Co vyprávěly staré pražské domy

Co vyprávěly staré pražské domy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38180/co-vypravely-stare-prazske-domy-38180.jpg 4 15 4

Praha – město fascinující, krásné, plné překvapení. Téměř všechny její staré domy mohou vyprávět. O čem? O známých osobnostech, které v nich žily své životní příběhy – příběhy naplněné tajemstvím, láskou, ba i nenávistí, šťastné i plné osudových zvratů. Jan Wenig domům uměl naslouchat a jejich tajemství nám vyzradil. Spolu s ním navštívíme známá, ba i polozapomenutá místa – Portheimku, Bertramku, Celetnou ulici, Faustův dům, Malé náměstí a další lokality staré Prahy. Dozvíme se, kdo zde žil, jaký byl jeho životní příběh, s ním vlastně i jaký byl osud jeho rodiny a současně domu samotného. Pojďte se projít starou Prahou, pojďte „poznávat“ historii hlavního města z jiného pohledu. Naše knížka je pro tuto čtenářskou procházku jako stvořená. Skvělé čtení pro dlouhé zimní večery.... celý text

cukrovka
11.07.2021 4 z 5

Příjemné čtení o historii některých pražských domů a lidech v nich žijících. Některé údaje byli dost zabíhající, ale neubírá to na zajímavosti. Konkrétní domy jsem si vyhledávala na internetu abych si je přiblížila.

Daydreamer
15.05.2019 4 z 5

Je to takové příjemné, čtivé povídání o domech a lidech kolem nich. Pro mne občas až příliš zabíhající do minulosti, ale asi to ani jinak nešlo. Rád si přečtu každou dobrou knížku, která mi prozradí něco zajímavého o starých časech a lidech v těchto časech žijících. Tuhle knihu bych zařadil mezi ně.

Nočnípták
08.07.2018 3 z 5

Knížka je moc pěkně zpracovaná. Ilustrace dokonalé. A že je poplatná době? Mně to nevadilo. Vždyť která kniha není? Prvně jsem ji četla už dávno a moc jsem si z ní nepamatovala. Teď ale jsem si vzala k ruce plán Prahy a dělala jsem si značky, kam se s vnoučaty podíváme, až zase do Prahy pojedeme.

ladyfromskye
23.12.2017 3 z 5

Vcelku pěkná knížka, ale jedno přečtení mi bohatě stačí. Chvilkama jsem vlastně byla až zklamaná. Zdálo se mi až příliš často, že jsou příběhy chaoticky vyprávěné a že odbočují od hlavní linie - od příběhů jednotlivých domů. Ale nejvíce mi vadila ta poplatnost době. Tohle téma šlo zpracovat i bez ní.

Jan Wenig
česká, 1905 - 1979
2009  85%Co vyprávěly staré pražské domy
1968  87%Co to je, když se řekne...
1968  80%Márinčino dětství
1980  87%Byli v Praze
1991  70%Panenka pro štěstí

Kniha Co vyprávěly staré pražské domy je v