Čokoláda

Čokoláda https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56463/cokolada-56463.jpg 4 575 122

Čokoláda série

Mladá žena si v malém městečku otevře obchod s čokoládou, i když se to některým obyvatelům nelíbí.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR) , Knižní klub

Chocolat , 1999

85098211
08.10.2017 4 z 5

Docela dobrá kniha s trochu pomalejším rozjezdem. Kdysi jsem viděla i film, ale ten se mi moc nelíbil. Ze začátku jsem si totéž myslela i o knize, protože se mi pozdávala lehce nudná. Ale později jsem jí přece jen přišla na chuť a začala se mi líbit. Proto mě tak trochu zamrzel její otevřený konec. Protože ale vím, že je tato kniha první částí trilogie, hned se vrhám na pokračování ;-).

Lilly4
18.05.2017 5 z 5

Skvělá kniha, lepší než film, který jsem viděla dřív. Bohužel pokračování a další knihy autorky už tak dobré nejsou.
Ke čtení doporučuji nejméně jednu tabulku dobré čokolády. V mém případě by si Vianne jistě tipla višně v hořké čokoládě se špetkou chilli.

Stellia
08.05.2017 5 z 5

Ak Vás k rozhodnutiu, že si konečne prečítate aj knižnú predlohu, inšpirovalo filmové spracovanie s Johnnym Deppom, vedzte, že v podstate ide o úplne iný príbeh. A to nielen z hľadiska absencie niektorých postáv. V konečnom dôsledku však dôjdete k záveru, že "oba" príbehy sú neskutočne dobré a stoja za Váš čas :)

koki.veru
16.04.2017 3 z 5

Prijemne cteni,takove oddychove,ale jelikoz mam radeji thrillery ci detektivky,byla pro me knizka ponekud nudnejsi,bez nejake poradne akce. Spis takova knizka na odpocinuti a prijemny relax.

Liilith
10.03.2017 4 z 5

Čoko, čoko, čokoláda...
Čokoláda je román z francouzského venkova. Děj rychle ubíhá a ani si neuvědomíte, že už je tu konec knihy. Autorka je výborná v popisování lidských pocitů a vykreslování povah, takže čtenář již od začátku ví, kdo je zlý a kdo ne. To nám může trochu připomenout pohádky z dětství, kde zlé síly bojovaly proti těm dobrým, a kde dobro vždy na konci zvítězí. Děj je rozdělen na kapitoly, přičemž každá z nich popisuje jeden den. Není proto těžké sledovat postupně vznikající přátelství mezi hlavní hrdinkou a obyvateli vesnice, a stejně tak i stále se zintenzivňující tlak na ni. Ta nese chování ostatních statečně a klidně, až je to místy podivné.Román Čokoláda je příjemným zpestřením prázdných večerů a volných chvílí, takže si myslím, že ten, kdo ho otevře, nebude určitě zklamán.

Aurorita
16.02.2017 3 z 5

Tak tato kniha pro mne byla,... já ani nevím, jak to říct. Na jednu stranu se mi líbila, ovšem na druhou mě někdy děj dost nudil a do čtení jsem se musela nutit. Navíc kapitoly věnované Reynaudovi pro mne byly docela utrpení, tedy až na tu poslední :) Přišlo mi, že celkově se ten děj táhl a vlastně se ani nic pořádně nestalo, přesto mě stále něco nutilo knihu číst a přečíst. Druhému dílu zkusím dát tedy ještě šanci

martiline
30.11.2016 5 z 5

Tak toto se mi moc líbilo. Nejdříve jsem viděla film, až pak četla knihu.
Ale nááádhera. :-) Četlo se samo.

Helianthus
30.10.2016

Kniha i film se mi moc líbilo a mohu jen doporučit.

Janeee
23.09.2016 2 z 5

Nevím proč, ale nějak jsem se nemohla pořádně začíst. Kniha nebyla úplně špatná, ale podle hodnocení jsem čekala daleko lepší příběh. Zkusím ještě další díl. Třeba se to u mě zlomí. ;-)

Jane007
08.09.2016 4 z 5

Kouzelná knížka. Úplně z ní čišelo kouzlo Francie, lásky a hlavně čokolády (která během čtení záhadně mizela v mém bříšku). Jen závěr mě trochu zamrzel (oproti filmu úplně jiný).

Ivuska.09
04.08.2016

Odpočinková kniha, při které budete mít chuť na čokoládu :)

Jeanie
23.06.2016 5 z 5

Myslím, že tahle knížka ve mě probudila lásku k Francii. Četla jsem jí už před lety, ale určitě si jí zase přečtu znovu. Jedinou mini výtku přeci jen mám, a to, že se mi při čtení nápadně zvýšila spotřeba čokolády :-)

Smiley96
31.05.2016 5 z 5

Zajímavý příběh, film je také krásný, ale kniha se mi líbila víc :)

Vlado84
20.04.2016 5 z 5

Príjemné čítanie, zaujímavé postavy a ich osudy, všetko veľmi živo opísané, a tá čokoláda.. ;)
Odporúčam :)

Mermaida
10.04.2016 3 z 5

Bohužel se mi nedařilo se začít, ale knihou jsem se nakonec prokousala. Asi pro mě mělo v tomto případě větší kouzlo film, než kniha.(

Atuin
09.03.2016 5 z 5

Tato knížka mà svůj osobitý punc. Všeho o co usiluje obsahuje tak akorát, a to co by ji mohlo znevýhodnit, tomu se autorka otevřela jen tak na okraji. Vnímavým a zajímavým způsobem přiblíženy stránky člověka.

alka14
09.02.2016

Kniha nezklamala. Lepší než filmová verze.

morava
28.01.2016 5 z 5

Dej tohoto pribehu vas zavede do jedne male francouzske vesnicky kde si hlavni hrdinka Vianne
troufne hned naproti kostelu otevrit svuj obchudek , ktery kdyz do nej vstoupite, je plny vune cokolady. Vianne ma zvlastni schopnost a to takovou, ze dokaze odhadnout, kterou sladkosti koho potesit.Vesnicane se zpocatku obchudku vyhybaji, ale postupne si k nemu najdou cestu. Nadherny pribeh,pri kterem jsem si kupovala zasoby cokolady, jeste ze jsem to stihla precist za pomerne kratkou dobu, jinak by mne pohled na vahu asi nepotesil.Doporucuji vsem , kteri maji radi romanticke pribehy a miluji cokoladu !

3nitka
17.01.2016 4 z 5

Kniha sa mi páčila trocha viac ako film, je akási podrobnejšia.

kanibaltéra
03.01.2016

Přesto, že jsem prvně viděla film, kniha pro mě měla obrovský přínos. Objevila podrobněji minulost hlavní postavy Vianne a vnesla tak do příběhu o trochu víc exotična, tajemna a hloubky.