Co když se utopíme

Co když se utopíme https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475063/bmid_co-kdyz-se-utopime-DiE-475063.png 4 405 91

Co když... série

Laurie Cavelleová si ze všeho nejvíc přeje hodit minulost za hlavu a začít s čistým štítem. Po tragické smrti staršího bratra se přestěhuje z Toronta na západní pobřeží Kanady a konečně se zdá, že jde všechno jako na drátkách. Rychle získá nové přátele a práci, ale především začne studovat medicínu na prestižní University of British Columbia. Sní o tom, že se stane lékařkou a bude zachraňovat životy, přesně jak si to přál i zesnulý Austin. Pak jí ale osud do cesty přihraje pohledného a sympatického medika Sama, který jí hned při prvním setkání na pláži naprosto učaruje. Laurie ale záhy zjistí, že je pojí i něco jiného než vzájemná náklonnost. Je možné, že byl Samuel Averett zapleten do událostí, které následně stály jejího bratra život? A co se tu osudnou noc přesně stalo? Minulost, před kterou prchla, ji opět dohání a je jen na Laurie, aby odhalila pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

What if we Drown , 2020

Sysel
11.01.2022 2 z 5

Pěkný příběh. Mám z ní však pocit, že kdybych si tady přečetla o čem kniha je a pak asi posledních 50 stran, byla bych na tom úplně stejně, jako po přečtení cele knihy. Občas jsem se zasmála. Celou dobu se u mě střídalo to, že se mi kniha nelíbí a pak zaseže líbí. Tak dávám střed. 3 hvězdičky jsou podle mě odpovídající.

Michelleee
10.01.2022 4 z 5

Kniha mě zaujala kvůli hezkému obalu. Prostředí zdravotnictví bylo pro mě zajímavé téma, ale děj měl svá slabší i silnější místa. Začátek mě tolik nebavil. Přišlo mi, že se do sebe zamilovali až moc rychle. Sam mi byl určitě mnohem sympatičtější než Laurie. Pak už mě knížka pohltila a potřebovala jsem rychle dočíst. Takže ve finále moc hezké čtení i smutné a těším se, že další díl je o jejich kamarádech.

Laf
08.01.2022 4 z 5

Skvělá kniha, jenž v sobě skrývá příběh, který mne hned vtáhl. Rozhodně nečekejte odpočinkovou četbu, neboť kniha je naplněna všelijakými emocemi a rozhodnutími, které člověka nenechají v klidu. Čte se to dobře a ani nestihnete mrknout a už otáčíte poslední stránky. Vřele doporučuji :)

Karola050716
04.01.2022 3 z 5

Čtivé, smutné, ke konci už toho sebeobviňování na mě bylo krapet moc.

lihate
21.12.2021 5 z 5

"Všechno je mnohem složitější, než se na první pohled zdá. Není jen černá a bílá, jen dobro a zlo. Tak jednoduché to není. Což jsi mi ukázal ty."

Tohle byla hrozně krásná kniha, ačkoliv většinou celkem smutná, probírá se vážné téma, emoce, pocity které nás svazují, když se za něco cítíme zodpovědní. Za něco, co nemůžeme ovlivnit a co kdysi odnesl cizí život. Každodenní boj s vlastním svědomím.
Lež střídá lež a každý připomenutí se zarývá hlouběji a hlouběji. Každý vyslovení toho jména, zážitku nebo okamžiku.
Číst to bylo neuvěřitelně krásný, ale zároveň to dost bolelo. Však si zkuste představit, jak byste se cítili vy. Taky mám bratra.
Nedokázala jsem na to při čtení přestat myslet.
Knihu jsem si musela dost dávkovat, aby mě nesrazila úplně do smutku. Však jsem ji nezvolila v nejlepším období. A přesto mi v něčem dost pomohla. ️
Líbilo se mi, že se ale v každé kapitole něco děje a není to úplně slow burn, jak jsem čekala. Celkově má kniha neuvěřitelný citový náboj, z každého rozhovoru, každého pohledu, dotyků tady sálá škála emocí a pocitů, které si s knihou prostě prožijete. Moc se mi kniha líbila, zamilovala jsem si jí.

"Nejspíš to bude jako s každou novou výzvou. Ze začátku člověku přijde hrozně těžká a nepřekonatelná, ale pak se jí přizpůsobí. V určitou chvíli se z ní stane rutina, člověk najednou překoná sám sebe, aniž to zaregistruje."

"Neexistuje žádné Předtím a Potom. Existuje jen Potom, Potom a zase Potom."

"Každý máme šanci stát se lepší verzí sebe sama."

