Co tu kvete? Origin. průvodce přírodou

Co tu kvete? Origin. průvodce přírodou https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288381/bmid_co-tu-kvete-origin-pruvodce-prirodo-lsP-288381.jpg 5 25 4

Nové přepracované vydání úspěšné encyklopedie planých rostlin obsahuje přehled nejběžnějších druhů. Seřazuje je do skupin, které jsou velmi snadno určitelné i bez větších botanických znalostí. Stačí si všímat základních znaků: jakou mají květy baru, jestli jsou souměrné a zda jde o strom, keř nebo travinu. Kniha nabízí nejen podrobný popis jednotlivých rostlin i s výstižnými ilustracemi, ale také základní informace o biotopech a uvádí přehledné tabulky a náčrty ilustrující botanické termíny, jako jsou typy květenství, plodů, stonků či postavení listů.... celý text

Literatura naučná Zahrada
Vydáno: , Knižní klub

Was blüht denn da? , 2015

Mi--LADA
23.11.2021 5 z 5

Dokonalá encyklopedie planých rostlin s krásnými ilustracemi. Literatura, kterou prostě musím mít doma a ke které se často vracím. Jedna z nejlepších.

Jordanka9
01.03.2021 5 z 5

Velice přehledně zpracovaná kniha německých autorů. Členění do 3 kapitol - byliny, sromy,keře, trávy.
Určování podle zbarvení květů, nechybí výklad základních botanickych termínů v úvodu , velmi dobrou výpověď má závěrečná kapitola Odborné botanické výrazy v obrazech, kde sice najdeme pár nepřesností způsobených zřejmě překladem.
Nechybí abecední rejstřík společně řazených latinských a českých názvů taxonů. Ilustrace rostlin jsou velice zdařilé, často mají lepší výpověď než fotografie, neboť zachycují celou rostlinu a je možnost srovnání podobných rostlin.
Rozhodně lze doporučit jako výborného pomocníka při určování rostlin dle Klíče ke květene ČR, pokud nemáme k dispozici živou rostlinu či herbářovou položku.
Neměla by chybět v žádné knihovničce
nejen začínajícího botanika.

knižní_Káťa
27.06.2020 4 z 5

Pro laika naprosto perfektní kniha. Dělení podle barvy květů je efektivní a určování je tak snadnější. Z odborného hlediska kniha moc zajímavá není, neboť neobsahuje mnoho druhů (či hybridy), ani další hlubší informace z oblasti botaniky. Takže jako odbornou literaturu určitě nedoporučuju. Avšak kniha je v mé knihovně na čestném místě, protože prohlížet si ty krásné ilustrace je naprosto relaxační.

BlueTer
21.11.2018 5 z 5

Tak nádherný atlas jsem opravdu ještě neviděla a že jsem jich tedy viděla. Kniha má nádherné obrázky, je opravdu skvěle rozvržená a má plno zajímavých informací. Tato kniha by neměla chybět v knihovně žádného biologa :)

Kniha Co tu kvete? Origin. průvodce přírodou je v