Co mi život přichystal

V novém románu Věry Řeháčkové mají čtenářky možnost provázet hlavní hrdinku Miladu jejím životem od sedmnácti let až do důchodového věku. Na naléhání rodičů se zříká své první lásky. Vystuduje zdravotní školu, potkává životního partnera. Touží po dětech a spokojeném manželství. Sny se plní. Porodila dva syny, s odstupem času třetího, poněkud poznamenaného chlapce. Manželství Milady a Bedřicha plyne vcelku šťastně. Život ovšem nejen dává, ale zároveň i bere. Hořkého překvapení se rodiče dočkají od obou starších synů. Rány zasazené tím nejstarším se hojí jen těžko. S životní dráhou studovaného a inteligentního syna se matka nedovede smířit. A přece je to ona, kdo klopí hlavu jen proto, aby své dítě neztratila. Prostředního syna vídá zřídka, oženil se na druhý konec republiky. Potěšením jí zůstává ten nejmladší. Osudem jí však není dopřáno užívat si trvalé radosti. Ačkoliv ve druhé polovině Miladě život více vzal než dal, nepřestává věřit v lepší budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/117048/co-mi-zivot-prichystal-117048.jpg 4.720
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Erika

Kniha Co mi život přichystal

08.09.2018

Dojemné čtení, kde i slzička ukápla. Pro mě zatím jedna z nejlepších knih, které jsem doposud od Řeháčkové četla. Doporučuji!!

alnahu
22.05.2018

Dojemný příběh ve kterém nás autorka seznámí s celým životem Milady z Moravy. A tak jak to v životě bývá prožívá Milada v něm radost ze svých tří dětí ,ale i smutek, který ji život přinesl. Její nejstarší syn ji přidělává starosti se zvláštním výběrem partnerek. Prostřední syn Vašík se oženil a odstěhuje se na druhou stranu republiky, je zdánlivě spokojený ,ale jeho a jeho dva syny vidí Milada jen zřídka. A pak ještě její nejoblíbenější třetí dítě Tomášek ,který se narodí velmi nemocný ,ji zasadí ránu největší ,když v dospělosti zemře, ale v jejím srdci zůstane a je s ní stále dál.
Velimi mě dojmula věta na konci knihy. "V korunách stromů zašuměl vítr .Zaslechla jsem lidské oslovení. Maminko." Pro mě velice emoční příběh.

VIVINKAR
15.01.2018

Knížky od řeháčkové jsem četla ještě v pubertě a nyní po ní sáhla v knihovně znovu. A nezklamala, parádní oddychovka na jeden víkendový den :)

mysterygirl
27.08.2017

Četla jsem to jedním dechem..a pobrečela jsem si..

Sargarepa
07.07.2017

Rozhodně to nejlepší co jsem poslední dobou četla chvílema mě málem přepadlo slzavé údolí, ale dočetla a doporučuji.

helenkan
24.06.2017

Někdy je až neuvěřitelné,co člověk v životě zažije a musí vydržet. Úplně mě to dostalo a ke konci byly i slzy. Skvělé čtení!
,,Náhodou jsem si vzpomněla na dobu před svojí svatbou. Tehdy jsem měla dětinské přání - nahlédnout do budoucnosti a zjistit,co mi život přichystal.Dnes,po letech,se modlím za to,že já ani nikdo jiný neví,co ho čeká."

EvikU.
08.04.2017

Skvělý román jako skoro vše od Řeháčkové. Super napsaný, život je někdy hodně těžký, ale taky krásný a stojí za to ho žít.

sabca
22.05.2013

Kniha se mi líbila a zajímavé bylo že hlavní postava se narodila v roce 1945 jako já proto mi byla i velice blízká. Nevyrůstala jsem sice na vesnici ale v menším městečku. Krásně tam byl popsán vztah s jejím manželem kterého si nevzala z té největší lásky, ale byl jí oporou a společně se snažili vychovat tři děti. Stojí za to si tuto knihu přečíst.

aannyy
08.10.2012

Moc jsem od této knížky nečekala, už proto, že jsem knížky od této autorky četla v pubertě :-) ale knížka mě moc překvapila, přečetla jsem ji jedním dechem, krásně napsáno :-)

mumunka
17.07.2012

Výborná ! Přečtete jednu stránku a jedete až do konce jedním dechem. Já ji přečetla během 24hodin, což se u mě nestalo dobrých 15, ne-li víc let. :-)) Vypráví životní příběh jednoho obyčejného děvčete z vesnice. O tom, jak to na vesnicích v 50-60 letech minulého století chodilo. Jak se život změnil rokem 68 či 89. Jak život plynul, ať už přinesl dobré či ty špatné zážitky. Vřele doporučuji !