"Nikdy to nebude lehčí. Nikdy. Jen my budeme silnější.".

pavlusci
19.12.2021 3 z 5

Kvůli začátku, který mu přišel uplácaný z ničeho - myslím jejich vztah, který mi přišel strašně... rychlý- a konci, který bych ráda ještě víc dořešila, dávám 4 *. Ale knížka to byla pěkná, těším se na Amber a Emetta.

pogmanka
17.12.2021 5 z 5

Krásná knížka plná emocí. Sama jsem si hnedka zamilovala a prostředí vysoké školy medicíny bylo hrozně fajn. Celkově postavy kolem hlavní hrdinky byly sympatické a já si tu partu náležitě užívala. Zároveň tam je však kromě romantiky vážné téma, které nám do romantiky háže vidle, ale bez toho by to ani nešlo. Za mě moc pěkná knížka, kterou jsem přečetla jedním dechem.

Val
11.12.2021 5 z 5

Laurie se vydává přes celou Kanadu , aby začala nový život . Začíná znovu a docela se jí to daří . Ovšem jen do chvíle , než potká medika Sama ...
Knížka nejen o lásce , ale hlavně o smíření se se sebou samým, přijmutí viny a odpuštění ...

jana4084
10.12.2021 5 z 5

Krásná kniha se zajímavým příběhem. Četlo se to samo a můžete čekat romantiku jak hrom. Sama (hl.postavu) jsem si zamilovala. Chvíli jsem se bála, že konec zůstane otevřený a především špatný, ale mile mě to překvapilo. V knize jde hlavně o téma smrti,a co to dokáže s člověkem udělat. Hezký příběh, doporučuji :-)

whiolet
06.12.2021 3 z 5

Hořko-sladky příběh o ztrátě, a zradě na které se nedá jen tak zapomenout.
Laurie zemře bratr, a jeho snem bylo stát se doktorem, ona chce v jeho snu pokračovat a přihlásí se na medicínu kde potká Sama, kluka, který o smrti jejího bratra ví víc než kdokoliv jiný.
Nemůžu si pomoci, ale na mě ty emoce v knížce moc nefungovali, Laurie neustále až přímo posedle myslela na svého bratra, chápu, že smrt je tragedie, ale chovat se takhle i po 4 letech?
Oproti tomu Sam byl sympaťák a jeho příběh byl více uvěřitelný.
Přesto si myslím, že autorka skvěle vystihla romantickou linku a některé myšlenky...

nikca3976
04.12.2021 5 z 5

S jistotou můžu říct,že jsem se zamilovala do Sama :D :3 Tenhle příběh byl plný emocí,lásky a úplně zbytečných lží -_-,ale skvělá kniha se nikdy neobejde bez zbytečného dramatu :DUž od začátku jsem věděla,že to bude super zážitek a hlavně jsem byla ráda,že to bylo z prostředí zdravotnictví :3 Sam si mě získal hned…strašně sympatický a milý medik..byl to takový plyšový medvídek…řekla bych že Sam+Laurie byla láska na první pohled..v jejich případě na první srážku :D :3

_Bára_
02.12.2021 4 z 5

Tato knížka byla velice zajímavá a nějakým způsobem mě vážně bavila. Lékařské prostředí je něco pro mě. Ze začátku jsem se bála, že tyhle dva budeme řešit celý tři díly, ale naštěstí je druhý díl o Amber a Emmetovi, takže už se neskutečně těším.
Děj měl svá slabší i silnější místa, ale i tak byla všechna poměrně psychicky silná.

andrea0221
25.11.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, až slzy jsem měla v očích. Je to trilogie tak doufám, že bude nějaké pěkné pokračování.

nada3314
22.11.2021 5 z 5

Kniha, která Vás rozpláče, předá Vám emoce, si zaslouží plný počet hvězd! Je to moje premiéra s německými autorkami. Už dlouho sleduji bookstagram, kde se to jimi jen hemží a mají vesměs samé kladné ohlasy. Tento žánr považuji za oddechový a tento příběh mě mile překvapil. S knihou jsem strávila pár dní a bylo mi s ní moc dobře a dostala jsem i jako přidanou hodnotu něco na víc…a za to si autorky moc vážím… Sarah píše, krásně čtivě – do příběhu jsem se ponořila ani nevím jak, byla jsem pohlcena dějem, s hlavními hrdiny jsem vše prožívala, a moc jsem jim fandila. Vedlejší postavy byly taky skvělé…Mě byli sympatičtí všichni, ke všem jsem si vytvořila vztah a zajímalo mě, jak se se vším poperou…Vysokoškolské prostředí mě bavilo a moc moc se těším na pokračování…

Tohle pro mě to byla jedna z těch knih, kdy jsem si říkala - ještě kousek, ještě jednu kapitolu a jdu spát... Nooo, nedalo mi to a musela jsem ji dočíst….

