Co zbylo z mojí sestry

Co zbylo z mojí sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365456/bmid_co-zbylo-z-moji-sestry-29s-365456.jpg 4 334 103

Kate strávila posledních patnáct let ve válečné zóně. Psala reportáže o nenávisti a brutalitě, teď se však vrací domů. Ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jí zemřela matka. Pohřeb už nestihne; sestra jí dala vědět pozdě. Vlastně ji to ani neudivuje, nikdy neměly dobrý vztah. V rodném domě by se měla cítit bezpečně, ale opak je pravdou. Všude na ni doléhají děsivé vzpomínky. V sousední zahradě vídá dítě, které by tam podle všeho nemělo být. Dějí se jí věci, které jsou velmi podivné a znepokojivé. A tehdy začne Kate pochybovat, jestli se nepomátla. Nemá se komu svěřit. S kým se poradit. Sestra nepřichází v úvahu, ta utápí v alkoholu žal nad tím, že před pár lety zmizela její dospívající dcera. Ještě že je tady sestřin manžel Paul, ten jediný je aspoň trochu nápomocný. Přesto se Kate ocitá na pokraji zoufalství. Neví, jestli je to, co vidí, skutečnost, nebo výplod její mysli. Jako by už nic nebylo takové, jakým se jeví. Dochází k jediné jistotě – že něco je zatraceně špatně. Zbývá otázka, jestli v sobě bude mít dost síly odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Domino

My Sister’s Bones , 2016

JancaKube
19.12.2023 3 z 5

První část se mi moc líbila.. Druhá byla nudná... A třetí přitažena za vlasy...

maličkán
30.10.2023 5 z 5

Druhá kniha od autorky a opět skvělá. Letos nejrychleji přečtená kniha. Nedalo se od ní odejít. Hned jdu na další Ještě jedny zavřené dveře.

SimonaP
13.05.2023 2 z 5

Do tří čtvrtin se nic neděje, pořád jen potřeba šokovat nějakými halucinacemi, pak ke konci samé nesmysly. Autorka vůbec neumí psát.

kulatina
07.04.2023 2 z 5

Kniha ma 3 části, výpovědi sester. Na straně 140 jsem si prvně uvědomila, že příběh nemá vývoj, pořád jen pocity a vzpomínky novinářky z válečné mise. Za dalsich 100 stran jsem už skoro nemohla číst dál, pořád stejně, pocity zase druhé sestry, žádný vývoj příběhu. Obě ženy sedí v životě na místě, nikam se neposunuly, a bědují. Konečně nastal konec, kdy se objevila menší rychlá zápletka a byla vyřešena. Celkově nuda, denně jsem dokázala přečíst tak 10 stran, pak to bylo stale stejné a sáhla jsem raději po mobilu. Dávám za dvě, že jsem to vůbec dočetla.

MisakCZE
03.03.2023 4 z 5

Kniha napínavá, velmi čtivě napsaná.

Rozdělená na tři části, první a poslední jsou skvělé, druhá část sklouzává do klišé a připomíná sledování béčkového akčního filmu ihned po filmu oskarovém.

Autorka má perfektně zmáknuté popisování psychických poruch, tři hlavní postavy a každá mysl jinak poškozená.

Určitě nebudete litovat, když po knize sáhnete.

Renatecka
12.02.2023 4 z 5

Příjemný thriller, líbilo se.

PeťulaV.
23.11.2022 5 z 5

Další naprosto skvělý thriller od této autorky. Po přečtení její knihy "Den, kdy se to stalo" jsem se vrhla na další a i tentokrát jsem nadšená. Kniha je rozdělena do tří částí. První se mi četla trochu hůř, je zamotanější a na mě asi i trochu víc morbidní. Ale druhou a třetí část už jsem hltala stránku po stránce a nedalo se odtrhnout. Skončila jsem ve tři ráno, ale musela jsem to dočíst. Opět skvěle napsané, opět do sebe úplně všechno ke konci zapadne jak jednotlivé dílky puzzle a zkrátka nic nezůstane nezodpovězené. Nuala Ellwood je jedna z mých nejoblíbenějších autorek, co se týče thrillerů a každopádně ji moc a moc doporučuji, píše bravurně.

Adriena838772
05.10.2022 5 z 5

Tahle knížka mě strašně moc bavila je to Britská autorka výborná kniha

Janaves
27.09.2022 5 z 5

Výborně napsané, nečekané rozuzlení, stojí za přečtení!

