Co nevíme o slepicích

Co nevíme o slepicích https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406609/bmid_co-nevime-o-slepicich-FnS-406609.jpg 4 16 7

Návrat k přírodním zdrojům a chov drobného domácího zvířectva jsou na vzestupu a tato přehledná a nápaditě upravená příručka se zaměřuje právě na domácí odchov slepic. Autorka je nejen zkušená chovatelka, ale i velká zastánkyně udržitelného rozvoje a svým křídlatým svěřenkyním věnuje náležitou péči. Na základě dlouholeté praxe sepsala průvodce životem slepic a připojuje i kurz „slepičtiny“, abychom se s těmito užitečnými, zábavnými a vynalézavými tvory mohli dorozumět. Kniha vás provede slepičím životem od vejce přes kuřátko až k dospělé nosnici a dozvíte se tu i plno ohromujících informací - jako například, že slepici nikdy nedohoníte, protože dokáže utíkat rychlostí až patnáct kilometrů v hodině, že za rok snese až 265 vajec, že je to nejbližší žijící příbuzný Tyrannosaura rexe anebo že rozezná geometrické tvary. A to zdaleka není všechno.... celý text

Literatura naučná , Hobby , Příroda, zvířata

Vydáno: , Esence

How to Speak Chicken: Why Your Chickens Do What They Do & Say What They Say , 2017

Tyet
04.03.2020 5 z 5

Knížka Melissy Caughey není o zneužívání zvířat pro lidské účely, tedy nedozvíte se nic, co by vám zajistilo větší produkci vajec a masa. Tahle útlá milá knížka je o lásce ke slepicím, nic víc a nic méně. Dozvíte se mnoho podivuhodných detailů a informací ze života těchto báječných ptáků. Uvidíte, že nejsou ani hloupé, ani netečné a že mají svou vlastní zvídavost, tvořivost, vztahy i emoce. Prožívají radost i smutek stejně jako ostatní ptáci i zvířata a též jako my, zvířata ze všech nejděsivější.
Knížku doporučuji především dětem, ale i dospělým se vztahem ke zvířatům.

Harry_
29.01.2020 4 z 5

Kniha je vedena v odpočikovém vypravěčském stylu s odbornějšími částmi. Je vidět, že to není chovatelská nebo odborná kniha, ale spíš fanouškovská s načtením několika faktických knih a článků. Když k tomu tak přistoupíte, budete spokojeni. Milovníci slepic do 2h přečtou, protože je to docela čtivé s mnoha povedenými fotografiemi. Chyběl mi nějaký přehled plemen. Kniha je americky pozitivní, nenašel jsem žádná negativa chovu slepic, rizika, náklady, problémy. Jistě se ale něco nového dozvíte.

tonysojka
19.12.2019 3 z 5

Postřehy nadšené chovatelky. Jako majitel hejna těchto někdy vypočítavých darebaček jsem se nic nového světoborného nedozvěděl. Doporučuji animovaný film Slepičí úlet, ten je lepší
:-)

zelena_zabicka
04.12.2019 4 z 5

Je to legrace :-) Nečekejte nějaké odborné texty jako v běžných chovatelských knihách, ale spíše vtip, zajímavosti, osobní zážitky, příběhy - to vše doplněno fůrou krásných a taktéž vtipných fotek. Textu je tak akorát, abyste to přečetli třeba i na jeden odpolední zátah.

sola_lupa
22.10.2019 4 z 5

Kniha rozhodně není pro chovatele, kteří očekávají rady, jak vytvořit ideální podmínky pro chov. Je spíše určena obecně pro nadšence, kteří mají rádi tyto opeřence. Nalezenete zde informace o hierarchii, chování slepic, mluvě slepic,... Zkrátka vše, aby byli vašimi domácími mazlíčky a vy jim rozuměli po stránce jazykové, znali jejich společenství, duši,...
Kniha tedy není špatná, jen pokud čekáte něco odlišného, než nabízí, líbit se vám nebude.

musska
20.07.2019 4 z 5

Jak "vrátit" snášení vajec do kurníku jsem se sice nedozvěděla, ale počtení to bylo velice příjemné. Ponouká to k důkladnějšímu pozorování toho mého hejna a třebas jim i "porozumím" . Slepiččinou sice zatím nemluvím ale dávám tomu čas.

pingu1
04.06.2019 3 z 5

Knížka je pěkně graficky udělaná, moc hezké fotky, kvalitní papír. Nicméně obsahově mi téměř nic nedala, víceméně pozorování chovatelky slepic, která je má jako domácí mazlíčky. Převratná fakta nebo praktické rady k chovu slepic zde téměř nenajdete...

chovatelství, chov slepice

Autorovy knížky

2019  83%Co nevíme o slepicích

Kniha Co nevíme o slepicích je v