Samec

Samec https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261945/bmid_cocktail-samec-y9V-261945.jpg 4 668 112

Cocktail série

V přímořském městečku Monterey kolují řeči o Chloe Pattersonové, která se právě přistěhovala a chystá se otevřít útulek pro opuštěné pitbully. Šušká se, že je bývalou královnou krásy (pravda) a že dala takřka před oltářem košem svému snoubenci (také pravda). A že se sice po nikom novém nerozhlíží, nicméně prý padla do oka místnímu fešnému veterináři (naprostá pravda). Když Lucas Campbell zrovna neslouží na rodinné veterinární klinice, brázdí vody zálivu na surfu. Je poměrně čerstvě single a rozhodně se hned nemíní vrhat do nového vztahu. Slečna Miss Zlatý stát ovšem zaujme jeho pozornost a Lucas jí věnuje ne jeden, ale rovnou dva až tři obdivné pohledy. Ani Lucas ani Chloe nestojí o závazky. Mít ale někoho, s kým lze trávit noci a víkendy, není k zahození. Bude několik sklenek Mai Tai, měsíční svit a broukání Franka Sinatry stačit k tomu, aby oba hrdinové zapomněli na svou minulost? Smíchejte kapku polynéské chuti se špetkou nestoudnosti a přilijte trochu starého dobrého kouzla dohazování – nastal čas na Samce.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Mladá fronta

Mai Tai'd Up , 2014

Vendy1993
29.09.2023 2 z 5

tak tohle byl za mě nejslabší díl série (zatím, chybí mi přečíst poslední díl)...vůbec jsem se do toho nemohla dostat, to popisování všeho možného přes pomalu dvě strany tomu vůbec nepřidalo a celkově mě to moc nebavilo :(

Renike
09.05.2023 5 z 5

Kniha mě bavila, vtipná, lehká, za tematiku záchrany týraných a bojovných psů přidávám hvězdičku navíc :)

Mamka_cte
20.03.2023 5 z 5

Tahle chuťovka, mi na začátku připomínala Harlequinky, co jsem si jako mladší půjčovala od babičky, ale postupem příběhu to přidávalo na obrátkách a nakonec se mi to moc líbilo.

Autorka dokázala něco, co jiný autor už dlouho ne. V první polovině stránky jsem brečela kvůli smrti pitbula při zápasu a v druhé polovině jsem se totálně rozpálila při scénce ve sprše.

Líbilo se mi, že příběh nebyl jen o nešťastně zamilovaných nebo smutných lidech a obsahoval i pomoc týraným psům. Za to jedno velké plus.

Samozdřejmě kniha je jeden velký happyend, co jiného čekat od románu. Ale ani nechybí hooodně pikantností.

Největší mínus je ta obálka, FUJ. Kdyby mi kniha nepřišla ve štafetě, tak bych po ní nikdy nesáhla. Tak moc se mi nelíbí. Přitom se pod hnusnou obálkou skrývá krásný příběh plný lásky, chtíče, ale také bolesti, starostí a problémů s rodinou.

Takže si odmyslete obálku (nebo zavřete oči) a hurá do čtení! Doporučuji

Luvy
29.06.2022 5 z 5

To bylo tak vtipný,že bych takový knížky ráda četla častěji. Ale nesmíte to brát vážně, jinak se vám to líbit nebude. :))

georginaa
25.06.2022 3 z 5

No tak co říct, zase průměr. Řekla bych, že když Chloe otevře útulek pro opuštěné pitbuly a potká senzačního veterináře, tak bude více příběhů ze života zvířat. To bohužel upadlo v zapomnění, když ty dva se dali dohromady. A tak slibně to začalo. No v každém případě pro každého "samec" znamená něco jiného, ale fakt už mě nebaví stále číst o udělaných chlapech. Copak normální kluci neprožívají taky lásky? Nemají nárok na své příběhy i když tkzv. nejsou tolik udělaní? Už je to fakt asi zoufalost, číst stále dokola to samé.

Mondaika
01.03.2022 1 z 5

Dámy a pánové zklamání... Ze začátku knihy to vypadalo nadějně. Bohužel postupně mě příběh vůbec nebavil... Spoustu klišé, žádné napětí. Některé stránky jsem přeletla jen leteckým pohledem... A stačilo to. Myšlenka na příběh krásná, ale chtělo by na tom trochu víc zapracovat...

Zároveň se mi také nelíbí, že skoro každá
druhá "romance" má "pravidlo" , že pán pravý je vždy dokonale obdařený a bývalý naopak ho má malýho...

Poz. Naprosto také souhlasím s tím jak #janina66 uvádí, že název je velmi zavádějící...

janina66
24.06.2021 4 z 5

Název knihy je velmi zavádějící. Má oblíbená autorka nezklamala. U knihy jsem se pobavila a odpočinula. Humorná romanťárna a psi, vděčné téma.

uminaa
22.06.2021 4 z 5

Tentoraz som si povedala, že začnem netradične – predposlednou knihou série.

Či by sa tejto knihe dalo niečo vytknúť? Áno, tak ako každej.