Nechtěla jsem, ale musím komentovat obálku – je opravdu přenádherná a velmi fotogenická  Já se přiznám, že jsem si knihu vybrala právě proto, že mě obálka velmi oslovila. A udělala jsem moc dobře, že jsem si knihu přečetla, protože je výborná i uvnitř! Sama sobě jsem si slíbila, že se tomuto žánru nebudu vyhýbat a v blízké době si určitě ještě nějakou další přečtu. Kandidátů už mám teď hodně ;-)

suzanne1997
21.11.2021 5 z 5

Co když se utopíme dá čtenáři mnohem víc než jen dobrý pocit z další přečtené knížky. Příběh Sama a Laurie pohltí a čtenář jako by se přesunul do Vancouveru, přesně do míst, kudy studenti procházejí. Autorka píše natolik věrohodně, že jí prostě nejde nevěřit. Kromě lásky se pomalu odkrývá další tajemství, které čtenáři doslova vytře zrak a nejde se nad ním nepozastavit. Na jednu stranu je mi líto Sama, který otevřeně přiznává svou chybu, i když Laurie jeho příběh zná, byť z druhé strany, stejně se neotevře. Ale naopak, kdyby s ním mluvila, možná by se jejich příběh vůbec nestal. Každá z postav má v knize své místo, vzájemně se doplňují a autorka nešetří vtipem, dramatem ani emocemi. Zápletka graduje a autorka až do poslední chvíle napíná. Kromě toho konce, který mohl být o trošku delší, na tomto díle nenacházím nic, co by se mi nelíbilo. I když podobné knihy nevyhledávám, téhle nelituju. Tato autorka jí dokazuje, že vážně umí psát.

vera4669
15.11.2021 3 z 5

Chtěla jsem se rozepsat, ale naprosto souhlasím s Red-haired.. Není co více dodat

Red-haired
14.11.2021 2 z 5

Co když se utopíme je kniha o vyrovnávání se se ztrátou blízké osoby a nových začátcích. Bohužel pro mě, se hlavní hrdinka Laurie se ztrátou vyrovnávala způsobem, který se hodil spíš k holčině pubertálního věku, a ne holce po dvacítce. Romantická linka funguje jako klasická insta love – jsou sebou okouzlení na první pohled, aniž by o tom druhém cokoli věděli, a to je v knihách opět věc, která na mě moc nefunguje.

Je to hlavně smutný a dojemný příběh, ale pouze v případě, že vám hlavní hrdinové přirostou k srdci a dokážete s nimi soucítit, což se u mě bohužel nestalo.
Laurie mi byla tak protivná, že číst celou knihu z jejího pohledu bylo značné utrpení. Sam nebyl moc zajímavý, dokonce některé romantické a erotické scény na mě působily dost zvláštně, protože v této oblasti na mě nevyspěle působil Sam, takže jsem měla pocit, že se vše odehrává mezi puberťákem a jeho starší spolužačkou.

Musím však uznat, že Samova část příběhu pro mě byla mnohem víc uvěřitelná a na konci i dost emotivní, takže i přesto, že jsem se během čtení knihy většinou spíš znechuceně šklebila, na konci jsem si i pobrečela.

Abych knížku nehanila úplně, našla se jedna romantická scéna, ve které chemie fungovala jedničku. Autorka do knihy vložila spoustu zajímavých a silných myšlenek, jen pro mě často ztrácely smysl tím, že je vypouštěla právě Laurie. Na začátku příběhu byl také jeden nečekaný zvrat, který mě mile překvapil, a v tu chvíli jsem se začala těšit na to, co bude následovat. To, že má očekávání nebyla vyplněná je věc druhá.

Celkově hodnotím na 2*/5*. Bohužel i přes velký potenciál mi vůbec nesedla, ale věřím, že se spoustě z vás líbit bude.

Ella161
06.11.2021 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Ten příběh je tak neuvěřitelně silný, že to slovy ani nedokážu popsat. Ta bolest, to zoufalství, ta beznaděj… je to tam v každé té stránce a vy to cítíte. Vážně mi bylo někdy i úzko číst, protože toho bylo prostě moc. Po emoční stránce jsem úplně vyždímaná. Několikrát jsem měla slzy v očích, několikrát jsem se i rozbrečela (jak jinak).

