorých si niektorí mysleli, že sú dávno pochované, lež nie je to tak úplne pravda a koniec nie je kým, nie je koniec. Je to skôr len 2,5* než plnohodnotné tri, ale prižmurujem oko, lebo som v živote čítal oveľa horšie komiksy.

bazyk21
06.11.2022 5 z 5

americká drsná škola, stálá akce a napětí, v každém případě skvělá ilustrace i příběh

Disease
02.01.2020 3 z 5

Lepší než první díl, asi díky většímu počtu stránek.

komiksy

Autoři knihy