Co neodvál ani čas

Kniha Co neodvál ani čas

Anette99

Takový milý příběh o třech kamarádkách pocházejících ze zapadlé vesnice. Zatímco okolo plyne čas a dějiny, my sledujeme jejich dospívání, první lásky, zklamání a vstup do života dospělých. Poté přichází děti, starost o rodinu, práce, ale nepříjemné věci, jako nemoc, domácí násilí, drogy. Kniha dobře popisuje mezilidské, často složité vztahy. I Když je místy příběh spíše smutný, ve finále se jedná o pohodovou, rychle ubíhající četbu.

Zuzulinka

Moc hezky napsaná kniha. Krásné téma - život, lásky, manželé, přátelé.. Četla jsem jedním dechem. Vřele doporučuji.

otesánek

Nic závratného jsem nečekala a chtěla jsem knihu u které si odpočinu bez přemýšlení a v poklidu. Přesně taková kniha je. Nenáročná, tak vykreslující obyčejné lidi a obyčejné životní cesty. Pro mě účel splnila.

Evaho73

Práve som dočítala ďalšiu čitateľský atraktívnu knihu a moju štvrtú z rúk pani autorky.
Určite sa jej podarilo vierohodne zachytiť hierarchiu medziľudských vzťahov vtedajšej spoločnosti a u niektorých čitateľov navodiť aj nostalgickú atmosféru časov nedávnej minulosti.
Klasický hlavné postavy tvoria ženy "hrdinky" s rozdielnym charakterom, ale... Opäť mi aj v tejto knihe dosť prekáža fakt, že hrdinstvo žien vyniká hlavne na úkor nevýrazných mužských postáv.
Dočkám sa už konečne od pani autorky aj kladne vyprofilovanej mužskej postavy ?!
Je mi ľúto, ale kvôli neobjektivite v charakteristike ženských a mužských postáv je toto dielo u mňa iba dobré...

FlLys

Čekala jsem něco víc. Chyba byla, že jsem si nezjistila nic o autorce. Že se vlastně jedná o autorku Večerů pod lampou. Jako kdybych to tak brala, tak bych asi hodnotila jinak.
Smíchání všech možných životních extrémních situací (proč řešit jen nechtěné těhotenství, hanbu u oltáře nebo domácí násilí, když tam jde přidat ještě rakovina a aby to znělo pěkně moderně tak i drogy) s hromadou lásky a hrdinkami, které vše zvládnou levou zadní, aniž by se jich to nějak zvlášť dotklo, nebo aspoň čtenář se nic moc do hloubky nedoví, z knihy dělá červenou knihovnu, kterou lze číst jen jako naprostou oddechovku při které netřeba zapojovat příliš mozkových buněk. Nejvíc mě teda točili autorčiny názory násilně vložené do úst hrdinek (o době minulé a současné).... A celulitida vážně nejsou špeky...
Jinak musím uznat, že je kniha čtivá a pobavila mě

kalinka99

Další úžasná kniha od autorky. Každodenní útrapy v manželství, strasti i trochu toho štěstí na pozadí komunistické doby až příběh graduje ke katastrofě v podobě stoleté vody a všechny tři ženy se opět setkávají.

janca1705

Hezká kniha.

Nomia

Tady jde objektivita stranou, kniha mě naprosto nadchla. Skvost!

Nelitujte se! Lítost vás úplně rozloží. Naštvěte se! Vztek je konstruktivní!