Do Laurie jsem se dokázala vcítit. Všechny její pocity jsem prožívala s ní. Ta bezmezná láska k jejímu bratrovi byla až neuvěřitelná. Bylo vidět, jak moc jí chybí, jak moc si vyčítá jeho smrt. Bylo vidět, jak si bez něho nechce dál užívat života, když ani on nemůže. Chtěla pro něho splnit jeho (ale i její) velký sen. Už jen představa sebe na jejím místě mi svírá hruď. Také jsem chápala její protichůdné emoce aneb „Chci ho” „Nenávidím ho” „Co když…" „Nesmím s ním nic mít” a tak… Bylo to sice někdy vyčerpávající, ale snadno pochopitelné. Nejspíš bych na jejím místě dělala to stejné. Jen ty neustále hromadící lži bylo fakt hrozné.

No a Sam byl zlatíčko. Snažil se tvářit a žít úplně bezstarostně, ale to, co ho trápilo… Ani v jeho kůži bych nechtěla být, protože ta jedna pitomá chyba se s ním potáhne celý život. I když za nic vlastně nemohl, ale výčitky s námi udělají své. Měl moc krásnou povahu, kterou by měl mít snad každý kluk. Jeho si nešlo neoblíbit, fakt ne.

Dostávaly mě kapitoly, které byly jakože z minulosti. Takové ty střípky, kdy jsem postupně zjišťovala, co se tu osudnou noc událo a jak se Laurie cítila. Bylo to napsáno fakt realisticky. A mně bylo Laurie strašně líto. Tolik bolesti… i když za nic nemohla. Ani za jiné situace prostě nemohla pomoct, i když chápu, že si vyčítá zrovna tu jednu věc (kdo četl, ví). Takže jsem fakt ráda, že jsem si knihu pořídila! Sice mám oteklé oči a mám nad čím přemýšlet (ta kniha Vás totiž donutí se nad určitými věcmi zamyslet), ale čtení jsem si užila. Klobouk dolů před autorkou, která to tak krásně a reálně napsala. Doufám, že u nás vyjdou i jiné její knihy.

badliar_id
06.11.2021 4 z 5

Na tuto knihu jsem se vrhla hlavně kvůli obálce a bylo to vážně fajn čtení!
Sice se nepohybuji ve vlnách medicíny, ale bylo fajn něco málo o tom zjistit :)..
Postavy byly super, ale problém mi dělala hlavní hrdinka Laurie.. Občas jsem jí vážně nerozuměla. Hlavně ty neustálé lži, to byl kámen úrazu!
Každopádně jsem ráda, že si ke konci knihy uvědomila jakou chybu udělala :)..
Sam byl naprosto úžasný! Byl neskutečně sladký a mrzelo mě, že se tak trápil :(.. A co se týče konce a jeho chování.. Já osobně ho chápu. Ano, choval se krutě, ale Laurie mu celou tu dobu lhala. Já bych z toho rozhodně klidná nebyla..
Vedlejší postavy byly úžasný!! Neskutečně moc mě bavily.. Hlavně Emmett.. :D
Jak to dopadne je asi všem jasný, takže to tady nebudu nějak rozebírat. Akorát mi tu chyběl epilog, ale to je maličkost..
Btw další díl bude o Amber (nejlepší kamarádka Laurie) a Emmettovi (spolubydlící Laurie).. A poslední, tudíž třetí díl, bude o Hope (spolubydlící Laurie) a Scottovi (bývalý spolužák Sama a muzikant)..

punkgirl97
04.11.2021 5 z 5

Další autorka z německé stáje. No koho by ta nádherná obálka nepřitáhla? Vezmete knihu do ruky a zjistíte, že i anotace je skvělá.

Přiznám se trochu jsem se toho bála, že budu srovnávat. Vždy se snažím hledat na knize něco osobitého a jedinečného. Což tento příběh opět dokonale splňuje.

Čtivé, poutavé a bolestné dílo z pera další německé autorky. Ty Němky to sakra dobře umí. A to mě baví.

Příběh mě zasáhl u , které se mi místy rozpadalo a místy zase slepovalo. Emočně nabitá kniha, která má v sobě opravdu skvělé myšlenky. Hlavně toho, že občas děláme něco a nedokážeme pojmenovat proč to děláme. A až díky lidem kolem sebe poznáme, že to mělo hlubší smysl. Přijdeme si zaslepení, že jsme to nepoznali dřív, a tím chování někomu ublížili…

Autorka mě skvěle vtáhla do prostředí, kdy jsem byla buď skálo pevně přesvědčená, že tam jsem taky nebo jsem tam minimálně fakt moc chtěla být.

Takže jednoznačně
5/5