Co vzrušuje velké holky

Co vzrušuje velké holky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28975/co-vzrusuje-velke-holky-28975.jpg 3 23 9

Hlavní postavou knihy je novinářka Inka, která žije se svými dvěma dcerami Katkou a Majdou. Již čtyři roky trvá její vztah se Standou. Má to ovšem jeden háček – je totiž ženatý. I přes prvotní vyhlídku Standova rozvodu, se na jejich vztahu nic nezměnilo, ( až na stupňující se žárlivost Standovy manželky ), a možná právě proto odpoví Inka na inzerát v internetové seznamce, a začne si tak e-mailovat s Antonínem alias Tonym, který je momentálně v USA. Tvrdí o sobě, že vypadá jako Sean Connery. Píší si čím dál tím víc důvěrnější e-maily a oba se těší, až se osobně setkají. Děj nás dále přívádí do prostředí redakce časopisu o bydlení, kde Inka pracuje. Zde poznáváme její kamarádku Helenu, vtipného kolegu Ivana, ale i poněkud zvláštní Bělu. Kniha je plna humorných situací; společně s Inkou totiž žijí nejen dvě dcery, ale také kokršpanělka Bella a kočka D´Artangnanka ( oslovovaná Dáda ), jež jsou zdrojem spousty komických situací, ať už jde o kočku ve vaně, nebo fenku, jenž často upřeně zírá do bubnu automatické pračky. Inka se stále schází se Standou; má trochu nepříjemný pocit z nového přítele své dcery Katky; diví se zaváděným novotám v redakci a den kdy se má sejít s Tonym na letišti se blíží… Kniha Co vzrušuje velké holky je velmi příjemným čtením, neboť hltáme řádky jeden za druhým s úsměvem na tváři. Zároveň se však dotýká témat dnešní doby, jako třeba toho, co vše může vzejít z internetové seznamky, nového přítele naší dcery nebo ze vztahu s ženatým mužem. Knihu je pro každého, kdo se chce trochu odreagovat, a také se pousmát nad situacemi, které (kdo ví?) mohou příště potkat zrovna nás. A je čtivá i pro muže :-) ... celý text

aliza
15.07.2022 3 z 5

Docela dobře se to četlo, ale od poloviny jsem čekala, kdo vlastně přijede, trošku mne to pak už nudilo, ale celkově to nebylo špatné.

Madi
07.12.2017 3 z 5

Od knížky s tak debilním názvem a hnusnou obálkou jsem nečekala vůbec nic a...světe div se, číst se to dalo. Hlavní hrdinka je sice blbka, že milého Seana Tonyho neprokoukla hned, ale i takové naivky jsou mezi námi.

daza.dt
07.12.2016 5 z 5

Přečetla jsem též jedním dechem - moc fajn oddychovka. Hlavní hrdinka Inka - normální ženská, ví co to jsou problémy s dětmi i zvířaty. Rande naslepo, kdy se z vytouženého ideálu vyklupe naprostý opak.... Krásné a čtivě napsané. Určitě doporučuji

anais
19.11.2016 1 z 5

Nějak mě to nudilo. Neustále jsem čekala, když už to nastane a když konečně přijel pan očekávaný z Ameriky, tak to dopadlo přesně tak, jak jsem čekala. Škoda.

Mission
06.08.2015

I když se jedná především o čtení pro ženy, přečetl jsem ze zájmu toto svěží čtivé dílko i já. Prostě proto, že mě zajímalo a něco mně říkalo a říká, že jde do jisté míry o autobiografii autorky. Zaujala nejen mě i jiná díla této autorky. Třeba "Atlas..." a jiné její článečky v časopisech. Pobavilo mě to, čekal jsem však nějaké rozuzlení, ponaučení. Byť vyjádřené implicitně. Ale buď jsem jej neodhalil, nebylo tam, anebo se nachází na jiném místě knížky, kde jsem jej já nepostřehl. Jako odpočinkové čtení pro odreagování to však bylo tak jako tak dobré. Zejména představa, že se i vše v reálu takto nějak odehrálo, byla do jisté míry "vzrušující". Sdělením tedy asi mělo být pro zralé inteligentní ženy vskutku to, co "vzrušuje velké holky".

kathy
12.08.2014 4 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden zátah. Pobavila mě, ale očekávala jsem (zřejmě podobně jako ostatní), kdy se konečně NĚCO stane. Pod tím "něčím" mělo být to vzrušení velkých holek, jak sliboval název. Takže ke konci lehké zklamání. Každopádně oddechové čtení na prázdné večery.

čohynka
18.08.2013 4 z 5

Pobavila mě, zaujala, četla se dobře, určitě se k ní vrátím ještě jednou... :)

kika 13
27.10.2012 2 z 5

Román jsem četla a čekala kdy to začne být zajímavé,ale nic se celkem nestalo.

giggle
22.09.2012 1 z 5

Od knihy, která má 87%, jsem očekávala a očekávám více. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco závratného, co mě upoutá, ale nepřišlo to. Pro mě nuda, možná napsaná dobrým stylem, leč zbytečná zdlouhavá.

2009  60%Co vzrušuje velké holky
2014  54%Postel pro dvě
2010  44%Atlas mužů
2023  0%Třetí kočka za druhou

Kniha Co vzrušuje velké holky je v