Co tu kvete?

Co tu kvete? https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9693/bmid_co-tu-kvete-TlN-9693.png 5 40 7

Nyní nově vydaná a aktualizovaná příručka německého biologa Dietmara Aicheleho je klasikem mezi kapesními atlasy a průvodci světem květin. Tato kniha je oblíbená nejen mezi začátečníky a laiky, oceňují ji i zkušení znalci přírody. Brilantní fotografie tohoto nového vydání umožňují snadno a přesně určit ve volném terénu nalezené rostliny. Menší barevné obrázky u každého druhu zdůrazňují specifické znaky jednotlivých květin tak, aby nemohlo dojít k jejich záměně, a vhodně takto doplňují půlstránkové fotografie.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Přírodní vědy
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Was bluht denn da?

Hanka_Bohmova
05.06.2021 4 z 5

Podle tohoto průvodce sice nedokážete určit vše, co u nás kvete - naposled jsme ztroskotali na tromínu -, ale když se s tím smíříte, je superužitečný a způsobem řazení snadno použitelný i pro malé děti. Jen mi ta kniha, kdykoli ji balím do batůžku, připadá na své rozměry nečekaně těžká.

lenyleny
17.07.2020 5 z 5

Nyní se k této knížce ráda vracím neboť vnoučata dorostli do věku, kdy se na vše ptají.A při vycházkách jsem zjistila, že neznám plno názvů květin a trav. Takže moc děkuji za tuto knihu. Její předností je i malý formát. No člověk se učí v každém věku.

MOu598
28.06.2019 4 z 5

Moc pěkná knížka. Ráda bych si s její pomocí udělala herbář.

Zuzka12627
21.11.2018 3 z 5

Opravdu povedená kniha.Dá se v ní najít opravdu skoro vše.Je to i dobrý pomocník na zahradu, pole, lesy..

Gaeberys
11.07.2018 4 z 5

Chybí mi tam velké množství naprosto běžných všesevyskytujících rostlin, naopak některé v knize uvedené nejsou až tak časté.
Informace jsou velmi přehledné.
Chybka je u rostliny Vrbovka úzkolistá, která je v rejstříku pod názvem Vrbina ...

Makropulos
25.06.2018 5 z 5

Tuto knížku používám velmi často k určování rostlin. Líbí se mi řazení podle barvy květů, které je označeno i na okrajích stránek.

čertina
04.03.2015 5 z 5

Podle tohoto průvodce dokážete opravdu určit vše co u nás kvete.Doporučuji všem milovníkům naší květeny!