Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci jak je (možná) neznáte 1.

Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci jak je (možná) neznáte 1. https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32797/co-v-ucebnicich-nebyva-aneb-cesti-panovnici-jak-je-mozna-neznate-dil-32797.jpg 4 18 4

Podtitul: Od Sáma k Ludvíku Jagellonskému Autorka se snaží přiblížit dnešnímu čtenáři postavy českých panovníků tak, aby přestaly být pouhými nositeli hodnosti, ale staly se "konkrétními lidmi". První díl zahrnuje období od Sáma po Ludvíka Jagellonského. Každému panovníkovi je věnována samostatná kapitola se stručným životopisem, i s různými zajímavostmi a nepříliš známými událostmi, které jsou s touto osobností spojeny. Text je doplněn schématickými mapkami, tabulkami a ve většině případů i podobiznami panovníků. Na závěr knihy jsou připojeny tabulky, které v chronologickém pořadí uvádějí seznam všech vládců zmíněných v tomto díle a jejich životopisná data. Další tabulka uvádí rovněž v tomto pořadí panovníky a jejich potomky - následníky trůnu. Doplněno seznamem použité a doporučené literatury. ... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Motto

Andyska007
Andyska007
16.07.2023 4 z 5

Po přečtení historického románu Král železný, král zlatý o Přemyslu Otakaru II. jsem si chtěla ujasnit a osvěžit informace o našich panovnících - Přemyslovci, Lucemburkové, Jagellonci... A Habsburkové se stále snažili na náš trůn dostat, až se jim to povedlo... Kniha je psaná zajímavě, čte se lehce. To mi vyhovovalo.

Damonka12
Damonka12
28.10.2020 3 z 5

Některé informace v knize jsou obecně známé a jiné zase zajímavé. Moc nevím, co si o ní myslet.

kejty91
kejty91
09.07.2014 4 z 5

moc krásná a poučná kniha, těším se na pokračování. vřele doporučuji, jak mladým tak i starším.

danit
danit
12.04.2013 4 z 5

Hodně povedená pomůcka k pochopení školního výkladu. Něco je samozřejmě čtenáři známé, něco si zopakuje a někdy se setká i s novými fakty, pověstmi... Fajn doplněk ke studiu, na gymplu bych ji uvítala, lepší než učebnice.

Přemyslovci panovníci Čechy králové Lucemburkové Jagellonci české dějiny knížata

2006  78%Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci jak je (možná) neznáte 1.
2010  93%Co v průvodcích o Praze nebývá
2013  73%Co možná nevíte o životě našich předků
2013  83%Co ještě nevíte o životě našich předků
2011  83%Co encyklopedie tají

Kniha Co v učebnicích nebývá aneb Čeští panovníci jak je (možná) neznáte 1. je v