Cochcárna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tohle je kniha o moderním šílenství. Tohle je kniha o nás a lidech kolem nás, hrdinech nového milénia, o jakých si čteme v mediálních zkratkách černých kronik, barevných magazínů a všetečných bulvárních plátků, kde každý z nás může být na kratičký okamžik zářící superstar. Tohle je kniha o nás, o vás, vás i vás.

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151279/cochcarna-DA1-151279.jpg 3.811
Žánr
Novely, Literatura česká
Vydáno, Dauphin
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Cochcárna

Přidat komentář
ondras666
31.03.2018

Tak tohle mi teda rozhodně nesedlo ani trochu. Asi to byl pokus o novodobého Kafku a nějakou hlubší sebezpytnou sondu, ale to pro mě nemělo šanci.
Možná to byl pokus o nějakou sebereflexi autora, vzhledem k podobnému vzdělání, těžko soudit.
A myslím, že autor si dokázal jak dlouhé a složité souvětí dokáže napsat. Jedna věta místy skoro na 2 strany fakt asi není normální.

saumur
13.01.2017

Příběh tak trochu kafkovský, dějem-nedějem i jazykem. Místy obtížné čtení, pro Bigase skoro až netypické, ale dotváří podstatu celé knihy.


monikaKU
02.09.2015

Pribeh o tom ako sa da z celozivotnej pretvarky dostat do blazinca.

Sfinx
20.04.2015

Z čeho a jak vyrůstá zlo? V tomto případě nejde o velké kataklyzmatické zlo, ale o řadu malých, někdy omluvitelných poklesků a provinění, která časem narůstají sčítají se a násobí a končí v temné propastí soukromého i veřejného pekla. Sex, prachy ovšem tentokrát bez rokenrolu...

beanstk
20.02.2014

Mrazivý popis rozpadu osobnosti soudce městského soudu. Nejprve věřící a zároveň pionýr, poté premiant a komunista, poté úplatný soudce. Historie jeho rodiny a jeho kréda "urvi co můžeš" a "zůstaň nenápadný" vedou až k rozvoji mániodepresivní poruchy...

s-reader
17.02.2013

Některé čtenáře asi nejprve zarazí samotný název, je možné, že některým bude evokovat neslušné pojmy. Ani z vysvětlení na přebalu knihy nebude moc moudrý, neboť se tam mluví cosi o nošení masek. Ve skutečnosti je slovo cochcárna stvořeno ze spojení „dělat si co chceš“. Bylo v době minulého režimu používáno v případech - velmi častých – kdy akce, úkoly i instituce byly natolik formální, že lidé si dělali co chtěli, hlavně že něco dělali, vykazovali činnost a pobírali odměnu.