Išlo o knihu plnú klišé? Áno, ale takým milým spôsobom.

Postavy boli nezáživné, nemastné - neslané? To by som ani nepovedala. Nešlo tu o príbeh prachatého mača, ktorý má očividne dosť veľký problém so záväzkami a vlastne aj sám so sebou, pretože má temnú minulosť a tú si kompenzuje zvláštnymi praktikami, chovaním a pod., a x-saťročnej chudobnej panny, ktorá premení zviera na princa Krasoňa. Nechápte ma zle, ja rada čítam príbehy s týmto „modusom operandi“. Výborne sa dá pri takých príbehoch oddýchnuť a vypnúť. A keď je to ešte aj s nejakou (aj keď minimálnou) pridanou hodnotou (môj názor - tú si buď človek v akejkoľvek knihe nájde, alebo nenájde) a aj keď s malým množstvom humoru a sarkazmu, som spokojná. Teda nechcem byť pokrytec – väčšinou som spokojná. Niekedy si jednoducho s knihou nesadneme.

Ale späť k hodnoteniu tejto knihy. Teraz som bola celkom vďačná za takýto príbeh. Aj keď nešla autorka ohľadom témy týrania zvierat, resp. psov (a ešte konkrétnejšie pitbullov), do hĺbky (aj keď možno o trošíčku aj mohla), treba rátať s tým, že nejde o odbornú literatúru zameranú na prácu s týranými zvieratami. Ide o knihu z oddelenia literatúry pre ženy, ktorá sa vo všeobecnosti síce málo, ale aspoň predsa dotkla aj takejto závažnej témy. Ja som si napríklad pri tejto knihe aj poplakala, a preklínala ľudí so zvrátenou chuťou zámerne ubližovať akémukoľvek živému tvorovi, a keby som mohla, zoslala by som na nich blesky, hromy a mor.

Priznám sa, že zo začiatku som nevedela, či mi bola Chloe sympatická, alebo mi jej bolo viac ľúto. Nevidela som v nej ani tak rozmaznanú slečinku z bohatej rodiny, ale skôr dospelú ženu, ktorá je obmedzovaná a kontrolovaná do takej miery svojou zatrpknutou a snobskou matkou, ktorá sa zasekla asi tak v 19. storočí, že sa nechala nútiť do svadby, a to v 21. storočí. Príšerné! Ale tak v knihách je možné všetko.

Čo sa týka Lucasa, tak ten mi bol naozaj veľmi sympatický . Vedela som si ho veľmi živo predstaviť, ale rozhodne nie ako princa Harryho. Pri jeho opätovnom stretnutí s Juliou som síce škrípala zubami, ale keď som si spomenula na svoju mladosť - pochabosť a na to, ako dokážu byť mladí ľudia ani nie tak zaľúbení, ale skôr zaslepení, naivní a dôverčiví... No a povedzme si úprimne, ktorý mládenec hneď rozmýšľa nad povahou partnerky, keď sa má dotyčná podobať na Pamelu Anderson? Všetka česť výnimkám, páni! V každom prípade, Lucas to zvládol lepšie, než som čakala.

Celkom som sa zabavila na spoločných interakciách medzi Chloe a Lucasom – síce som neplakala smiechom, ale pobavili ma.

Trošku ma mrzelo, že nedostali viac priestoru Lou a Marge, ale tak čo už.

Do čítania tejto knihy som išla s tým, že som na ňu narazila náhodou a chcem zaplniť poslednú tému čitateľskej výzvy. Dokonca som vedela, čo mám od autorky zhruba čakať - takže suma sumarum – nebolo to najhoršie. Išlo o ľahké, nekomplikované, plynulé čítanie.

