Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci, jak je (možná) neznáte 2.díl

Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci, jak je (možná) neznáte 2.díl

Podtitul: Od Ferdinanda I. Habsburského ke Karlu I. Habsbursko-lotrinskému Autorka pokračuje v dalším vyprávění o českých panovnících - tentokrát výhradně z rodu Habsburků. Časově jde o epochu od nástupu Habsburků na český trůn r. 1526 (Ferdinand I.) až po vládu posledního českého krále Karla I. Habsbursko-1otrinského, kdy se Rakousko-Uhersko rozpadlo. Jako v předchozím dílu, tak i zde, se autorka snaží čtenáři přiblížit zejména lidskou stránku osobností českých panovníků; proto do výkladu vkládá množství drobných zajímavostí i historek. - Doplněno portrétem každého z vládců, životopisnou chronologií, tabulkami panovnických potomků a na závěr seznamem doporučené literatury. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32796/co-v-ucebnicich-nebyva-aneb-cesti-p-H46-32796.jpg 4.313
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Motto

Jamate2
03.10.2017

Na to, že jsem ve škole dějepis neměla ráda, tak tahle knížka je super napsaná, hodně zajímavostí. Doporučuji, díky této knížce mě dějiny začaly bavit

bevanka
26.01.2017

parádní, doporučuji všem :-)

honza66
01.04.2013

Lehce psaná " něco jako učebnice", takový soft bulvár o habsburských panovnících, zaměřeno na ně osobně a jejich soukromý život, o politice apod, se moc nedozvíme. Ale to asi ani nebyl záměr, ve svém druhu literatury fajn kniha.