Rade
11.01.2022 2 z 5

Detektivní příběhy mám ráda jako oddechovky, kterými se odreagovávám od starostí a negativních věcí kolem sebe. Nemusí to být kdovíjaká umělecká díla, ale přece jen mám nastavené nějaké požadavky, které musí dobrá detektivka nebo thriller splňovat.
Jenže v poslední době už jsem se podruhé netrefila, tahle kniha byla neuvěřitelně překombinovaná a autorka tam ve snaze o maximálně strhující příběh nacpala snad všechny maléry a tragédie, které mohou člověka postihnout, od alkoholismu, otce tyrana, utopení sourozence, válečných dramat, poststresového syndromu, a další myslitelné hrůzy, které neuvádím, protože by to už byly spoilery…
Snad jen za to Aleppo a malý pokus o zachycení válečného zpravodajství z Blízkého východu přidávám jednu hvězdičku.
No, jdu na Agathu, tam vím, co mě čeká…

Parwana
09.12.2021 5 z 5

Pořádný thriller, jak má být. Přečteno za jediný víkend, zápletka měla nečekané rozuzlení a kniha naštěstí šťastný konec. Rozhodně doporučuji.

marketa1860
29.11.2021 4 z 5

Silná kniha z pro mě naprosto neznámého prostředí, válka v Afghánistánu, alkoholická závislost, bludy, halucinace. Oproti jiným komentujícím jsem já byla naprosto pohlcena první půlkou knihy, kterou vypráví Kate, válečná novinářka. Ve druhé půlce do děje vstupuje její sestra Sally, ze které se možná vinou zážitků v dětství, možná svým přístupem k životu stala těžká alkoholička, v podstatě je odepsaná. Nicméně je to právě ona, která v sobě najde poslední zbytky sil a zasáhne naprosto zásadně do děje celého příběhu.
Závěr knihy je těžko uvěřitelný a docela uspěchaný, rozuzlení je malinko přitažené za vlasy.

Allla9
20.10.2021 5 z 5

Po delší době jsem četla knížku, která mě doslova pohltila. Krutá realita života se zde střetává s láskou a dlouho potlačovanými city. Válka a následující posttraumatický válečný stres, alkohol se svými důsledky, domácí násilí a lží...... . A následují neuvěřitelné zvraty v ději. Jedna z nejotevřenějších a nejupřímnějších knih, co jsem četla.

anája
06.10.2021 2 z 5

První půlka knihy mě vůbec nebavila, bylo to tak strašně deprimujici, ze jsem myslela ze odložim. Druhá půlka dobrý thiller. Nečekala jsem to tozuzleni. Ale půlka nestačí.

5holek
08.09.2021 4 z 5

Dosti dobrý thriller, zajímavé všechny časové roviny. Celkově poněkud depresivní, těžko se rozlišuje mezi představami Kate a realitou, vysoké hodnocení dávám pro skutečně překvapivý, i když poněkud nereálný závěr.

BaNaMa
03.09.2021 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila náhodou když jsem hledala jinou. A za mě to bylo super. Hezky se to četlo, nebylo nudné a nutilo mě to číst dál a dál. Příběh ze kterého mrazí a i po přečtení o něm člověk přemýšlí.
Určitě sáhnu i po další knize od této autorky.

Pája699
20.07.2021 3 z 5

Bohužel, kniha za mě tak trochu zklamání. První část mě vůbec nenadchla, nevtáhla do děje. Do čtení jsem se musela nutit a chvilkama jsem uvažovala, že snad knihu i odložím. Od druhé části se to trošku rozjelo, ale dojem to už nespravilo. O nevěrohodném konci a rozuzlení ani nemluvím. Tato kniha vás buď nadchne, nebo zklame. Nic mezi není .-)

romanka26
20.06.2021 2 z 5

Kniha mne vůbec nevtahla do děje, nedocetla jsem. Kniha Den kdy se to stalo se mi líbila daleko více.

Aghatte
07.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Budu z ní mít noční můry ještě dlouho, ale jsem ráda, že mi přišla do cesty.
Silný příběh, silné ženy, všechny.
A ten hajzl! Doufám, že se smaží v pekle.

Gibis
02.02.2021 5 z 5

Knihy hodnotím především podle toho, jaké ve mě vyvolají emoce. A příběh Kate vyvolal emoce hodně silné. A tak pro mě rozhodně za pět hvězd, na tenhle příběh dlouho nezapomenu.
Kate je válečná reportérka a všechno to utrpení, o kterém už léta podává zprávy tomu šťastnějšímu světu, ve kterém válka nezuří, se na ní podepisuje. Situace v její rodině je taky pomalu k neunesení a tak se člověk nediví, že alkohol a prášky začínají nad Kate vyhrávat. Celou první část jsem byla na vážkách, jestli si Kate to všechno jen představuje nebo je to skutečnost. A padoucha jsem teda nepoznala ani náhodou! Výborné čtení.