A na záver si neodpustím:
„And more, much more than this,
I did it my way.“

vcielka
29.03.2021 2 z 5

(SPOILER) No, zatial najslabsia cast serie. Bolo to strasne nudne a nezazivne. Najviac sa mi pacila pasaz, kedy sa stretli na veterine a podali si ruky, ona mu povie, ze ju tam posiela Lou a Lucas odpoveda "vdaka Lou", aj ked vobec netusi, kto to je, hlavne ze vdaka nemu tam je :) To bolo velmi mile a len kvoli tejto malej epizodke davam 2. hviezdu. Inak sa tam absolutne nic nedialo cely cas a az na konci, ked sa mu priznala to konecne zacalo byt fakt zaujimave, az kym sa nevratil z Belize a vsetko bolo ok. Vobec nevadilo, ze sa jej 3 mesiace neozval, neodpisal, nezavolal. A este jej aj povie, ze sorry ze som sa neozval a vdaka, ze si mi nevrazila a ona to vsetko presla a vsetko super. Akoze fakt? Mam chut z celej tejto serie plakat. Fakt nechapem, co sa ludom na takychto hlupuckych pribehoch paci. Takuto vec by dokazal spatlat hocijaky nevypisany autor v Cechach i na Slovensku za mesiac a ziadny vydavatel, ktoremu by to poslali, by to v CR a v SR nevydal a poslali by ho do haja, ze sorry moja, mas sa este vela co ucit a vlastne asi na to nikdy mat nebudes. A potom si pride nejaka Claytonova a vydaju jej rovno celu seriu toho paskvilu. No, je to fakt vtipne.
Mimochodom hrdinovia boli celkom nezazivne charaktery. Hlavny hrdina vyzeral byt normalne zrely chlap, az kym ku koncu nespravil to, co spravil. Keby to bola zenska, ok, poviem si, je to zenska s menstruacnym syndromom, to sa nam deje pravidelne. Ale chlap? Este k tomu podla vsetkeho mal byt inteligentny. Ma predsa este i celkom inteligentnu vysoku skolu. Je to veterinar a aj sa sprava celkom pricetne. Potom citatel spozna jeho byvalku a tak si hovori, ako mohol niekto inteligentny, tak dlho chodit s niekym ako ona, absolutne hlupuckou osobkou a este si ju chciet aj vziat a pripadne mat s nou nieco spolocne. A autorka to ani nezachrani prehlasenim, ze spolu su od strednej a dobre sa poznaju. Az na taketo nerealne ulety charakterov fakt nie som. Mimochodom, najlepsi charakter pribehu je jednoznacne matka. Aspon jeden aspon niecim zaujimavy charakter.
A opat mam vyhrady k nazvu. Akoze, preco sa tak vola? Vie niekto? Videl v tej knihe niekde niekto nejakeho samca, ak teda opomenieme Sammyho Daviesa Juniora?
Za mna to celkovo nebola knizka hodna vydaja, nieto prekladu.

sun.from.ibiza
21.01.2021 3 z 5

Lehce se to četlo. Ale žádná velká sláva se nekonala. Na knihu jsem se celkem těšila, protože miluji psy, ale v podstatě mi přijde, že se autorka o toto téma jen tak lehce otřela a ještě mi to přišlo dost nereálné a zavádějící.

hadenka
08.10.2020

Milé,oddechové počteníčko,za mě ano.

be_pa
21.09.2020 3 z 5

Všechny knihy série jsou příjemně vtipně psané. Příběh Cloe a Lucase jako takový se mi líbil. Hvězdu dolů jsem dala za autorčinu naivní představu o záchraně týraných pitbullů a jejich dalším bezproblémovém životě.

LucySmile
02.08.2020 1 z 5

Po předchozích knihách z této série naprostá slabota. Hlavní hrdinka je rozmachaná dceruška z bohaté rodiny, která uteče ze svatby a nikomu neřekne proč. Velké zklamání :(

tittanie
19.07.2020

Sérii jsme dočítala a u tohohle dílu jsem se musela nutit k dočtení. Prvních pár kapitol se mi líbilo, pak to bylo trápení.

učtenávčelka
19.07.2020 2 z 5

Lehká oddechovka, oceňuji nové postavy a změnu prostředí, i když velké rodinné sídlo daleko na venkově, je stejný motiv jako z předešlého dílu. A hvězdičky šly extra dolu za námět záchrany pitbullů - sama mám doma fenku ze srovnatelného prostředí s trvalým traumatem. A i když je úsměv výherkyně soutěže krásy hodně silný, tak to chce i znalosti a zkušenosti, jinak je takové zacházení pokus o amatérskou plastiku tváře. Takže tohle mi lezlo dost na nervy. Kdyby autorka vybrala jiné téma, třeba o záchraně pudlů ze salonů a výstavních kruhů, nebo o týraných koní, tak nic nepoznám.
Jo a taky ten konec mě nějak naštval. Dokonce jsem si ho v hlavě předělala.

Kristy.Seb
31.05.2020 4 z 5

I další díl knihy z této série se zaměřil na nové postavy. Dostávalo mě s jakým humorem spolu Chloe a Lucas flirtovali.

Kája836
25.05.2020 5 z 5

Knížku jsem přečetla Jedním dechem. Byla to taková velice příjemná oddychovka. Od autorky jsem četla již některé romány a tento mě rozhodně nezklamal. Kromě romantiky jsem tu pocítila i trochu napětí z toho, jak se bude příběh vyvíjet dál a tak to v čtivých knihách má být.

petulkapeta
01.05.2020 5 z 5

Chloe a Lukas byly uzasni,meli podobnou minulost,ale uzadnou budoucnost a ta laska k psum..parada

Ivet1990
22.04.2020 3 z 5

Jako takhle dobrý, ale jinak až moc velká oddychovka

PerfectionistKa
19.04.2020 4 z 5

Tento díl mě ve výsledku bavil nejméně. Chápu, že autorka chtěla v každém příběhu použít jiný postup, jak dát hlavní hrdiny dohromady, ale tady to bylo nějak až moc ideální. Ke Chloe jsem nedokázala tak přilnout, jako k Viv nebo ke Caroline, která je moje favoritka a sedla mi nejvíc.

Prostě Nabíječ byl Nabíječ. A já raději kočky (a rytíře), než psy. Celá série jako celek mě ale určitě baví, příjemné oddechové čtení od skvělé autorky. Takové pěkné 3.5* + 0.5* za sestřenici Lucase :D Už se těším na poslední epilogovou knihu.