Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci, jak je (možná) neznáte 2.díl

Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci, jak je (možná) neznáte 2.díl https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32796/bmid_co-v-ucebnicich-nebyva-aneb-cesti-p-H46-32796.jpg 4 14 5

Podtitul: Od Ferdinanda I. Habsburského ke Karlu I. Habsbursko-lotrinskému Autorka pokračuje v dalším vyprávění o českých panovnících - tentokrát výhradně z rodu Habsburků. Časově jde o epochu od nástupu Habsburků na český trůn r. 1526 (Ferdinand I.) až po vládu posledního českého krále Karla I. Habsbursko-1otrinského, kdy se Rakousko-Uhersko rozpadlo. Jako v předchozím dílu, tak i zde, se autorka snaží čtenáři přiblížit zejména lidskou stránku osobností českých panovníků; proto do výkladu vkládá množství drobných zajímavostí i historek. - Doplněno portrétem každého z vládců, životopisnou chronologií, tabulkami panovnických potomků a na závěr seznamem doporučené literatury. ... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Motto

Lele61
04.11.2023 4 z 5

Různé méně známé zajímavosti a "perličky" ohledně panování Habsburgů na českém trůnu. Neotřelý pohled na jednotlivé vladaře z poněkud jiného úhlu. Dobře napsaná knížka je takovou pestrou sondou do soukromého života panovníků. Prostě dějiny podané zábavnou formou. Doporučuji k přečtení, určitě se dozvíte něco nového.

Damonka12
03.01.2021 4 z 5

Mnohem zajímavější než první díl.

Jamate2
03.10.2017 5 z 5

Na to, že jsem ve škole dějepis neměla ráda, tak tahle knížka je super napsaná, hodně zajímavostí. Doporučuji, díky této knížce mě dějiny začaly bavit

bevanka
26.01.2017

parádní, doporučuji všem :-)

honza66
01.04.2013 4 z 5

Lehce psaná " něco jako učebnice", takový soft bulvár o habsburských panovnících, zaměřeno na ně osobně a jejich soukromý život, o politice apod, se moc nedozvíme. Ale to asi ani nebyl záměr, ve svém druhu literatury fajn kniha.