Co to svítí na obloze?

Co to svítí na obloze? https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270675/bmid_co-to-sviti-na-obloze-4hd-270675.jpg 4 6 3

Autor knihy vytváří výukové programy na brněnské hvězdárně. Ve své knize se zábavnou formou snaží dětem (ale možná i jejich rodičům) objasnit ty nejobyčejnější otázky: Proč Měsíc mění svůj tvar? Proč jsou hvězdy různě jasné? Jaká máme souvhězdí? Co je to meteor? Jak vypadá Saturn v dalekohledu? Proč ve dne nevidíme hvězdy? Celá kniha je namluvena na přiložené CD, které uvítají děti, které nemohou usnout.... celý text

clouds
22.04.2021 5 z 5

Knihu jsme četli dceři, když chodila na 1. stupeň ZŚ, načerpala z ní mnoho užitečných a zajímavých informací, po přečtení knihy, si ještě několikrát pustila CD a hodně si díky tomu zapamatovala. Když jsme pak navštívili planetárium, všechny ohromovala znalostmi a různými podrobnostmi, které si knihy pamatovala. Je to skvělé seznámení s vesmírem pro menší děti a je úžasné, že je napsané formou příběhu. Moc doporučuji.

mirabl
24.07.2019 4 z 5

Sympatický "slabikář" pro začínající průzkumníky hvězdné oblohy. Není nad to, když i dospělému čtenáři někdo občas připomene, z jakých že to planet se aktuálně naše domovská Sluneční soustava vlastně skládá. Jojo, všemi školáky milované záhadné Pluto už není planetou. Novodobí hvězdoznalci jej z planetární extraligy doživotně vyloučili a nic netušící Pluto se takřka přes noc stalo jen bezvýznamným planetkoidním trpajzlíkem.
A musím taky popřemejšlet o těch nových mezihvězdných tunelech, co se budou probírat na příštím galaktickém srazu :-).

LordMikes
04.11.2015 4 z 5

Tato kniha byla dobrá, rád jsem si ji přečetl, naučila mě něco, co jsem nevěděl.Hezké obrázky.
Moc krátké.

vesmír encyklopedie pro děti

David Koval
česká, 1975
2013  83%Co to svítí na obloze?
2016  80%O čem si šeptají souhvězdí?

Kniha Co to svítí na obloze? je v